Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    1)
    Kezdodott azzal hogy reggel 9-re mentem ki a szomszed sarkon most nyilo etterembe megnezni, hogy egyaltalan vegre uzembe tudjuk-e ma allitani a szamitogepes rendszeruket, vagy sem, mert a tulaj folyamatosan baszogat minket, hogy mar nyitna...

    2 hete 2 kollega kivitte a megrendelt gepeket, aztan ott malmoztak fel napot, hogy hova rakjak oket, mivel meg pult sincs, eppen a padlot lakkoztak (aztan meg ketszer, mert a tulajnak nem tetszett a szine ;] ), villany, net termeszetesen sehol, egy-ket helyen logott a plafonbol a 230.

    Na, tegnap este mar ugy nezett ki, hogy 90%-ban kesz a pult, villanyszerelo nagyjabol bekotogette az altalunk kert konnektorszamot, meg UTP falialjzatszamot, mar csak egy kiados takaritas van hatra, es mehetunk.

    Szoval ma reggel bementem, lecsekkoltam, hogy kitakaritottak, eppen a butorokat cipelik befele.
    Csovaltam a fejemet, de hat a salesesunk tutira igerte a fonokuknek, hogy ma ott leszunk, es osszerakjuk, hogy holnap nyithassanak, ugyhogy zold jelzest adtam a kollegaknak, hogy johetnek.

    Ki is jottek, hogy a helyukre allogassak a gepeket, persze szerelni azt most sem tudtak, mert valahogy mindig utban voltak a rakodomunkasoknak...
    ("Nem latod, hogy utban vagy, allj mar odebb!")

    Meg a villanyszerelo csapat is igen kituno munkat vegzett, mert "elfelejtettek" feliratozni a falialjzatokat, hogy melyiknek mi a parja az egy emelettel feljebb levo patchpanelen.
    2 kollega elbohockodott fel napig egy kabelteszterrel, mire megtalaltak melyik aljzatnak mi a parja, de abban sem volt koszonet, ugyanis a kabelek felet megteptek a falban, aztan alig 4-5 er erintkezett a nyolcbol ("Miert, az UTP nem csak 4 eret hasznal a 8-bol??? Annyi megvan."), amit meg nem sikerult megszakitani, azt meg osszevissza kotottek be az aljzatba, pedig direkt ra van rajzolva a szinhelyes bekotes...

    Na, ezert nem engednek villanyszerelot gyengearam kozelebe..

    Hja, hogy 3x annyiba kerult volna egy halozatepito team???
    Igen, de akkor mar elso radugasra minden flottul ment volna...

    Az ilyen aprosagokon mar nem is akadtunk fenn, hogy 23-an este neztem eloszor rajuk, hogy megvan-e a megfelelo mennyisegu konnektor, UTP, konkretan az egyik pult kozeperol minden hianyzott, csak egy mosogato ektelenkedett ott, ahova a kollega altal kezembenyomott tervrajzon szamitogep lett volna.

    Jo, megbeszeltem az etterem tulajaval, meg a villanyszerelok vezerevel, hogy akkor 2m-mel odebb lesz a gep, oda kell 2 konnektor+1 UTP.
    Termeszetesen azota elburkoltak mindent, konnektor, UTP viszont sehol...

    Na ide sem fogunk gepet rakni.

    Ugyfel rendszergazdajat is probaltak kollegak faggatni, megis mi hogy lesz, de hat o sem tudott semmit, mint kiderult, o is csak most latta eloszor a halozatot. (miutan 2 hete mi cipeltuk fel helyette a szervereket az emeletre+uzemeltuk be, amig o a szomszedban kavezott :( )

    Na, o is megeri azt a havi 200k-t, amit legombol az ugyfelrol, ugyfel persze velunk anyazik, hogy a szomszed ettermeben lassu a programunk (amit az o dedikalt szerverukre telepitettunk fel. Szerintunk mar 1 eve rafert volna egy Win2003 reinstall, de hat arrol a rendszergizda hallani sem akart...)

    Ugyhogy kollegak delutan 3-kor kozoltek, hogy ennek igy semmi ertelme, ok innen nagyivben el, mert nem tudnak haladni, legkozelebb csak az ujevben erunk ra, igy a szilveszteri nyitoparty termeszetesen ugrott ;]
    (legelso tervek szerint december 8-an nyitott volna az etterem, csak eddig benaztak a kivitelezessel.)

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák