Keresés

Aktív témák

  • Brutális eb

    addikt

    válasz Dwokfur #2795 üzenetére

    Szia szerintem nem modem gond.
    Persze egy hozzáértő személy jobban tudhatja.

    Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

  • luciferk

    senior tag

    válasz Dwokfur #2801 üzenetére

    Szia !

    Hát azért érdeklődtem a kábel modem felől mert idáig ADSL-em volt és az ahoz való modem nagyon melegedett ami ugye nem tesz jót a stabil működésnek. A Brutális ebnek ugyan olyan modemje van mint neked de azt írta, hogy nem melegszik te meg azt írod, hogy a tied nagyon melegszik, no comment, de lehet, hogy hibás a modemed? Nálad menyi ideig tartott bekötni a kábelnettet ha a kábel tv már jó ideje be van kötve, vagy csak akkor kezdenek foglalkozni a bekötéssel ha már vissza érkezett az aláírt szerződés? persze ez a kérdés akkor áll ha te is telefonon rendelted meg a kábelnettet.

  • Dwokfur

    csendes tag

    válasz Dwokfur #2801 üzenetére

    Egy kis update.

    Érdekes, de ügy néz ki, hogy nem a melegedő Thomson modem a bűnös. Sőt, a szervízesek szerint a Thomson modemek megbízhatóbbak a Cisco-nál.

    Viszont néhány hete volt egy ELMŰ trafó csere a környéken. Ezt követően 220V helyett már az úniós 230V-ot kapja a lakás hálózata. A héten kint volt egy másik szaki és méricskélt. A csillagpontnál is rendben talált mindent. Apukám említette neki ezt a trafócsere dolgot és felcsillant az ürge szeme. Elment az utcában lévő erősítő aknához és ott is matatott. Azóta megszűnt a hibajelenség. Szerintem megtalálta a dolog forrását. Bár nem tudni mit csinált. A hibajegyet még nem engedtem bezárni, de napok óta beton stabilt. A sebességet most is bőven hozza, mint eddig. Holnap vagy hétfőn lezérható most már a hibajegy. Sőt, a modem azóta úgy bootol, mint a sicc. Eddig bekapcsoláskor a router hamarabb felállt, a modem pedig még vagy egy fél percig látványosan villogtatta a ledjeit oda-vissza (szervízes: "knight rider"-ezett). Most röviddel a bekapcs után már forgalomkész állapotban van a modem - még a router előtt.

    Ha máshol valaki hasonló modem újraindulásokat tapasztal, akkor érdemes lehet ilyen irányban is gondolkozni és tájékoztatni az ilyenekről is a szervízt.

    Üdv:
    Dw.

    ''Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe.''

Aktív témák