Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    Megcsináltam a képeket a 65c728TV képéről. Úgy csináltam, hogy a fehérhez a max fényerőhöz igazítottam a fénymérést, tehát hogy az még éppen ne égjen ki. Valamint minden egyéb képi feldolgozást, digitális módosítást kikapcsoltam a fényképezőgépen. Remélem számotokra van értelme a képeknek és látszik amit szeretnétek. Mert szerintem semmi. A valóságban közel sem így néz ki, hanem sokkal de sokkal jobban. Ami egyébként logikus is, mert a TV dinamikai tartománya és színtere is jóval meghaladja azt amit a jpg képes megjeleníteni. Mivel a legvilágosabb területhez állítottam a fényerőt, így sok sötét, fekete rész van a képeken, ami a TV-n még látható részleteket tartalmaz. Söt az egész kép sötétebbnek tünik, míg a TV-n sokkal élénkebb is. Ez egyébként azt is jelenti, hogy semmi értelme az olyan TV értékeléseknek, bemutatóknak ahol YouTube videóban mutogatják: nézd meg milyen szép. Fizikai képtelenség, hogy ilyen formában meg lehessen mutatni azt amit a TV tud...
    A fényképeket egyébként Fujifilm X-E4 + XF16-80/4 szettel készítettem. Ebben a vázban a Fuji legmodernebb APS-C szenzora van és az objektív is jónak számít. Így az hogy nem látható a képeken, hogy milyen szép a C728 képek, nem az alkalmazott eszközök hibája, hanem ahogy korábban írtam ez fizikai tulajdonság....
    Minden esetre itt vannak a képek:
    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

    Megvizsgáltam a foltosodást is. Valójában van. De csak a legsötétebb tartományban. Valahol 0-1-2% környékén. Itt azonban észrevehető. (Őszinte leszek, eddig ezt sosem figyeltem, most hogy megvizsgáltam, az ilyen nagyon sötét részeken már zavar is. Ez valószínűleg a negatívplacebohatás) De mivel csak a sarkoknál van szépe szimmetrikusan, nem is elipszis formában, így nekem gyanús, hogy azért van, mert fali konzolon lóg és kicsit nyomja a sarokban a keret a kijelzőt. Sajnos a fali konzol rögzítése úgy van kialakítva, hogy ahogy meghúzóm a rögzítő csavart nyomja a műanyag hátlapot.
    Ez a foltosodás azonban a korábban linkelt videó 5%-os fényerejű részénél sem látható már.
    Sajnos a képek nem adják vissza jól ezt sem, mert amit a világosabb szürke és fehér homogén képek sarkain látni az az objektív peremsötétedése..... (Vagy csak az én szemem nem látja a TV-n :DDD )
    De itt vannak ezek a képek is:
    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák