Új hozzászólás Aktív témák

  • csaszizoltan

    csendes tag

    válasz margithid #723 üzenetére

    Szia!

    Mint korábban írtam, nekem se volt stabil napi szinten a TV, de leírom mit csináltam, hogy valamiért már nem jön elő újra instabilitási probléma.

    Ha mondjuk a router átjárója 192.168.1.254, akkor az összes eszközön (a mobilon is) az elsődleges és másodlagos DNS kiszolgálókat beállítottam
    vagy 192.168.1.254 és üres
    vagy 192.168.1.254 és 8.8.8.8
    vagy 8.8.8.8 és 8.8.4.4 (goggle DNS kiszolgálók, ennél nem ismeri fel a router DNS-ét, de nem is egészen szabványos)
    a helyrerázódás után meg visszatértem a
    192.168.1.254 és üresre

    az állítgatások mellett mindig futtatam egy DOS ablakban az alábbit:
    IPCONFIG /flushdns

    A használt felhasználói fiókban a jelszót kivettem és
    a "Felhasználói fiók felügyelete beállításai" értékét az alulról a másodikat választottam (ez már nem ajánlott), azzal a gondolattal, hogy valami bug folytán ezeken nem tudja átrágni magát.

    Az ESET-ben a TeamViewer-re létrehoztam egy megengedő szabályt a számgépeken, (erre nagyon gyanakszom, mert minden vissza lett állítva, csak még ez nem és működik a TV):
    Protokoll: TCP és UDP
    Helyi oldal:
    Összes port 0-65535
    Alkalmazás: TeamViewer_Service.exe
    Távoli oldal:
    minden port és IP

    Már 5-6 napja nincs kapcsolatbontás és a mobilom kivételével az összes eszközön fokozatosan visszaállítottam a jelszót, a fiók felügyeleti szintet, a csak 192.168.1.254 DNS kiszolgálót és már nincs probléma, bár az ESET engedély még be van állítva.

    A DNS kiszolgáló rendberázása ráadásul a utorrent programomban a Setup Guide-a a "Sávszélesség" és "Hálózat"ra is zöld pipát írt ki végre.

    - Kivel és mit iszik Orbán? - Tök mindegy! Sörös vagy boros, csak közel legyen Soroshoz.

Új hozzászólás Aktív témák