Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz *Ropi* #10621 üzenetére

    Tegyük hozzá nagyon gyorsan, hogy ez nem egy életbiztosítás... nem ajánlott!
    Elég, ha egyszer rövidzárt okoz az így meghajtott alkatrész - a 12V átballaghat
    az 5V csatijára, és gyilkolja azokat az alkatrészeket, melyek 5V-ot vártak ott...
    Ha mást nem, a tápegységet (is) ki lehet nyírni hiba esetén ezzel a módszerrel.
    És akkor jöhet a klasszikus válasz: évek óta így csinálom, nem volt belőle baj!

    ON: a Noctua esetében semmiféle hekkelésre nincs szükség!:D Adnak hozzá
    "csendesítő" adaptereket, amivel a kívánt feszültség, és fordulatszám belőhető.
    Eleve a trafónak van egy búgása: elmaszkolja a "7V körül" hajtott venti hangját!
    De ha már a "gépszobában" rakom össze, a TV tápja is hallható picit, így nem
    is hallom a trafó búgását sem, és 4,5V-ról hajtva a Noctua ventit teljesen néma.
    Brummogó motorhangja egyáltalán nincs, akármilyen feszültségről hajtom...:N

    Referenciaként leméregettem, hogy mit csinál egy ~12,3V-os tápról meghajtva!
    Halkító nélkül 74mA áramot "zabál" (0,91W), pörög, mint állat: hangos szélzaj!
    L.N.A-val már csak 9,53V marad, 57mA (0,54W), és egészséges szélzaj.:R
    U.L.N.A-val megvan a 6,56V, 40mA az áram (0,26W), és már alig hallható így...
    Sorbakötve a 2 ellenállást marad 5,61V, 38mA, semmi hang => gyenge szellő!
    Lehet választani!:D De mint mondtam volt, rákötöttem az Aquaero-ra.:))
    Meglehet, hogy az áramerősségeket pontatlanul mértem lakatfogóval, de sebaj:
    elméletileg max. 120mA-t szabad felvennie referencia 12V-ról (1,44W-os motor).

    Nagyjából ezeket tudja (és úgy néz ki, jobban pörög, mint a gyári adatok írják):
    4,5V: 1300 rpm
    5,5V: 1600 rpm
    6,5V: 1900 rpm (1600-nak kéne lennie.)
    7,5V: 2200 rpm
    8,5V: 2500 rpm
    9,5V: 2700 rpm (2400-nak kéne lennie.)
    10,5V: 3000 rpm
    11,5V: 3300 rpm (3000-nek kéne lennie.)
    Most nézem, hogy oda van írva, hogy "+/- 10%", azaz nagyjából rendben van.:D

    Az AVR módnak amúgy van vmi külön jelölése a kijelzőn? Nekem csak annyit ír,
    hogy AC MODE: 229V jön be 229V megy ki. Örömésbódogság.:D Már csak azt
    kéne letesztelni, ha kinyomom alóla a kapcsolós konnektort, akkor mit csinál.:DDD

    Szerk: mivel a Corsair táppal még nem próbáltam, kicsit félve nyomtam meg. De
    nem volt okom az aggodalomra, tökéletesen ment tovább a gépem, meg minden,
    ami az UPS-en lóg (pl. a TV, monitorom nincs). Köszönöm a topik segítségét!:DD

    [ Szerkesztve ]

  • Gyöször

    senior tag

    válasz *Ropi* #10621 üzenetére

    Gondoltam, hogy ez lesz, nem hallottam még senkitől, magamtól eszembe nem jutott volna, nem az, hogy megcsináljam, hanem mint ötlet se. De furmányos :C

    LM317 IC ből csináltam egy kis venti szabályzót a gépházba, molex meg 3pin venti csatikat használtam, így osztani lehet akárhány felé, de egy Vargáné és társa tápban találtam egy frankó hűtőbordát az ICnek, ami kéz-hőmérséklet-teszt alapján 3 ventit bír el. beraktam egyik hűtőventi alá így aktívan hűti a szabályzómat, van benne olvadó bizti is. A lelke a 317 egy poti meg egy 3 állású kapcsoló. Le állás: tápról 5V kap minden venti fixen (így szokott menni, halk). Középen kikapcsolva. Fent meg oda tekerem a potit ahová akarom max 11,5V körül jön ki a kapcsolásból de oda már nem akarom tekerni mert porszívó les a gépház :)
    Nyilván minden ventit egy poti szabályoz, de lehetne akárhány IC-t belepakolni a hely függvényében. Nekem jó ez, ingyen volt.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák