Új hozzászólás Aktív témák

  • szumo

    senior tag

    Lehet össze vissza csapongok, de nézzétek el, mert napok óta egy méhkas a fejem helye.

    Mai telefon, hogy kellene egy ügyfélnek segíteni. Mondom mi a baj, hát, hogy szaggatva nyit meg és játszik le a gép videókat. Kérdem mikori a gép? Vagy 4 éves lehet, hangzik a válasz. Ismerve az embereket ez vagy 8 -at jelent, és akkor is éppen egy irodai gép lehetett. Kérdeztem még pár dolgot, olyanok derültek ki, hogy igaz évek óta külső merevlemezre dolgozik, de a c meghajtón folyamatosan küzd azzal, hogy 600MB szabad hely legyen. Mondtam, szívesen megnézem a gépet, amire a válasz, hogy azt nem, mert nagyon fontos adatok vannak rajta, meg olyan adatok, amik más kezébe nem kerülhetnek. Mikor volt fizikálisan kitakarítva a gép? Hát jó régen, de a gép oldala le van véve (Na ki mire emlékszik, miért vették le egy időben az emberek a gép oldalát?). Megkérdeztem szép illedelmesen, hogy engedik, hogy hozzányúljak a géphez, amire csak hümmögés volt a válasz. Mire én illedelmesen elköszöntem. A telefon letétele után meg nem sok kellett, hogy az asztal szélébe verjem a fejem.

    A héten még jutott ilyen, mert jöttek, hogy egy esti hosszú munka után le akarta törölni a pendrive-ot, hogy arra tegye fel a munkát, de már fáradt volt és nem figyelte, hogy a c meghajtóra adta ki a parancsot. Hát a törlés kezdődött, és csak az első nyitott programnál állt meg. Áldozatok az összes adobe termék és az autodesk programjai. Majdnem annyi volt ezek helyreállítása, mint egy új kép felinstallálása.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Új hozzászólás Aktív témák