Új hozzászólás Aktív témák

  • kisi

    aktív tag

    Görbe tükör rólunk azaz a miskolci boltokról.
    Szigorúan név nélkül, és előre érzem, hogy ezért kapni fogok eleget...

    Hova, és miért nem járok...

    Bolt 1: Kellett volna egy olcsó hűtőventillátor a barátnőm gépére, nem nagy, kb olyasmi, mint annó a P1-es gépeken volt légkavaró.
    Felhívom a boltot, mondják, persze van, hűtőbordával együtt 600 huf...
    Bemegyek, kérem. Adja a srác, 1100 ft lesz... Nézek rá érdekesen, mondom telefonban csak 600 volt..
    A válasz az, hogy a kollega tévedett, abból a fajtából már nincs. (Telefonban az ő hangját ismertem fel, és különben is, egyedül van a boltban, de mindegy.)
    Mivel kellet, megvettem. Kis fehér kartondoboz volt, rajta a címke, 1100 ft.
    Kibontom, a hűtőbordán újabb cimke, 600 ft. Már nem volt kedvem visszamenni..

    Következő eset: kaptam egy 2,5"os IDE vinyót.. gondoltam, beteszem egy USB-s rackba.
    Bemegyek, mondom, ide kellene... Adja fizetek, otthon raknám bele a winyót, ejjnye, hát nem sata????
    Visszaviszem, hogy tévedés történt, vissza persze nem veszi, mondván neki csak ilyen van, kicserélni nem tudja, pénzt meg nem ad vissza, adjam el valahol..

    Na ezt a boltot itt írtam le...

    Bolt2: Használt dolgokkal is foglalkozik, ahova szerettem volna a régi monitoromat leadni, és venni egy nagyobbat.
    Semmi gond, persze átvesszük, de előtte megnézzük nem e pixelhibás..(???? CRT....)
    Gyorsan le is rendezi, a gépén egy vidám CS party megy, gyorsan lenyom a monitorral egy 10 perces menetet...
    Közben még vagy 2en vártak, csupa nagy tételekért, úgymint kérek 2 db CD-t, stb..
    Közli, hogy 3000 forintért átveszi. Jó rendben, én pedig szeretnék venni egy nagyobbat.
    Amit kiválasztottam, azt vinném, ha jó..
    Ki lehet próbálni? Persze.. kb 2 másodpercre odavillantja, és vihetem. Gari 3 nap van rá, és hogy tudja, mikor vettem, és tőle zöld filctollal ráfirkálja a dátumot a hátuljára, és az aláírását..

    Ezek voltak , amit anno 1-2 éve írtam le magamban, azonban sajnos újabbal bővült a lista.

    Lehet, nagyok az igényeim, de az új gépbe akartam venni valami jóféle memóriát..
    1066, ddr2, 2x1 giga márkás, párban lehetőleg..(ocz, geil, ilyesmi..)
    Gondoltam naivan, nem lehet olyan nehéz dolog beszerezni, csak tartanak..
    6 boltot jártam végig, de mindenütt csak az a befőttesgumival összefogott kategória volt..
    Egy boltban mondták azt, hogy van 800as kingmax..
    Ennyire extrém kívánság szerintetek ez?

    Ja és az utolsó bolt, ahova bementem:
    Mondtam mi kell, erre az eladó elkezdi mondani, hogy annyival nem jobbak azok, illetve rákérdezett, hogy milyen gépbe lesz, mert a gyengéhez nem érdemes, és különben is a dual channelt felejtsem el.. (???? az értetlenkedő arckifejezésem láttán kifejti, hogy régebben ők kipróbálták, nem ilyen- hanem 60.000-es kitekkel, és nem ért sokat, csak kb 5-6% gyordulást hozott a normál memóriákhoz képest..)
    Közben pakolja ki elém a szokásos befőttesgumi kategóriát...
    Mondtam, hogy köszönöm szépen, de egyenlőre tovább keresgélnék..

Új hozzászólás Aktív témák