Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz T-morcos #5104 üzenetére

    Köszi az alapos összefoglalót!

    Bekapcsoláshoz:

    Ha teljesértékű scart kábel van, akkor a beltéri bekapcsolásakor automatikusan átvált a TV az AV csatornára (persze előbb a tévét kell ilyenkor bekapcsolni). Illetve ha a tv-t a bekapcsológombbal kapcsolod be (és nem csatornaszám gombjával), akkor a kikapcsoláskori csatornával/bemenettel éled fel.
    Bár ezek tévékészüléktől is függnek.

    Egyéb: ennyi pénzbe a merevlemezes STB már nem fért bele....

    IPTV-hez:
    Nekem IPTV van 2 db STB-vel (X301T) és hdmi csatlakozással (1080i), és nehezen tudom megszokni, hogy nincs hdmi-cec. Pl. a Sony dvd felvevő simán bekapcsolja a plazma tévét, ha csak megnyomon a lejátszás gombot dvd rec. távrángatón. Ha a tévét kapcsolom ki, akkor kikapcsol a felvevő is, stb.
    Scart esetén a fenti egyszerűsített bakapcsolás működik, de az gyengébb minőség a hdmi 1080i-hez képest.

    Az STB nem ad ki jelet egyszerre a scart és hdmi kimeneten...

    Megfigyeltem, hogy a STB bekapcsoláskor néha rendetlenkedik,és van hogy:
    - kép van, de hang csak a hangerő szabályozásra szólal meg
    - kép nincs, de hang van -> többszöri újrabekapcsolás
    - se kép, se hang -> távírányító helyett a készülék bekapcs gomját kell nyomogatni

    [ Szerkesztve ]

  • atala

    addikt

    válasz T-morcos #5104 üzenetére

    Pontosan kell ráirányítani a távirányítóját a beltérire,
    mert különben nem hajlandó csinálni semmit.

    Nekem is Intek van, és épp ellenkezőleg, még a falra is irányíthatoma távirányítót, akkor is kapcsol. A diginél kellett pont ráirányíítani.

    A Nat Geo Channel és a Nat Geo Wild csatornák neve fel van cserélve, az EPG-ben is.
    Ezt a hibát már illett volna javítani, sőt el sem követni.

    Pár napja még rendben volt, de volt egy szoftver frissítés, és elcseszték.

    Eléggé problémás, hogy NINCS elalvási/kikapcsolási időzítője a beltérinek.
    Max. a TV-t tudom beállítani, hogy kapcsoljon ki 10 perc múlva,
    ha esetleg elalszom közben, de a beltéri attól még menni fog egész éjjel.

    Teljesen mindegy, hogy be van-e kapcsolva vagy nincs, mert az Intek beltéri bekapcsolt állapotban 14 W-ot, távirányítóval kikapcsolva 13 W-ot eszik.

  • petne

    őstag

    válasz T-morcos #5104 üzenetére

    Jó a leírásod... Én úgy gondolom, hogy a szolgáltatás csak fejlődni fog a későbbiek folyamán, az illetékesek figyelemmel kísérik, hogy esetlegesen az embereknek mire van szükségük és úgy fogják belekalkulálni a rendszerbe. Összeségében személy szerint én nem csalódtam benne és biztos vagyok benne, hogy lesz még jobb is. Még az idén várható merevlemezes beltéri is, ami biztos vagyok benne, hogy népszerű lesz.

Új hozzászólás Aktív témák