Új hozzászólás Aktív témák

  • álmos

    csendes tag

    válasz Fecdzo #754 üzenetére

    Az igazat megvallva még sosem léptem be Oandára, nem tudom milyen az API. Mindig csak terveztem, de aztán MT4 mellett töltöttem el a napot.
    Majd egyszer eljutok oda is, de biztos megoldható, hisz az egész csak matematika :)

    Igen, láttam már sokkötéses, skalpos, 4 körüli PF-es rendszert, de az egy nagyon meredek backtest, és 2 hetes, megfelelően optimalizált forward teszt eredménye volt. Szerintem a backtest félrevezetett.
    Utána érdekes módon az EA már csak lefelé tudta vinni az egyenleg görbéjét. Ezért írtam a fentieket.

    Nem látom értelmét a PF-re utazásnak. A piac annyira változékony, hogy ha erre pályázol, biztosan buksz. Nekem van egy olyan... hogy is mondjam... furcsa jellemvonásom, hogy kifejezetten örömet érzek, amikor veszítek egy pozit, mert tudom, hogy ez után jön a nyereség. Olyannak látom a manuális kereskedést, mintha befektetném a veszteséget, hogy utána nyereséget termeljek. Érdekes, de nálam működik. A görbém meglehetősen cikkcakkos, de mégis növekszik az ipszilon tengely értéke.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák