Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sarkanyolo2

    őstag

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    Hello Hello!

    Részvényen elagyalnék, de okosan.Ha bejelentik hétfőn/kedden a gazdaságmegmentő csomagot. A NER közeli cégek brutálisan bedurrannak majd. Persze csak óvatosan, bukni is nagyot lehet.

    Amúgy nálunk nincs változás, fejlesztőként megy minden a régiben HO. Egyedül 53 nm-en elvagyok, 200-as hűtő/fagyasztó kombóba fel tudok pakolni. Éljen a tesco rendelés. Nem aggódok különösebben. :D

    [ Szerkesztve ]

    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

  • tisn

    addikt

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    sajat vallakozas, eddig is home office, nekem fix szerzodesem van erre az evre (persze nyilvan felbontjak, ha a cegnek nem lesz penze) van par evnyi tartalekom (lakasra/nyugdijra gyujtogetem)

    havi kiadas sajna sok, eleve tartasdij 100k, lakashitel 50k, fut ket fundim is (igaz az szuneteltetheto)

    kaja itthon 3-4 honapra, hasamon tovabbi 2-3 honap, januarban bepsajzoltam. sportolni minden nap megyek, boltba nem nagyon, tescobol rendelgetek.

  • SirRasor

    őstag

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    Egye fene:
    Vegyipari termelőcégnél vagyok mint IT, szerencsére eddig megy minden tovább. Akit lehet, küldenek home office-ba, de pont mi (3-an vagyunk IT-sek) nem :D
    Tartalék az necces, mert feleségem otthon van még a babával. Csak 100k van, ami igazából elég ijesztő, mert mondjuk egy hirtelen tönkremenő mosógépet tudunk csak pótolni.
    De hitel nincs, saját lakás van.
    Egyáltalán nem látom borúsnak a helyzetet...engem amúgy is - mint jó introvertált - kb. semennyire se érint a vírusos mizéria :DD Jó, gyerekekkel lemegyek sétálni, ha éppen nem betegek.
    Boltba 2 naponta járok, mert szintén nincs kamra, friss péksütemény meg nem árt. Felhalmozni meg szerintem hülyeség. Ha elkezd akadozni az élelmiszer ellátás, akkor már nem ez lesz a legnagyobb problémánk :U
    Gumikesztyű és maszk van, de egyelőre nem hordom. Indexes cikk alapján egyáltalán nem indokolt. Viktorunk szerint (tegnapi) meg mindenki hordjon, aki tud...ezzel még nem tudok mit kezdeni.

    Make Love not war!

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    Ez jó téma :)
    Április végén költöztünk volna Fehérvárra ahol az új gyárban kezdtem volna, ez most tolódik egy kicsit :(
    - A jelenlegi gyárban felmondtam, Ápr 15-én fejeztem volna be a munkát, de még igényt tartanak rám amíg nem tudunk indulni, és a munka is sok szerencsére.
    - Az AirBnB biznisz 0-ra esett le, bár ezt a feleség csinálta az emeleten, kb mint bónuszpénz volt eddig. De a nyári szezonban (aminek itt épp vége lett) a családi bevétel 33%-a innen jött.
    - Nálunk most 4 hét komoly kijárási tilalom van (fodrászok és műkörmösök is bezártak :D)
    - Az Emirates-nél ragadt a törölt járatok miatt egy jelentősebb összeg amit remélhetőleg fel tudok majd használni később.
    - A gyerekek már kezdenek hozzászokni az itthoni tanuláshoz.
    - Elég rossz időben jött ez a világ befosatása, de majdcsak újra indulnak a dolgok.
    - Kaja van sz*rásig, raklap ingyen gyümölöcs, boltba kb hetente 1-2 alkalommal járunk.
    - Szerencsére van pénztartalék ha mindent mozgósítani kell akkor egy jó darabig kihúzzuk.

    A héten meg elindítottam a "makkprojectet" szedtem kb 10 kilót az egyik közeli tölgy alól és lisztet csinálok belőle. Tök jó poén a gyerekekkel, meg készülünk az ínségre :)

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • totya694

    őstag

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    Tavaly októberbe szűnt meg a cég ahol dolgoztam laptop,PC szervizes ként.Az óta már a munkanélkülinek is vége lett.Nejem vendéglőben dolgozott most Ő is itthon van.
    A meglévő hardvereimet és egyébb műszaki cuccaimat adom el...
    A 2 sérvemmel nem igazán tudok bármilyen munkát elvállalni...
    Falun lakom elfoglaltságom van bőven de természetesen ezek nem igazán jelentenek bevételt.

    Üdv:Attila

  • stopperos

    senior tag

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    Egyetemen dolgozom kutatóként közalkalmazotti állásban. Szerencsére ebben a félévben nincs oktatandó tantárgyam, úgyhogy kimaradtam a távoktatásból. Igazából nem lenne kötelező, de akinek nincs a laborban dolga, az otthonról nyomja és Microsoft Teams-en tartjuk a megbeszéléseket. Egyedül a pályázati források miatt aggódunk, mert a csoportvezetőt és a PhD hallgatókat kivéve mindenkinek pályázathoz van kötve a fizetése. Feltehetően ezek meg lesznek vágva a közeljövőben. A saját és a partnereink kutatási témái a hasnyálmirigy sejtjei és az izomrostok-izomregeneráció köré csoportosul, úgyhogy lehet bővíteni kell a repertoárt a tüdő szövetei felé.
    A kiadás nem olyan sok (saját lakás, kicsi rezsi), kerékpárral járunk és kb 2 hétre van kaja itthon, a szokásos mennyiség. Nem vásároltuk túl magunkat élettársammal, kb 3-4 naponta pótoljuk a hiányt. Főzést felosztottuk egymás között.
    Mindketten otthonról dolgozunk most, nem zavarjuk egymást. Olyan 75%-os tempóval tudok haladni, sajnos a monotonitás sokat kivesz.
    Nekünk egy-egy Air France oda-vissza repjegy ragadt benn, de mivel a szakmai konferenciát sem tartották meg, így tudjuk halasztani az utazást. Azt ígérték, hogy levásárolható lesz majd.

    "What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

  • G.Freeman

    csendes tag

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    "Fizum eddig szerintem átlagon felülinek volt mondható szegedi viszonylatban, minden hónapban raktam is félre rendesen belőle, gondolva a szűkösebb időkre, így megtakarítás is van, csak kérdés, hogy mennyit ér/mennyit fog érni...ezzel szemben sem nagy a bizadalmam. Ráadásul forintban van a megtakarítás (nagy összeg, de mégsem nagy, ez tipikusan a nesze semmi fogd meg jól kategória). Ahhoz nagy, hogy csak úgy itthon tartsam, de ahhoz kevés, hogy bármit is hazárdírozni tudjak vele. 360-as euronál meg már elkezdek gondolkodni, hogy jelentős buktával, de akkor is kezdeni kellene vele valamit...."

    Ez egy nagyon jó kérdés. Hátha van itt egy közgáz terén okos ember aki tud segíteni, engem is érdekelne a válasz.

    Egyébként sok háztartás bevétele zuhant be (vagy fog), ami a keresleti oldalt komolyan csökkenti, tehát ha újraindul minden akkor elvileg árcsökkenést kellene hozzon magával. De közben az euró elszállt, és nagy kérdés, hogy mikor éri el a kínálati oldal mondjuk a februári szintet (ha eléri). Elmúlt pár évben különböző ágazatokban történt fizetésemeléseknek áremelkedés lenne a logikus következménye, de vírus terjedésével egy időben kirobbant olajár háború meg pont az ellen hat. És még biztos van ezer+1 tényező, amit az egyszerű emberek, mint én meg se látnak.
    Szóval nagyon kíváncsi lennék egy hozzáértő mit mond, otthon tartott párszáz k hol lenne jobb helyen, vagy csak bízzunk benne nem csökken sokat az értéke?

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    ez de jó gondoltam :R
    munkahelyem jelenleg még működik, de bevétel szinte semmi, szóval fizuban nem igazán reménykedem...
    bár 10-én ki fog derülni hogy felmondok e vagy sem, vagy fizu mentes szabira megyek...

    egyelőre nem aggódom, kis anyagi tartalék van, mivel sokat fogytam, így a hasamon nincs tartalék, viszont cserébe megtanultam koplalni, szóval éhen nem fogok halni szerintem :D

    igazából addig nem pánikolok, amíg nem kell szükségszerűen, de azért van egy kis para...

    mindenkinek jó egészséget és kitartást kívánok :R

    [ Szerkesztve ]

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • Ted_Beneky

    senior tag

    válasz ShadowX #87103 üzenetére

    Én egy kis termelő cégnél vagyok fizikai alkalmazott, a 11 fős létszámból 5 irodista már HO-ban nyomja, 5 fizikai dolgozónak továbbra is meg kell jelennie a munkahelyen, sajna a főnök is bejön, pedig prüszkölünk rendesen, hátha meggondolja magát.
    A bejárósok közül 2-en céges bicajjal járnak be két hete (én is, szóval meg van a sportolás, 2*9km/nap :) ), a másik hármat az egyikük viszi be kocsival, neki fizetik a benzint. A munka mennyisége ugyanannyi, mint eddig, nagyrészt külföldre dolgozunk, egyedül a szállítás nehezedett meg, minden nap variálni kell a futárcégekkel.
    Feleségem szintén bejár dolgozni, szó van róla hogy HO-ban lesz, de ehhez a cégének be kellene ruházni az IT-be, ettől meg húzódoznak. Pár napos készletünk van itthon, heti kétszer megyünk bevásárolni és eskü többet eszünk, mint előtte, mikor csak félig volt a hűtő. Hitelünk nincs, most akartunk felvenni, de június elejéig még gondolkozhatunk, akkor már tisztábban fog látszódni a jövő. Tartalék nincs, házfelújítunk :)

    Más:
    Csak egy gondolat az üzemanyag árcsökkenésről. Biztos vagyok benne, hogy nem fog azon termékek ára csökkenni, amiknek pont az üzemanyagok drágulása miatt emelték az árát!

    Csillagkaput a Csillag térre!

Új hozzászólás Aktív témák