Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz MaCS_70 #10917 üzenetére

    Na, ez durva! :Y

    Nem értek a tápegységekhez, de nemrég kíváncsiságból megmértem a laptoptápról működő konfigurációm (részletek az adatlapomon) terheléses és üresjárati teljesítmény felvételét, és döbbenetemre egészen elképesztő(en sz@r) cosφ-ket mértem. Én megértem, hogy a kevés is több mint a semmi, és ha már néhány ATX tápba képesek betenni aktív PFC-t, akkor már jobb a helyzet, mintha sehova nem építenének be ilyet. De hogy a laptoptápok (legalábbis az, amit én használok, ami történetesen egy nagyon olcsó darab volt) is ilyen vacak PFC-vel bírnak, az meglepett. Pont a laptoptáp lenne az, amibe talán ildomos volna beépíteni az aktív PFC-t, hiszen ha az nem működik a szimulált szinuszos UPS-ről, akkor na bumm, megy tovább a laptop akksiról.

    Szóval igen, simán lehet, hogy tervezett inkompatibilitásról, így a jónép lehúzásáról van szó, nem tudom. De fura, hogy egy 1.0-ás júzer, nem fog tudni csípőből választani UPS-t, ha meg akarja védeni a gépét, mert simán lehet, hogy a gépe nem fog tudni vele együtt működni. De a legszörnyűbb az, hogy ezt senki nem fogja tudni neki megmondani előre, csak aki már próbálta pontosan azt a UPS-t, pontosan azzal a PSU-val. :W

Új hozzászólás Aktív témák