Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Kábelnetes kérdéssel fordulnék hozzátok.
    A helyzet a következő, adsl-t használok a mai napig(mellé analóg telefont és analóg kábeltévét) 10mbit-es csomagot(20mbit-re váltanék), előfizetésem jövő hónapban jár le 25.-én.
    Ezért gondoltam megkezdem a hosszabbítást, érdeklődtem, hogy a mostani kedvezményeim megmaradnak e.
    Természetesen nem, a supportos hölgy megnézte, hogy lehet ezzel a kedvezménnyel ami nekem van így tovább vinni az előfizetést és sajnos nem, mivel most lesz az átállás novemberben.
    Közölte hogy csak akkor marad a tripla kedvezmény( mivel minden náluk van) ha átállok kábelnetre az adsl-ről. (A migrálás most mennyi? kell egyáltalán fizetni érte? ezt nem kérdeztem meg a kisasszonytól)(Mindenkit egységesíteni szeretnének, és így az adsl-t ki szeretnék vezetni a piacról idővel, ezt is mondta.)
    Abban maradtunk, hogy mivel még időben vagyok megbeszélem itthon a család többi tagjával hogy mi legyen.
    Meg gondoltam megkérdezlek benneteket, hogy merre hogyan tovább.

    Itthon végül abban maradtunk hogy szeretnénk megtartani ha lehet még az analóg telefont,(hoppá díjcsomag) és az analóg kábeltévét is családi alap csomaggal ami most is van. Visszaolvasván a topikban és megkeresve ezeket a hozzászólásokat, a kábelnetre akkor tulajdonképpen nekem csak egy modem kéne, méghozzá egy d-link dcm 301. Itt jön a kérdés, fognak nekem ilyet adni(kérésre) vagy valami más csodát hoznak?. Menedzselés nem utolsó szempont részemről.
    Lényeges szempont, hogy a mostani n66u-s szuper routeremet tudjam használni, ip-címeket ő kapja.
    Modem, modem router(ha ilyet kapok) bridge funkció alapvető elvárás részemről.

    Kábelezés megfelel a kábelnetre ami most van? Amikor megköttetett az előfizetés nagyon régen akkor lett kiépítve a koax kábelrendszer jelenleg 4 tv van rajta egy 4 osztós splitterrel 5-1000mhz-es tartományban. Padláson vannak a kábelek és a splitter is, és onnan vannak lehúzva szobánként. A tévéken eddig nem vettünk észre problémát. Érdemes áthúzatni friss kábeleket? internet miatt?
    Ha jól informálódtam, akkor kell a mostani splitter elé egy ilyen csoda[link] a tv ágba megy a 4 tv-s splitter, az internet meg lóg majd a data ágon, és külön lesz lehúzva neki egy kábel? jól gondolom? ahová én szeretném!

    Ha netalántán erősködnek az iptv-vel(10mbitnél hd adás felejtős nincs is rá igény egyébként) és a voip telefonnal, ezt hogy képzeljem el telefon szintjén? a mostani telefonunkat tudjuk használni vezeték nélküli amit analógra is használtunk? a kábelezése hogy lenne ezek után?
    A mostanin jön a telefon meg az adsl akkor az a kábel halott lesz? és a router modemből mert itt már azt adnak ugye? abból jön majd a telefon is?

    A modemért vagy a modem routerért fizetni kell nekik vagy nem ? a szerelési költségek kb mennyit tesznek ki?

    A modem routerből mit adnak mostanság még mindig a cisco 3925? használható hozzá az a htlm kód amit dchard linkelt jó pár hozzászólással odébb, hogy életre lehessen hívni a bridge módod vagy már a tcom az újabb frissítéssel ezt is kilőtte?

    Így most összeszedve ennyi lenne a kérdésem várom válaszotokat :R

    Esetleg tudtok e arról, hogy itt felém ki fog majd optikai kábelen bármit szolgáltatni?. Ugyanis a nyáron az elektromos oszlophálózaton, kihúztak optikai kábeleket! Cinkota 16 ker. Itt egyeduralkodó a t-com lehet hogy ez lesz a fejlesztés majd. A kábelnet és kábeltévé az a járda alatt megy, aztán oszlopokon, azt tudom és réz alapú.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz kabelmania27 #47616 üzenetére

    Köszönöm az infokat Zs és kábelmánia, így már tisztább a helyzet. Kérdés azért még marad úgyhogy össze is válogatom.

    Az a baj hogy itt komoly konkurencia nincs(se digi se upc) egyelőre annak idején a rendszert még a matav építette ki a deutsche telekom, meg egyszerűen átvette kiépítve mindenestül.
    Ha lenne más szolgáltató, az is csak a tcom gerinhálózatát használná. Anno az externetnél voltam internettel akik a tcom gerincét használták, nem is volt gond csak tulajdonosváltás volt náluk és a lakossági internetet kivezették, hanyagolták és a vállalati szolgáltatásra álltak át(legalábbis magasabb árakat kínáltak mint más cég) így kellett átlépnem a tcomhoz(ők vették át gyakorlatilag ezeket az ügyfeleket zökkenőmentes szolgáltatóváltás gyanánt).

    A digi optikával kapcsolatban pedig ezt az infot kaptam egyik fórumtagtól. A XVI. kerületben a Digi fog optikai kábelen szolgáltatásokat nyújtani, ha egyszer elkészül. Májusban azt mondták a Váci úti ügyfélszolgálaton, hogy ha minden rendben megy, akkor jövő tavasszal várható az indulás. Remélem így lesz, én nagyon várom már, a T-vel meg szeretném szakítani a kapcsolatot.
    Márpedig elkészül, mert a kábeleket már kihúzták az elektromos oszlopokra!

    Most kéne okosnak lenni hogy aláírjak e a tcomnál 2 éves hűséget, mert csak úgy tudják biztosítani a kedvezményt. Meg úgy hogy adsl-ről kábelnetre migrálnak át. Így az alant írt árak annyiban változnának, hogy 9300ft lenne az induló ár 2 év hűséggel, 1 év hűséggel értelemszerűen minden drágább, tehát 10k felett lenne bőven. Tv 2550 még analóg kábelen, telefon 2700 szintén analóg, internet 4050- hogy ez hogy lenne kevesebb azt nem tudta megmondani a hölgy, de lehet hogy erre is kapnék kedvezményt fene se tudja.
    Most hogy ászf módosítás van így nagy a kulimász.

    A tripla kedvezménnyel fizetek 9000-et most még + amit még a telefonon beszélünk mostani számla például 9270. Eredetileg kedvezmények nélkül 17k lenne a csomag, analóg telefon hoppá díjcsomag, analóg kábeltévé alap családi csomag, adsl internet 10mbit(hűségkedvezmény -4560, tripla kedvezmény 3450) amit nem is fizetnék, mert az rablás lenne.
    Az internetre adsl, egy speciális kedvezmény keretében fizettem 2700-at ami nagyon jó volt most ez fog igazán megszűnni, ezt közölte is a hölgy. Nem tarthat minden örökké
    :D
    A másik kérdés, ha van nekem kábelmodemem, azt ugye nem fogják engedni használni?, egy dcm 301-em van. Ha továbbra is ragaszkodom az analóg többi dologhoz ugyanúgy tcomos a dcm 301-es.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz kabelmania27 #47720 üzenetére

    Egyébként ha így áll a helyzet, még megkérdezem anyagilag hogy állna a helyzet ha maradok dsl-nél, és kivetetem a tripla csomagból.
    Mert ez a hozzáállás nekem nem tetszik.
    Ha minden kötél szakad akkor lehet szolgáltatót váltok internet téren.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz kabelmania27 #47757 üzenetére

    Ezt teljesen igaz amit mondasz, csak én dchardal értek egyet, és amit mondott biztos az is van a hátterében.
    Gyakorlatilag a mostani jól bekonfigurált routeremet betehetem a szekrénybe, mert ahogy olvasom a topikját a cisconak lehet, hogy a 10mbit-ből csak 5 lesz ezzel a csodával, ha mögé rakom a routeremet. Ha nem akkor lehet hogy meglesz a sebesség, de a wifije az borzalmas, nálam minden eszköz azon van mert nem fúrom össze a lakást kábelezés miatt. Menedzselése a nullával egyenlő, halálozási aránya igen nagy, hetente, naponta bejelentést tenni, hogy nem megfelelő a szolgáltatás nem szeretnék.
    Dslam központ itt van két utcával lejjebb tehát az adsl nekem soha nem volt probléma a sebességem és pingem is igen jó volt mindig is.
    Upc lenne még opció 2 km-re vannak tőlem de közölték, hogy az agglomeráció öreg ezért nem hozzák ide a szolgáltatásukat. Akiket be kéne szervezni, azoknak pedig megfelel a mostani tcomos is kb 8-embernek van az utcában internetje.
    Meglátom még bemegyek úgyis közeli T pontba, aztán megkérdezek mindent összegszerűen, technikai lehetőségeket(bár ugye tudom mire számíthatok).

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz StSanya #47763 üzenetére

    Ugyanabba a cipőbe jársz mint én, igen sajnos ha minden igaz azt a hgw-t kapod maradhatsz analógon de idővel úgyis átraknak mindenkit digitálisba.
    A dsl-t megtarthatod ha akarod, de biztos hogy kábelre fognak terelni, ezt természetesen te döntöd el.
    Nekem náluk tripla kedvezményem van még, ezért is kell kábelre váltani mert csak úgy biztosítsák a kedvezményem tovább.
    Nálad egyszerűbb a képlet mert ezek szerint csak telefon, és net van a tcomnál.
    Ha maradsz analógon mert megfelel neked, akkor kapsz egy hgw-t, azon jön a kábelneted majd adsl-helyett a telefonod meg megmarad ott ahol van azon a kábelen ahol van, de a dsl-t lelövik ahogy aktiválták a kábelnetet.
    Ha jól gondolom! majd kiegészítenek a többiek a szakik, ha valamit hülyén írtam.
    Ha digitálisra kéred akkor minden a hgw-ből jön majd, mind telefon, mind kábelnet.

    A hűségidőt fel kéne tüntetni mindegyiket de most nagy a katyvasz átállás van már egy jó ideje.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz kabelmania27 #47767 üzenetére

    Modemnél oké a modem wan portját kötöm ösze a router wan portjával mint adsl-nél és bridge mód.
    Cisconál ha lehet, mert már ahány modell annyiféle variációt láttam, dmz mód, a wan portját kötöm össze a router egyik lan portjával.
    Olyan verzió nincsen esetleg hogy ott is a wan-t kötöm össze a routerem wan porjával? Ahogy olvastam akkor nincs net nem is lehet!
    Akkor nagy esélyes, hogy 20mbitet is áttol? ha netalántán bővítenék wifin? dupla naton keresztül?

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz kabelmania27 #47770 üzenetére

    dhcp-t nem szoktam használni minden gép és telefon ami most mondjuk nincsen fix ip-t kap. Jobban szeretem és szerintem ebben az esetben jobb is.
    Ez is megoldható nem? cisco megy dhcp-vel az asusom meg a mögötte lévő gépeknek fix ip-t oszt ki?
    Vagy mindegyiket fixre kell állítani?

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Bent voltam egy ügyfélszolgálaton megköttetem a kábelnetre a szerződést, és mivel analógon maradtam mindenen, bár szerették volna ha digitálisat kérek és adják a cisco csodát, így csak egy kábelmodemet kapok a hölgy szerint is.
    Na már most, hogy van e nekik még az majd kiderül jövőhéten valószínű jönnek is.
    Majd beszámolok fejleményekről.
    Bekötés az úgy lesz ahogy kábelnet írta két osztóval az a legegyszerűbb, és nem kell plusz kábelt lehúzni mert nincs is hely neki.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Kérdésem a következő lenne, ha nekem mondjuk adott egy d-link dcm-301-es kábelmodemem docsis 3.0-ás, álló kivitel, és én vettem tartaléknak egy szintén ilyet, ha az eredeti meghal, akkor a másikat tudom én használni?, vagy a szolgáltatóval kell harcolnom ez ügyben, mert nem fogják engedni használni.
    Ilyeneket olvastam itt a fórumon jól gondolom hogy így van?
    Analóg kábelnethez lenne és minden analóg mellette a tv és a telefon is.

    Ez csak elméleti kérdés mert már átmigráltak dsl-ről kábelre, és természetesen a kérésem ellenére hwgt kaptam a csoda technicolorból. Amit ugye teljesen át kellett konfigolni, hogy használható legyen. Így már minden ok vele de ez egy kabaré :) routert is tudom már használni mögüle.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Én is tudnék érdekességeket mesélni a rendszerükről.
    Migráltattam magam dsl-ről, kábelnetre, személyesen intéztem t-pontba tripla csomaggal együtt, tehát tv, telefon és net, plusz a kötelező hosszabbítás is megvolt 2 évre, mert így volt csak meg a kedvezmény, ami nekünk megfelelt(arany kártyás ügyfél vagyok 15-éve vagy még több is az nem számít.)
    Szerződést megküldik nyomtatott formában, tv-re semmilyen hűségidő nincsen mondom ez biztos elírás, számla megérkezik, ott sincsen hűségidő feltüntetve, na mondom akkor most 1412.
    Nézzenek rá mert ez nem lehet, erre közli, hogy márpedig nincsen a tv-re kötve hűségidő(ismétlem személyes kontaktal kötöttem a szerződést minden pontját átnéztük megbeszéltük.)
    Mondom neki biztos a rendszerátállás miatt, közli hogy nem ezt az üzletkötő rontotta el, magamban persze gondoltam másra fogni jó a trehány munkát. Amit gondoltam azt inkább megtartottam magamnak, és 2 hónap jóváírással azonnal megköttettem vele a tv-re is a 2 évet, részéről a nagy mea culpa közepette.
    Ilyenkor gondolkodom el, hogy ezt a céget mi tartja egybe? a csiriz?

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz ludsimon #50247 üzenetére

    ]Igen igen ahogy mondod, itt vannak a kis dobozkák már az oszlopon hév másik oldalán már kötik is befelé a házakba a digit, 2 év rabiga letelik máris tűzök át off vége.

    Más: Múlthét kedden rendszerkarbantartás tartottak felénk 16-ker Cinkota, és azóta ezek az értékek fogadnak a hwg-ből
    eddig minden érték pozitív volt a jelerősségnél, az utolsó 4 darab csatorna letöltésnél mindig 40dB-volt , a feltöltésnél meg ilyen magas értékek nem voltak soha csak 42-43 max.
    A rendszer csak splitterekből áll(meg egy 4-es osztóból a tévékhez) a kicsi csillapítás miatt, plusz zajszűrők a tv ágban, nincsen tap sehol, tap-al kaptam ilyen értékeket még kezdetben azért is cseréltem.
    Azt megfigyeltem hogy ahogy romlik az idő az értékek is egyre rosszabbak ez a légkábel és hideg kapcsolata is lehet? vagy esetleg beraktak csillapítót valahová, csak az alközpontba dolgoztak egész nap, nem jöttek ki az oszlopokhoz.
    Csak azért gyanús a dolog, mert azóta vannak ezek az értékek, bár a hideg is csak nemrég köszöntött igazán be.
    Net nem szakad fennakadást nem tapasztaltam, tv ágon sem.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Urak akkor itt a vita közepette, ezek az értékek még megfelelnek?[link]

    Rendben köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    sziasztok

    Probléma a következő, bár se netben, se tv-ben nem érzem, hogy szakadna vagy más probléma lenne.
    1-2 napja felváltva keresi a technicolor a fel és letöltési szinkronokat, a log csak hibával van teli és ezeket ismétli:

    Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:bd:f0:6e:74;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

    12/06/2014 08.07 82000700 03 Unicast Ranging Received Abort Response - Re-initializing MAC;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:bd:f0:6e:74;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

    12/06/2014 08.06 82000500 03 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:bd:f0:6e:74;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

    12/06/2014 08.03 82000800 03 16 consecutive T3 timeouts while trying to range on upstream channel 0;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:bd:f0:6e:74;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

    Most például reggel óta a letöltési irányba ugyanez

    Az értékeim a következők:

    RF Parameters - Downstream
    Channel Frequency Power Signal to Noise Ratio Modulation
    1 -1.5 dBmV 37.5 dB 256 QAM
    2 -1.1 dBmV 37.3 dB 256 QAM
    3 -1.3 dBmV 37.2 dB 256 QAM
    4 -1.5 dBmV 37.5 dB 256 QAM
    5 -0.3 dBmV 39.8 dB 256 QAM
    6 -0.1 dBmV 39.9 dB 256 QAM
    7 -0.1 dBmV 39.9 dB 256 QAM
    8 0.2 dBmV 40.2 dB 256 QAM

    RF Parameters - Upstream
    Channel Frequency Power Upstream Data Rate Modulation
    1 48.8 dBmV 5120 Ksym/sec 64 QAM
    2 48.8 dBmV 5120 Ksym/sec 64 QAM
    3 48.3 dBmV 5120 Ksym/sec 64 QAM
    4 51.0 dBmV 5120 Ksym/sec 64 QAM

    Az upstream kicsit magas, mint írtam pár oldallal előrébb nincsen a rendszerben se tap se, mmwo, csak splitter és zajszűrő a tv-k felé, kábelek hármas árnyékolásúak jóféle. Lehet hogy az oszlopon kéne az erősítőn tekerni, hibabejelentés mehet ebben az esetben?

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz dchard #50699 üzenetére

    Köszönöm dchard

    A bekötés azért nem egészen toldás nélküli(gondolom a kábelekre értetted a toldást vagy osztókra?splitterrekre?) hanem a következő, bejövő kábel az oszlopról eredetileg egy tap-ba ment, ez lett cserélve egy 3Db-s 2-es osztóra, annak egyik ága zajszűrővel megy egy 4-es osztóba ami 8Db-s, abból mennek szét a tv-k szám szerint 3 darab. A másik ága az osztónak a net, az jön le hozzám a szobába(toldás nélküli kábel), itt még egy osztó van szintén 3Db-s aminek egyik ága a tv-be(ő a negyedik tv) megy zajszűrővel kicsi hordó alakú, a másik megy a modembe.

    Most ezeket az adatokat kapom szinkron jelenleg megvan mindkét ágon:

    Sat Dec 06 12:52:11 2014 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
    Sat Dec 06 12:49:05 2014 Warning (5) MDD message timeout;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:b...
    Sat Dec 06 12:48:33 2014 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
    Sat Dec 06 12:40:03 2014 Warning (5) MDD message timeout;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:b...
    Sat Dec 06 12:33:58 2014 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
    Sat Dec 06 12:33:57 2014 Warning (5) MDD message timeout;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:b...

    Szóval azért nyugodtan jelentsem be mert az upstream továbbra is 50-51 és ez nem kerek. Előtte míg az esős és hideg idő nem jött be, tökéletes értékek voltak.
    Vagy esetleg variáljak be a rendszerbe egy tapot? a splitter helyett mert van itthon ilyen és csak 6Db-s[link]
    Splittere
    A splitterek ilyenek[link]
    A 4-es ilyen[link]
    Kb 1 hónaposak lehetnek az eszközök tejesen újak.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Kérdésem a következő analóg telefont lehet használni home gateway-el vagy csak voip képes telefonnal lehet használni.
    Nem raktak még át voip-ra minden előfizetésem analóg (tv, telefon és kábelnet).

    Szomszédban viszont most kötöttek be analóg helyett mindent digitálisra (netet, iptv, és valószínű telefont is)
    Mivel a régi analóg telefont nem tudják használni.
    De olyan jó kis szerelők voltak, hogy kötöttek mindent de nem mondtak azok semmit.
    Olvastam még a fórumba anno, pár ezer hozzászólással odébb nagyon pörög a topik, hogy mindenkit átraknak idővel voip telefonra.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Intruder2k5 #57836 üzenetére

    Köszönöm az infót, akkor megyek és megnézem a hwg-t magát milyen márkájú, és viszek is át telefont ami tud mindkét üzemmódot aztán meglátjuk. Lehet hogy ott más is közbeszól. Eleve úgy kezdődött az egész hogy az oszlopon lévő, f-csatlakozó nem is volt rendesen becsavarva az idő szépen elette már.
    Zavaros ez az egész előfizetés náluk.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Több kérdéssel fordulnék hozzátok!

    1: Mikor vezetik ki az analóg adást a rendszerből, most majd 2016 elején, vagy 2016 végén?. 2 éves szerződésem van kábeltv+kábelnet+telefon 2014 szeptemberétől.

    2: Iptv-nél ha arra raknak (mivel úgy tudom hogy a digit is kivezetik tehát arra sem lehet előfizetni) mire kell figyelni? hogy is van a set-top-box ahány tv annyi kell? bekötések hogy lesznek? ennek az előfizetési díja mennyi havonta?. 4 tv van a házban, abból csak egy mpeg tuneres tehát dvb-c, a többi analóg.
    Lehet az analógot továbbra is nézni vagy bukta, ha csak egy set-top-box-ot kérünk?

    3: Milyen előfizetési konstrukciót ajánlotok? ha lehet egyáltalán variálni tartanám a mostani analóg kiosztást, tehát családi tv alap ha még van ilyen néven majd az iptv csomagba, telefon hoppá csomag, internet pedig s-es csomag.

    4: Mostani hwg megfelel erre a célra technicolor 7200.20? iptv ugyanúgy ethernet kábelen megy mint a net? tehát a set-top-box-al a hwg ethernet kábellel van összekötve ugye a tv-be meg koax?

    5: Még valami, hogy is van ez a kötbérezés ha én felmondanám az előfizetést abban az esetben ha a digi talán szolgáltat majd itt, és még benne vagyunk a hűségidőben. Mennyit kell visszafizetni és mit kell visszafizetni nekik a kedvezmények összegét havonta? vagy a havi előfizetés hátramaradó részét?

    Digit azt várom de nem tudom mikor lesz belőle valami, kábelek kihúzva fehér dobozkák fent, előfizetni még nem lehet nálam, 16-ker Cinkota.
    Így gondolnom kell arra is, hogy még akkor sem lesz itt semmi, mire lejárna az előfizetésem.

    Hirtelen ennyi :R

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz DJ. Ru$y #58082 üzenetére

    Köszönöm a választ

    De még egy dolog nem tiszta arra még nem kaptam megerősítést tőled. Tehát hogy lehet tovább használni az analóg tv-ket majd? hiszen nem igen tervezem leváltani őket egyszerre igencsak nagy összegbe kerülnének, igaz ami igaz, mire odajutunk cserélődnek digitális tv-kre talán.. Az meg tiszta sor ha akarom az iptv-t akkor mindegyikhez box kell de max 3 darabra stimt.

    Viszont ha nem kell nekünk a 3 box és csak az előfizetéshez járó ingyenes 1 darab boxot használjuk a többi digitális tv-t hogyan kötik össze a boxal? Ha a boxban van koax kimenet azt szétosztják 3 felé egy osztóval esetleg egy jelerősítő közbeiktatásával, a három tv felé?

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz DJ. Ru$y #58109 üzenetére

    DJ. Rus$y, Teko, Doky, btz köszönöm a válaszokat
    Hát addig amíg tart az előfizu nincs mit tenni, az analóggal remélem kihúzom 2016 végéig aztán Tcom elhagyó lépés következik, ha van digi ha nincs, upc nem kell.
    Max pár hónapig mobil neten leszek Tv-t meg nem néznek a többiek(amilyen színvonalas műsor van és ismétlés hegyek), mobil van azon elérhető bárki.
    Ezért a vacak analóg tripla csomagokért 10k gombolnak le rólam, arany kártyás ügyfél lévén, tehetik mivel nincsen konkurencia. Ha meg átraknak is iptv-re ott még jön hozzá a két box ára, plusz a beszélgetések telefonon, szépen 13k-14-k lenne a vége.
    Meg nekem is végem, ennyit ezért nem fizetek ki. Még több kábel ethernet alapon, falfurkálás hát kösz nem.
    Konkurenciánál ez egyszerűen megoldható.

    Még egyszer köszönöm a felvilágosítást

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz dchard #58124 üzenetére

    Ez így rendben is van, nem vagyok az ellensége a fejlődésnek.
    Gyakorlatilag az sem zavarna ha megcsinálnák csak nem ennyi előfizetési díjért ezt itt a gond nálam. Szerintem nem csak nálam. Ahogy írtad nekem nem éri meg.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz dchard #59757 üzenetére

    "Meg lehet nézni, hogy például a 16-ban szinte mindenhol ott a Digi optika, a UPC is vadul mikroszegmentál, tolják befelé az optikát a hálózatba, olcsó és jó is a szolgáltatás. Miért? Mert fel lehet dobálni a kábeleket a meglévő oszlopokra. Tavaly a fél kerületet optikázta be a digi egy nyár alatt."

    Ez teljesen így van, és már be is indult a szolgáltatás, persze nem nálam(kiépítés már megvan fehér dobozok is az oszlopon). Minket a hév töltése elvág a falutól, Cinkota-újtelep, Ilonatelep kis zsákrész. A Töltés túloldalán tehát a faluban már van szolgáltatás, az üzletkötő szerint 1 hónap és minket is beindítanak. A próféta szóljon belőle.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Régebben írtam azzal kapcsolatban hogy szakadozik a net. Okot akkor megállapítottuk magas a feltöltési csatorna érték 50 felett is volt(kábelnetről van szó). Most láttam elérkezettnek az időt, hogy kihívjam a szerelőt.
    Ne tettem volna, az erősítőn semmit nem csavart a jóember pedig mondtam neki, kicserélte a régi f csatlakozót az oszlopon, szarrá volt rohadva oké tegye, de mondtam neki hogy az értékek ugyanolyan rosszak.
    Bejön nézi rámér, szerinte ez rendben van, kicseréli a modemet vagyis hwg-t megint mondom neki hogy a modemnek semmi baja nem azt kellene kicserélni, erre rak helyette egy d-link dcm 704-es kábelmodemet.
    Állandóan baja volt a routerrel azt is mondom neki hogy semmi köze ehhez a szar értékekhez mert ha lehúzom és csak a hwg megy akkor is ilyen rossz.
    Hát megmagyaráztam neki, hogy milyen értékeknek kellene lenni válaszra sem méltatott. Lezárta a hibajegyet és elhúzott.
    Ezeket az értékeket kapom és sorba az errorokat

    Normális ez?

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz azbest #59784 üzenetére

    Szia

    Nekem ez általában 12-17-naponta fordult elő a technicolor modemmel újraindítás általában megoldotta. Csak ez nem a normális állapot.
    Tap-om nekem is ilyen van(sőt vettem 6dbi csillapításút azzal is ilyen gyalázatos), de én cseréltem sima splitter-re, a jobb értékek miatt, mmwo és osztás nélküli a kábelrendszer csak a tv irányba van zajszűrő.
    Megjegyzem tap-al is baromi magasak a feltöltési sávok, tavaly október óta(hiába cserélgetem). Szerintem akkor szinteztek a rendszeren és feljebb csavarták a kakaót.

    Ilyenek voltak a régi értékeimtap-al
    2-way splitter

    Látható a mostanin hogy elszálltak a feltöltési értékek, és egykét sávban még a letöltési érték is leesik 30 alá.
    Rendszer nem változott csak egy f csatlakozót cserélt a muki az oszlopon, kalap kabát.
    Én mondtam mit csináljon de tojt a fejemre, szerinte a lakásból rámérve jó, de ez relatív lehet neki megfelel, de nem ez a normális működés.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Hosszú kérdésem lenne, vázolom is remélem megvilágosodok és tudtok segíteni benne.

    1: Analóg rendszerem van mint kábel tv, telefon és internet ami kábelnet. A kábelnetre a telefonra(hoppá díjcsomag) 2-év hűség lett kötve, a tv-re csak 1 mivel kivezetik ennek a hűségideje most jár le 35 nap múlva.
    Felhívtam a telekomot közölték, hogy a tv-re lehet hosszabbítást kötni és maradna a díjcsomagban(persze mint digitális tv) viszont ugye azokhoz a tv-hez amik katódcsöves tv-ék(1 darab van ami lcd) kell külön venni mediakonvertert aminek az ára 8990ft és csak két tévére adnak.
    Eddig értem, de meddig szándékozik a telekom az ingyenes digitális adást adni 2016 végéig? vagy hamarabb megszünteti és csak iptv lesz(úgyis azt akarják végül is mindenhol ) Erre nem kaptam érdemi választ.

    2: A telefont meddig hagyják analógon? kötelező átrakni azt is digitálisra? ha digitálisra rakatom ott is kötelező voip-ra vagy már eleve úgy kapom akkor?

    3: Iptv mellett lehet kérni a kódolatlan digitális adást vagy kérni se kell egy ideig szolgáltatják még. Vázolom a szitut 1 tv-lenne ha lesz Iptv, a többi nem. Lehet úgy kötni hogy a többin csak digitális adás jöjjön? vagy ilyenkor mindegyikre iptv lehetséges csak? Iptv-t lehet kötni analóg tvre az iptv boxban van konverter? tudom elvetemült kérdés de érdekelne hogy lehetséges-e?( lesz véve lcd csak folyamatosan)

    4: Mostani szerződésemből 1 év még hátra van a telefonból, a netből a tv ugye lejár. Nézegettem az online csomagváltó opciót, lehet e most új szerződést kötni mindenre tv, net, telefon 2 évre a mostaniak mellett?
    Vagy ez úgy működik, hogy a fennmaradó kettő szolgáltatásnak a kötbérét ki kell fizetni(kedvezmények összegét tekintve), és azután lehet új csomagot kötni?
    Mostani csomagom marad(digitális tv alap, netmánia s, hoppá díjcsomag) akkor 9300ft-ot fizetek, ha újrakötnék iptv családi+hd csomag, netmánia L, alap telefoncsomag akkor 6450ft-ot fizetnék.

    Ennyi azt hiszem mindent összeszedtem :R

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz DJ. Ru$y #63681 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ így már tiszta :R
    Viszont még lenne és bátorkodom feltenni :) Szóval ha adott a koax rendszer a hgw-ig, iptv esetén új koaxot húznak be, vagy rámérnek és ha megfelelő nem bántják a mostani bekötést?. Többször voltak már itt szerelők az évek alatt és nem mondták, hogy rossz lenne csatlakozások rendben vannak.
    Az utp kábeleket ami a hgw-ből jön majd ki és megy a STP-be, lehet padláson keresztül vezetni?(ablakon ki, fel a padlásra, ott ahol le kell jönni szintén le a padlásról, be az ablakon STP-ig) vagy falakat átfúrva beltérben vezetni?

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Kérdésem a következő, kedvezményekkel kapcsolatos. Pár oldallal odébb már vázoltam, hogy váltás lesz iptv-re 20mbit netre és marad a mostani sima hoppá a plussz helyett.
    Azt tudni kell hogy nem mentem át távszámlára, telefonon kötöttem meg a szerződést az ügyintéző szerint területi kedvezményem is van(16-ker) szerintem a digi miatt bár csak a kábel van kihúzva szolgáltatás itt nincs, a hévtöltés túlsó oldalán természetesen van digi. A befizetés csekkes! az ügyintézővel kötött 1 éves szerződés, második beltéri egység beleszámolásával, minden kedvezmény levonásával 10.170ft volt.
    Viszont a szerződést amit kiküldtek e-mailen ez ezt takarja.

    Összegek: Telefon hoppá havi 4900ft- 1 éves határozott időtartam havidíj kedvezmény: -1000

    Internet 20mbit netmánia M: 7200ft netmánia Speciális I. kedvezmény: -1900ft
    1 éves határozott időtartam kedvezménye (hűségkedvezmény): -1000ft

    IPTV családi+hd csomag: 8600ft második vevő egység: 870ft
    IPTV Speciális I. kedvezmény: -1600ft
    1 éves határozott időtartam kedvezménye(hűségkedvezmény): -1000ft

    Szóval ennek a végösszege, amiben benne vannak a speciális kedvezmények és hűségkedvezmény meg ugye a plusz beltéri egység: 13.270ft
    A szerződés végén ott szerepel, hogy a Telekom kedvezmény kivételével! A szerződéses feltételek teljesülése esetén, a havidíj a telekom kedvezménnyel csökken! mi lenne az a telekom kedvezmény?
    Betelefonáltam és azt mondta az ügyintéző, hogy a tripla kedvezmény ami 25% létezik az még? ha igen akkor miért nem írják bele a szerződésbe?. Így az összeg csak 9495 amit megint nem értek, mivel az én számolásom szerint 13270 forint 25%-a 3318ft kerekítve, az sose lesz 9495ft hanem 9953ft!

    Ekkora katyvaszt egy ilyen cégnél, ilyenkor mi van?

    És még valami a 20mbit-es internet adatforgalma nálam átalánydíjas ugye ez a korlátlant jelenti nem az adatforgalmasat? én nem kértem hogy tegyenek át(meg is ******ná ha az lenne én dolgozom a neten), tudomásom szerint az átalánydíjas fizetés az előre kalkulált összeg 1 évre ez elosztva 12 hónapra havonta fizetve, ne a valós fogyasztást fizeti a delikvens, bár ha a valós netforgalmat fizetném akkor lenne adatforgalmas.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz #78121280 #63812 üzenetére

    Köszönöm Roli a választ :R várom a szerelőt aztán remélem jó lesz az az iptv.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Hogy egy kis öröm is legyen a nagy ürömben, tegnap bekötötték az IPTV-t 2 készülékre(meglepődtem hogy Cisco-s boxokat hozott original ISB 2201 lehet csak nekem újdonság), szerencsére külsős szerelő jött és értette a dolgát, pikk-pakk összerakta a rendszert megy is, eddig nem kockásodik nem akad. Net sebesség is megvan, több is mint 20mbit inkább 23-24mbit így a feltöltés is több az átlagnál. Köszönhető az alközpontnak ami két utcával lejjebb van, egy szép kis házikóban, elég komoly rendszer van ott(16ker Cinkota). Telefon is voip lett kristálytiszta a vonal :)
    Remélem a D-link 704b bírja majd a kiképzést 2 tv, 1 net, és egy telefon, minden más funkciót kilőttem belőle(a netet a saját routerem osztja szét a wifivel együtt, így levéve ennek is a terhét a d-linktől).
    Az üröm talán még mindig a magas adási jelszintek, gyakorlatilag lassan már 50dBmV alá nem is megy nálam az érték most per pill még istenes talán a jóidőnek köszönhető.
    1 éve harcolok velük, még nem sikerült olyan szerelőt kifogni, aki állított volna az erősítőn. Mondanom sem kell hogy nem szakad a net (az oszlopon lévő csatlakozó is szét volt rohadva, ez is belejátszott anno a szakadásba kicserélve, házban lévő hálózat(koax) tökéletes csak splitterek vannak kettő kettes, kis hordó zajszűrők ahol kell a régi tv-k miatt meg a net miatt ne vesszenek össze) a rendszerre rámértek többször szerintük minden rendben a szerelő mért rá a nála lévő kis mérőkészülékkel.
    Correctables és uncorrectables errorok számáról meg nem beszélek másodpercenként vannak, szerintük az nem számít.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Kérdéssel fordulnék hozzátok hdmi osztással kapcsolatban, nővérem tv-jén csak egy kimenet van, de használja a tv-t pc-vel és most már az iptv-vel, ez az osztó megfelelne a célra[link] ha igen akkor megrendelem :K várom válaszaitokat.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz OldMike #64018 üzenetére

    Igen mondasz valamit az kell amit te linkeltél, de biztonság kedvéért feltettem a megfelelő topikba is bár nem nagyon látogatják. Ebből nekem automatikus kellene, mivel nővérem nem fog váltogatni az meg mindjárt egy 7k-tól indul. Hát ez van :)

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Kérdésem a következő, majdnem 1 hónapja hosszabbítottam csomagot a T-nél, 20 mbit-es netre 1 év hűséggel ha én ezt szeretném megemelni 30mbit-re, 300ft a különbözet a két csomag között, akkor az emelés aktiválásától indul újra az előfizetés 1 évre,vagy ez nem számít annak?
    Most minden mással, telefon és iptv együtt járna le a net is 2016.10.31-el.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Kérdem én hova tüntette el a t-com a maradék adási sávot pár napja még megvolt,(vagy most erre álltak át? de ez így nem lesz jó, mivel ha az is szakad, akkor nincs se net se ip-tv se telefon, így is egy sávval necces) nem is kerek a rendszer és az errorokat kapom ez most egy újraidítás után van.

    Amióta bejött a meleg is kéthetente el is száll, állandóan ezzel harcolok, arról nem is beszélve hogy egy fos ez a DC704-es d-link. De itt tuti erősítő hiba lesz nem? kéne állítani rajta de amióta megvan a net és tv, telefon úgy egybe mindig ez volt a hiba, szerintem kicsit rátoltak nagyon arra az adási teljesítményre és ezt ez a ketyere nem bírja.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz kabelmania27 #80511 üzenetére

    Köszöntem mindkettőtöknek, de mielőtt felhívtam volna nem hagyott nyugodni a dolog és lecseréltem a splittert egy mmwo-ra(eddig csak splitter-t használtam össz hármat, két kettest és egy 4-est) egy teletronik-ra ugye ő 2-8 között csillapít míg a splitter csak 3,5 ,3,8-at ahogy olvasgattam a topikot.
    Most úgy néz ki a felállás, hogy kábel bejön mmwo-ba abból tv felé a 2dB-s ág ami szét van osztva egy 4-es splitterel a tv-k felé(ezek a tv-k külön vannak az én tv-m nem tartozik bele a 4-be) 5-1000mhz-es szintén teletronik, az internet felé meg ugye a 2/8dB-s ág megy. Az internetes ág lent nálam egy splitterel megint szét van osztva egyik ág a tv-be másik a hgw-be. A tv ágba ugye van még egy hpf, fent is a padláson az mmwo tv ágánál szintén.

    Eredmény szerintem ez így jó, maradjon is így. Konklúzió, vagy a splitter dögölt meg, vagy tényleg ennyire felcsavarták a teljesítményt, én az utóbbira tippelek, évek alatt folyamatosan emelkedik, emelkedett. A hibák is messze kevesebbek annak oka sok minden lehet gondolom, vagy nálam a kábelek,(csatikat átnéztem) vagy náluk kint a csatlakozók, kábelnél valami zaj beszűrődhet megsérült(nem mai darabok kb 1994-óta nem nyúltak hozzá). Akadás nincs stabil egyelőre minden, iptv-is és net is telefon szintén, mivel az is ip-telefon.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Szeretném megkérdezni hogy ezek az értékek jónak mondhatóak, nem magas egy kicsit az adási power rész?.

    Megmondom miért, dns hibák egyfolytában vannak, teljesen rendszertelenül, szóltam már be javították, ma ismét elszállt.
    Problémám olyan is volt hogy a 30mbit/5mbit sose volt meg, fel-le ugrált, hol 1mbit, hol 0,76, hol 4mbit, a letöltési irányba, feltöltés néha meg nem is volt. Állítólag ezt javították, utána jó is lett de ma megint elszállt sebesség megvan,(ha éppen működik) csak semmi nincs se net, se iptv, se telefon.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Kérdésem a következő lenne, igen elolvastam az összefoglalót, végigmentem azokon a lépéseken kint is volt a telekomos kolléga, nagyon korrekt, értett ahhoz amit csinált(csillagos ötös). Összes csatlakozót kicseréltük oszlopon, bent a padláson, lent a hwg-nél, betett egy mmwo-t, mondtam hogy szerintem felesleges de legyen.
    Hibák nem is voltak, elenyésző 1 darab egész nap, értékek tökéletesek kb 10-évvel ezelőtt volt ilyen, viszont este, elszabadulnak a csomag koboldok, mikor mindenki az igazak álmát alussza, akik reggelre megint eltűnnek :DDD . Mi a gond?
    Ötletem szerint az oszlopon lévő 8-as leágazások vagy osztónak hívják passz, az a szar, a hőmérséklet ingadozásra is érzékeny már 15-20 éve nem nyúltak hozzá. Jobban megnézve, egy-egy bekötésnél nincs is 75-ohm-os lezáró összeszedhet zajt.
    Bent a házba nincs semmi szakadás kábelhiba rámértünk, az oszlopról jövő fő kábel is okés. Ez szerdán történt, csütörtökön meg két kocsival is kijöttek, megnézték és elmentek semmit nem csináltak. Jó mondjuk nem is szóltam, mert még teszteltem. Ime a kép

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz DJ. Ru$y #93442 üzenetére

    Szerintem éjfél és reggel 7-8-között, én kb 23:00-ig vagyok fent és akkor még nem szokott ilyen lenni.
    Na most megint megszaporodott a javított csomagok száma, az eldobott nem változott, az előző kép óta.
    Ping, sebesség állandó, fennakadást nem észlelek, se netben se iptv-ben.
    Az első kép 10:30-kor készült a mostani amit felteszek 12:34-kor, ezen időintervallumban ennyi csomagjavítás újraküldés lett.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Az összefoglalóban felvázolt eset van nálam is "Kábel internet (koax) és iptv előfizetéssel rendelkezem. Saját routert szeretnék használni. Melyek az ajánlott beállítások?
    Hgw lan1 portjára kösd a routered wan portját, amennyiben szeretnéd, hogy a routered végezze a portforwardot, állítsd az eszközt fix ipcímre, majd a hgw oldalán ezt a címet állítsd be dmz-re."
    Kérdés, hogy a bánatba tudom a ddns-t beállítani az asus routeremben? ugyanis mivel privát tartományban vagyok fix ip--vel a hwg tartományából így teljesen fals címet dob ddns nem is működik, hab a tortán hogy ugye ilyenkor a vpn-sem megy.
    Ha másik topik akkor bocsánat, menjek a routerem topikjába inkább?
    A wan címen nem natolt már ha mondhatjuk nem natoltnak 31-el kezdődik.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz DJ. Ru$y #108914 üzenetére

    Mibe másba rakhatnám az asust sima port-forwardba ? a dmz helyett? tudom hogy ezt ajánljátok meg biztonságos is de biztos van más megoldás is.
    Persze megoldom így is csak érdekelne.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz DJ. Ru$y #108922 üzenetére

    Ahogy mondod IPTV is van, ez a csoda ketyere sagemcom tud mindent ddns majd állítok rajta, nagy fájdalmamra sajnos Open vpn-t nem, de pptp-t és l2tp/ipsec az van amiből a legelső felejtős, a másik kettő meg szó szó.
    Marad a ddns meg egy kis ssh ha összejön vagy ha lesz időm akkor portforward.
    Köszönöm a felvilágosítást.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    Sziasztok

    Problémám a következő, Sagemcom 3896 hwg-ben hogy a bánatban lehet a tűzfal beállításokat elérni, mert ott van, de semmi nem történik, nem ugrik fel semmilyen oldal, minden más igen gondolom letiltották!!!!!
    Mögötte használok egy asus routert a sagemben dmz-be raktam, gyakorlatilag az asusnak kéne minden csinálnia, és régen csinált is amíg 3860-am volt a 500mbit-hez amit váltottak 3896-ra, a csomagot is 1000/25-re, nem lenne ezzel gond ha meghagyták volna a tűzfal beállítás lehetőségét, mert a 3860-ban megvolt és így nem voltam passzív hanem aktív filecserénél.
    A csavar annyi a történetben hogy bármilyen port check alkalmazással az adott portot amit használok aktívnak látja, de az oldal nem és nem is konnektál hozzám senki!
    Van valami mód arra hogy elérjem a beállítást, vagy kérnem kell hogy rakják bridge módba?
    Berakják egyáltalán bridge módba ha iptv is van az előfizetéshez?
    Vagy köszönöm szépen megszívtam? :DDD

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz snyper990 #143740 üzenetére

    Ahogy mondod, leírás alapján csináltam hwg 192.168.0.11 től oszt 254-ig dhcp-t a két nyomorult, média boxnak vagy mifene, ami kiszolgálja az ipt-vt, Asus megkapta a 0.2-t hogy még véletlenül se legyen a dhcp tartományba, hwg a 0.1-el kuruckodik. Asus dmz-ben a hwg-ben 0.2-es véggel ott van. Az asus wan portját nem tettem át a hwg lan 1-ébe most a hármason csücsül, majd ha elment mindenki alukálni nem akarom kirángatni alóluk a műsort.
    Asus statikus ip-el van, 0.2-t kapja 255.255.255.0 és a hwg az átjáró 0.1-el.
    Itt a beállításokban van még nat is mert különben, hogy fordítana belső címet a hwg címére.
    Port checker szuperzöld, kliens 3.0-ás transmission nem a legfrissebb linuxos.
    Portforward rendben, open media vaultos kisgépen szalad a trans, asusban dhcp reserválva neki, port nyitva. :F

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz tuto558 #143744 üzenetére

    Köszönöm uraim mentem oda, elolvastam mindent ott kipróbáltam uTorrent kliensel és ugyanazon beállításokkal ez a kliens aktív, esélyes hogy frissítenem kell a Transmissiont, és az egész media vaultot, 4.0-at használok és már az 5.9-nél járunk szóval interesting.
    Tényleg csak az az érdekes hogy a Hwg lett a képletben cserélve, beállítások ugyanazok mint a régiben voltak, mégsem jó.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Új hozzászólás Aktív témák