Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #21346560

    törölt tag

    válasz szumo #15852 üzenetére

    Pedig lehet hogy pl a telefonodat én "forrasztottam" :P
    2 év forrasztási gyakorlat az Elcoteq-nél...

  • válasz szumo #15852 üzenetére

    Informatikus:

    "A fogalom maga nagyon általános, mert magában foglal úgy egyetemi, mint főiskolai végzettséggel szerezhető szakmát, valamint potenciálisan átöleli szinte az összes számítástechnikával kapcsolatos tevékenységet, bár az elterjedt használata alapján rajta inkább a számítástechnika szoftver oldalát (programozás, hálózati üzemeltetés, tervezés) értjük, és sokkal kevésbé a hardverrel foglalkozó szakmákat (mint például integrált áramkörök tervezése, számítógéptervezés és -előállítás vagy hálózatok fizikai kiépítése)."

    Ezek alapján egy forrasztani nem tudó rendszergazda inkább informatikus, mint Te. Bár ha a szakmádnak az elektrotechnikát tekinted, akkor igazad van.

    Egyébként szerintem pont az a baj a magyar oktatással, hogy elavult dolgokat tanítanak, olyanokat, amire már egyáltalán nincs szükség. A Cisco például 2-3 évente megújítja minden egyes vizsgáját és tanfolyamát, folyamatosan szórja ki a szükségtelen dolgokat és emeli be a modern technológiákat.

    Én például nem hogy forrasztani tanultam, de még esztergályos műhelygyakorlatunk is volt fél éven keresztül a technikumban. Mit ne mondjak, azóta is mindennap forrasztok meg esztergálok. ;)

    Meg lehet nézni, hogy melyik tudás a piacképes, és melyik nem. Ha megmaradtam volna technikusnak, amit tanultam, ma a hideg vízre valót sem keresném meg.

    Ne érts félre, nem támadásból, bántásból, vagy egyéb okból mondom ezt. Mindenkire szükség van, nekem például abszolút lejött, hogy Stol jó szakember, ahogy valószínűleg Te is az vagy. És teljesen igazatok van, ha lenézitek a kontár szervizeseket, akik egy memtesztet nem tudnak lefuttatni. De lenézni például egy C++ programozót, aki esetleg zseni a maga területén, csak mert nem tud kicserélni mondjuk egy merevlemezt, hát szerintem hülyeség. Nincs ilyen, hogy informatikus, illetve ha van, akkor az annyi ágat és területet magában foglal, hogy kár közös alapot keresni. Mert nincs ilyen.

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák