Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TrollBalint

    addikt

    válasz Mexbacsi #4451 üzenetére

    őszintén szólva, jobban szeretem magát a kártyát tapintani, de ahogy írtad 20k-s árnál azért inkább lemondok erről az élvezetről, minthogy sérüljön a kártya. Azon túl, hogy esztétikailag sem jó, némi csalásra ad lehetőséget, hogy már előre tudjuk mi lesz a következő lap.

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • goccer

    aktív tag

    válasz Mexbacsi #4451 üzenetére

    Tudom, ez valahol hitvita, de én nem védőzök szinte semmit, max az "otthon nyomtatott" PnP-ket. Semmi értelmét nem látom, kockázatkezelési szempontból. Minek kell a kártyavédő? Lehet valakinek tetszik tapintásra (ha valaki esetleg ebbe a kategóriába tartozik, arra nem fog vonatkozni az alábbi), de elsősorban, hogy védd a kártyát. Nem fog ugyanakkor mindentől védeni, ha beleesik a lap egy korsó sörbe, vagy valaki izgalmában 'U' alakúra hajlítja, attól pl nem véd. Amitől véd az az, hogy nem kopik a kártya sarka, meg nem rakódik rá netán egy kis chips réteg.

    Ezzel szemben mi történik ha nem védőzöl? Jó eséllyel semmi, 20-30 parti után előfordulhat egy minimális kopás a lapok sarkán, szélsőséges esetben valami komolyabb sérülés. Utóbbi esetben (aminek a valószínűsége nagyítóval látható csak, egyébként is őszintén hány olyan játékotok van amiben 30+ parti van?) kicsit romlik a játékélmény (védőzésnél ez ugye alapból romlik), eladásnál meg esetleg 3k-val olcsóbban tudod eladni, mint amennyiért az egyszer játszottat hirdetik.

    Összességében védőzésre (=kockázatkezelésre) fordítottál egy akkora összeget, ami gyakorlatban elképesztő kis eséllyel fogja visszahozni az árát, konstans elrontottad a saját játékélményed, és még indokolatlanul megterheled a környezetet is egy kis plusz műanyaggal.

Új hozzászólás Aktív témák