Aktív témák

  • z-home

    csendes tag

    válasz Alien83 #5738 üzenetére

    Én tudtam a t-home on 340 Mbites netet csinálni, ellenben az upc-vel ahol max 250 ig megy fel a mutató, viszont a diginek a coaxos hálózatán max 40-et tudtam kihozni. Én dolgoztam az upcnél hálózatkiépítőként és telepítőként is, ugyan ezt csináltam a t-kábelnél is. Minkét rendszernek van előnye meg hátránya is, mint szerelő azt mondom jobb az upc hálózata de mint végfelhasználó azt mondom jobb a t-home. minőségben veri az upc-t Arról nem is beszélve hogy az upc nagyon gyengén fejleszt és elég ritkán a t-vel ellentétben aki már több mint négy éve azzal foglalkozik hogyan lehetne gigabites netet varázsolni az előfizetők asztalára megfizethető áron. Az upcos nettel kapcsolatban meg még csak annyit hogy ők nem a zajok kiszűrésével foglalatoskodnak hanem azok elkerülésével, tehát ha 48 mhz-en van zaj akkor leteszik a visszirányt 30 mhz-re, de a zaj ott marad és esetleg bajt is okozhat a későbbiek folyamán. A t azt csinálja hogy ha zaj van akkor megkeresik a zaj forrását és mindenáron kijavítják. Sajnos ez időbe kerül sok bosszúságot okozva az ügyfeleknek.(zajnak hívjuk a különböző kintről érkező jeleket amik lehetnek cb rádió földfelszini tv illetve rádióadások stb) Na de kérem szépen ki fog ebből jobban kiszálni a végén az aki rendben tartja a hálózatát és fejleszt vagy aki besöpri a problémát a szőnyeg alá? Ja még valami. nem tudom ki emlékszik arra amikor az upc benyomta a piacra a fiberpower120-at. Hogy engedhette meg magának azt hogy 10/100-as modemmel adta a 120 mbitet?? Mondjuk ebből jót profitáltunk mi akiknek ingyé volt a t-home os 10/100/1000-es cisco modem :)

Aktív témák