Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz *Ropi* #10590 üzenetére

    Te figyu, nem érzed úgy, hogy "vizet prédikálsz, és bort iszol"? Olvastam én is
    a linkelt választ a kérdésre, és benne van, hogy nem fél tőle. Bár azért ha több
    napra elmegy otthonról, kikapcsolja. És 3 évet használta így, hiba nélkül: okés!
    Akkor ez miben különbözik attól, hogy nem félek passzívan se használni, mert
    soha nem volt vele gond, és 6 évig ment hiba nélkül? Összefoglalnám az szitut:

    - szerinted a gyári hűtés alulméretezett (60x60x25-ös venti, ami 18 CFM):R
    - tapasztalatod szerint a gyári hűtést használva akár le is olvadhat a cucc (:F)
    - az, hogy passzívan használtam 6 évet, az csak "szerencse", ezt felejtsem el!
    VS.
    - a hűtés javítása céljából leszűkítetted 4 cm-re a légáramlás keresztmetszetét
    - vettél bele egy halkabb(!) ventit: nagyjából ez az, amit biztosan tudhatunk róla
    - benyaltad az elírt (vagy mondjuk ki: hazug!) specifikációt arról a 28 CFM-ről:O
    - az így "felturbózott" hűtésű UPS-eddel nincs semmi gond + nyugodtan alszol!

    Ahogy én látom: ha tényleg igaz, hogy alulméretezett a gyári hűtés, akkor amit
    csináltál, annak kapásból meg kéne főznie az egész hóbelevancot. Ha ezt nem
    tette, az inkább arra utal, hogy talán mégsem alulméretezett a gyári megoldás?
    Sőt, még az a tapasztalat is erre utal, hogy akár passzívan is elketyeg (éveket).
    A fő probléma, hogy az FSP-nél csesztek berakni egy ventiszabályozást.:R

    Vannak hangos ventik, halk ventik. Jó speckók, és hazugok. Csodák nincsenek!

Új hozzászólás Aktív témák