Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz rauschie #4234 üzenetére

    Igen ezek, mint mondtam jó dolgok meg szépek is, csak sajnos elavultak! Az ok mindegy, a következmény számít. Hallottál már a HFT-ről? (High frquency Trading). Nos ezek a szuper számítógépek amik végzik a megbízások párosítást, magyarán a likviditás fenntartását a pénz és tőkepiacokon. Ők kvázi a spreadre mennek, vagy legalábbis elérazódásokra, melyeket milliszekudomok alatt, naponta több ezerszer, ha nem milliószor hajtják végre. Ebben az is benne van, hogy párszor direkt megszívatják a népet pl beteszek nagyobb vételi vagy eladási ajánlatokat a bidre-vagy Ask-ra és az általad említett könyv szerint járnak el, vagyis pontosan az ellenkezőjét teszik.

    Régebben ezeknek volt relevanciájuk, de manapság számunkra nagyon nehezen vagy egyáltalán nem értelmezhetőek (hisz mint mondtam, egyáltalán nem biztos, hogy bizonyos mennyiségek akkorák e, aminek mutatják őket, ugyanis el is tudják rejteni a megbízásokat!!! reserv orderekként például vagy egyesek iceberg ordernek mondják). Ennek kb annyi a haszna, mint a VIX indexnek, vagy éppen a részvényekben a float short mutatónak....maximum egységnyi valószínűségi pontként értelmezhetőek a részemről...szóval sztem ne pazarolj rájuk időt...én megtettem...

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák