Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    válasz SityiSXT #29713 üzenetére

    Word vs Excel téma itt az irodában nálunk is előjött egyik nap, de úgy adták elő, hogy én is bedőltem.

    Akartak csinálni a csajok körlevelet a munkások papírjainak. Beültem kévézni és ujságot olvasni az irodájukba, nézem nagyon erősen keresgélnek. Átjött másik kolléganő is, azt is megkérték ,hogy hol a körlevél funkció, hát ők nem találják, pedig megvolt még a múltkor. Pislogtam oda feléjük, de hát ő problémájuk, ha nem muszáj nem mászok bele. :) Már kb negyed órája ott idegeskednek és fogják a fejüket, hogy csak nincs meg, hát ott szokott lenni a szerkesztés menüpont alatt. Na csak odahívtak, mivel legutóbb is én találtam meg nekik. Odaülök, keresgélem, tényleg nincs. Próbálgatom máshogy elérni, lehet kitörölték a menüből mondom magamban (mert képesek rá :D). Leindultak cigizni meg kávézni. Mondom mindig az a szerencsés ha a problémát visszavezetjük az alapokra. Bezártam minden doksit, minden programot, majd megnyitottam a Word-öt. Lám, ott a körlevél lehetőség. Bezártam a Word-öt, visszajöttek a csajok, mondom nézzétek meg, ott van az. Megnyitották az xls fájlt és ekkor esett le nekem is, hogy Excelben voltunk végig mikor odaültem. :D Mondtam nekik, hogy basszus hát ezért nem volt meg, mert nem Excelben kell ezt keresni hanem Wordben. Állították hogy ott keresték, de ekkor már biztos voltam hogy nem. Levittek a szintjükre... :(

    Tegnapi dolog. Kollégám behozta céghez a huga gépét, hogy nézzek már rá, mert nem indul el. Lementem a raktárba az ottani géphez, ott lehet szerelni. Kibontom, merő kosz. Összedugom, bekapcsolom, a VGA ventije mint az állat elkezd rezegni. Gondoltam, hogy meg kéne zsírozni vagy olajozni, de mikor kiszedtem a helyéről, akkor láttam, hogy az egy passzív kártya amire tett egy 6cm-es ventit, a 7 lapátból 1 el volt törve. Lesz.rom, így marad. Aztán kiderült, hogy a HDD meghalt, fel se pörgött. A dolog pikantériája, hogy olyan régi és koszos por volt benne, hogy az első perctől kezdve viszketett a kézfejem, de mint az állat. Alapból nem bírom a port, de ez pillanatok alatt kiszárította a bőröm és már szinte fájt a kézfejem, annyira viszketett. Kifújtam kompresszorral, visszaadtam a gazdájának, majd UltraDerm-el kézmosás és kézkrém. Megváltás volt utána a krém. :)

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák