Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz PROTRON #20513 üzenetére

    Nem ismerem annyira a hőszivattyúkat, csak elviekben. Talán azért lepődtem meg ezen nagyon, hogy bár a split-klíma is éppen ugyanarra az elvre épül mint bármilyen hűtőgép, de nem gondoltam hogy úgy van felszerelve, hogy optimálisan tud működni ebben a szerepben. Sőt, mi több! Ha ennyire kompetens megoldás, akkor miért invesztálnak milliókat emberek a hőszivattyúkba úgy általában? Utóbbiak sokkal nagyobb egységek, legalábbis képről. Gondoltam hatékonyabban is működhetnek, mert erre vannak optimalizálva.
    Vagy csak azért ilyen nagyok és drágák, mert központi fűtésre vannak méretezve többszörös teljesítménnyel? De ha egy fél milliós split-klíma is elég lehet, akkor mi szól a többszörös árú hőszivattyú mellett?

    Hőszivattyú is működhet fordítva? Lehet vele hűteni is a házat?

    #20514 Cs1csó
    Jah... Hallottad már a történetet az öregemberről, a nem induló motorról és a kalapácsütésről?
    A kalapácsütés: 5 perc (2 dollár). Tudni hol kell megütni a kalapáccsal: bármennyi idő lehet. :P Mese szerint 9998 dollár és így lesz ebből egy 10000 dolláros javítási számla. :D

    Igaz azt továbbra se tudni mitől lesz korrupt a config fájl, de legalább tudom mi volt a hiba.

Új hozzászólás Aktív témák