Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz fecus #87369 üzenetére

    Igaziból nem csak neked célzom, csak kijött belőlem, mert elegem van belőle, hogy társadalmilag vergődik a magyar.

    Egy windows XP-s Word-öt lassan otthon az okosizzón is el lehet futtatni. Egyébként ez a gáz, ezért van ennyire szétesve a digitális oktatásra átállás :D vagy inkább :(
    Mert akik eddig tök jól elvoltak az ünnepnapokon bekapcsolt win xp-s őskövületükkel, azoknak most hirtelen napi szinten, kő keményen el kellene kezdeniük munkára használniuk szegény kenyér pirítójukat (bocs, de én egy ilyen konfigot így 2020-ban nem neveznék számítógépnek), amikkel egy böngészős gmailhez belépéshez is türelem kell :D nemhogy hirtelen többen felváltva használják őket érdemi munkára / tanulásra.
    Ugyanakkor azt is tudom, hogy nyilván cserélnétek ti, csak adjon valaki hirtelen 200K-t egy értelmes gépre (bár közben lehet, hogy ott van a 400K-s Iphone a zsebben, nem tudhatom, bár ha tanár a nejed, akkor nem valószínű, hogy ez lenne a helyzet). Azaz félre ne érts, én az arcpirító tanár fizetésekre, és a kormányra haragszok, nem rátok.
    Csak mi is szopunk a sok digitális analfabéta tanár miatt, meg a digitális szerencsétlenkedéseik miatt. Stadion építés helyett, már rég minden tanárnál ott kellene, hogy legyen egy 2 évesnél nem régibb laptop, kisujjból kellene, hogy használják az oktatásban a gépüket napi szinten (és akkor a közel használhatatlan milliárdokba kerülő E-Kréta rendszerről is írhatnék), meg talán nem az EU egyik legrosszabb egészségügyével kellene belefutnunk egy világméretű járványba.
    Ugyanez vonatkozik a családokra is, mert ők se hibátlanok. Amikor kiderül, hogy rendesen bele kell állni a digitális tanulásba, akkor 4 hét múlva derül ki, hogy ja, de jó lenne otthon egy számítógép, ja de pénz az nincs rá, bár biztosra veszem, hogy a család minden tagjának egyénenként annál jóval drágább telefonja van, mint amit most hirtelen egy családi számítógépre szánnának. A legnagyobb fiamnak van több olyan osztálytársa, akinek a szülei életükben először most léptek be az E-Kréta rendszerbe, miután tőlünk megtudták, hogy van olyan. Hatodikosak a gyerekek, vajon mennyire szarhatták le a szüleik hat éven keresztül, hogy milyen jegyei, beírásai vannak a gyereknek?

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák