Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz lemusz #35939 üzenetére

    Először is a vonal jó.

    Másodszor azt teljesen és tökéletesen kizártnak tartom, hogy bármilyen villám kezű játékos képes detektálni azt a 2-3ms növekményt ami a 16 és a 32-es ID között van. Teljesen kizárt. Arról nem beszélve, hogy a teljes fordulási időben (RTT) az ADSL kapcsolat maximum 5-10%-ot jelent, a többi késést a hálózat további részei okozzák (transzport, core hálózat, esetleg nemzetközi gerinc attól függően hogy hol van a szerver), amivel semmit nem tudsz kezdeni.

    A cfosspeed egyébként képes rontani ezen, hiszen a csomagok ütemezéséhez és feldolgozásához értelemszerűen idő kell.

    Ez a szakadásos történet meglehetősen érdekes, más is panaszkodott már erre. Én a magam részéről azt tudom mondani, hogy az általam írt szoftvert alaposan leteszteltem. Van saját DSLAM-em, és azon akkor sem jön elő ez a probléma, ha teljes sebességgel terhelem mindkét irányba párhuzamosan. Én az MTU ésszzerű csökkentését tudom javasolni (először 1492, aztán 1480, 1472, ez alá nincs értelme csökkenteni). Amit még elképzelhetőnek tartok az a routeren futó PPP démon hibás konfigurációja, de ez kevéssé valószínű. AZ viszont biztos, hogy ezeknek a PPPoE szakadásoknak nincs köze a DSL kapcsolathoz.

    Én azt mondanm hogy jó így inden ahogy van, a statisztika és a spektrum is szép. A PPPoE szakadás okára kéne rájönni. Első lépésként csökkentsd az MTU-t ahogy írtam és számolj be hogy megjavult-e.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák