Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz pakriksz #24326 üzenetére

    Sajnos a koaxnál jóval sérülékenyebb a felszóllókban, és az előfizetőknél bekötésre használt üvegszál. Arról nem beszélve, hogy ha sérülés van, a koaxot olcsó műszerekkel és szerszámokkal lehet javítani, az üveget meg nem. Az üvegszálnál is van kismillió hibalehetőség. Például elég a usernek a kábelt picit jobban meghajlítani, és a törési mutatók máris elmásztak a fenébe, megnő a csillapítás stb. Ráadásul ezt a hibát behatárolni is elég nehéz.

    Az a 85MHz igazából 111MHz a szabvány szerint, csak hát most 56-60MHz-en vágnak a diplex filterek. Arról nem beszélve, hogy a 85-110megában ott vannak a FM rádiók koaxon is. A DOCSIS frekvencia osztásos hálózat, tehát valahol meg kell mondanom, hogy ettől eddig uplink, utána meg downlink, és mivel ez eredetileg műsorszóró hálózat volt (nem is volt vissza irány eredetileg), ezért nyilván sok DS kevés US csatornára van kitalálva a rendszer. Arról nem beszélve, hogy a cél az olcsó felhasználói berendezés, namost olyan tunert gyártani, ami nem csak venni, de adni is képes mondjuk 8 csatornán 60-80MHz-es sáv átfogásával igen drágítja a dolgokat. Ne feledd, hogy ami ezt a CMTS oldalán előállítja, több ezer dollárba kerül (már csak a linecard). Szóval jól át van ez gondolva hidd el.

    T-kábel a nem ED3 usereknél a régi profilokat használja, nincs jelentőssége, mert külön frekin mennek ezek a userek. Én ugyan már rég konszolidáltam volna ezt a helyzetet, dehát nem én döntök :)

    Azt gondolom, hogy nem állunk olyan rosszul:

    Az RF részt mostanában kell fejleszteni, aminek több eredménye is lesz:

    1. Erősítők és diplex filterek cseréje, így 1GHz-ig használható a plant, és gyorsan fel tudnak menni 85MHz-ig US-ben is. Ez több DS és US csatornát jelent.

    2. E-QAM-ok kihelyezése: én ezt akkor tenném meg, ha phase2-es modelleket tudok szerezni, amiben már az US is integrált.

    3. FP analóg lézerek cseréje DFB-re, vagy még inkább ahol lehet E-QAM + digitális lézerre (CWDM).

    4. Eddig nem használt alsó frekik kihasználása US irányban (0-30MHz). Ezt eddig a magas ingress zaj miatt nem használták, de a robosztusabb FEC-cel, és az S-CDMA technikával kihasználható ez a rész is. Így 3-szoros kapacitást lehetne elérni:

    4db S-CDMA 6,4MHz-es csatorna a 0-25-ös sávban, és 2x4db A-TDMA csatorna a 25-85MHz-es sávban. Ez közel 400mega US kapacitás lenne szakaszonként, a mostani 60-80mega helyett.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák