Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz zseko #2814 üzenetére

    A kezelésre nagyon sok féle/fajta ajánlás van. Leginkább azért is, mert mindenkinek más vált be (a tapasztalatom alapján tetováló körökben is eltérnek az ajánlások).
    Én egy ideje az alábbi módszert használom és ajánlom is:
    - a tetoválás utáni első fóliát hazaérkezés után (max. 2 óra múlva) eltávolítani, lemosni a tetoválást enyhén és óvatosan vizezve, közben antibakteriális szappant használva. Óvatosan megtörölni nem szöszölő törölközővel, de a legjobb a papírtörlő.
    - bekrémezni (sima Bepanthen és nem Plusz. A Plusz egyes színeket egyes festéktípusok esetében fakít és amivel több van bent - B12, Lanolin? - az felesleges és van aki allergiás is rá) annyira, hogy a krém fehér csomókba ne álljon.
    - egyből visszafóliázni. A mosás-krémezés-fóliázás műveletet 4-6 óránként ismételni az első 3-5 napban (gyógyulás mértékétől függően). Én a 2. naptól esténként, lefekvésig szabadon szoktam hagyni, hogy szellőzzön. De ilyenkor előfordul, hogy 1,5-2 óránként újra krémezem, mert elkezdene kiszáradni ("szerencsére" száraz a bőröm, így egyből érzem is, ha kell újra a krém). Az alvás idejére mindig visszafóliázom az elején, plusz fáslizom, hogy a fólia el ne mozduljon. Reggel az első dolgom a mosás-krémezés-fóliázás.
    - amikor a bőr első "erős" érzékenysége megszűnik, akkor hagyom el az egész napos fóliázást. Fürdést, tetoválás áztatását és a napoztatást mellőzni kell a teljes gyógyulásig.
    Az első 3-5 napban óvatos zuhanyzás, csak annyira érje víz, amit a lemosáskor is kapna. Utána már normál körülmények között lehet fürödni, de az áztatás továbbra sem javasolt a teljes legyógyulásig.
    Ha nincs már fóliázva, akkor még inkább oda kell figyelni, hogy ne száradjon ki a bőr. Ha kiszárad és kitöredezik, az roncsolhatja a tetoválást és a szín rovására is mehet.
    Kaparni, vakarni, hámlás időszakban a bőrcafatokat csipkedni nem szabad.

    A Clarasept-ről még nem hallottam. De szerintem ez is csak egy alternatíva az antibakteriális szappanra.
    A Bepanthen kiváltható kifejezetten tetováláskora szánt krémmel. Ebből több féle/fajta létezik. Van, ami kifejezetten a friss tetoválásra ajánlott és ezeknek általában van egy második verziója, ami már a legyógyult tetoválásokra használható (testápoló helyett).
    A hámlás első lépcsőjéig én a Bepanthent használom, de utána a Tattoo Goo krémjeire térek át. A már régi tetoválásokat is rendszeresen ezzel kenem
    De ilyen krémbne létezik, ami min. 40 faktoros naptejnek felel meg, mellette testápoló hatású. Nyáron ideális a szabadban.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák