Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sonja

    veterán

    válasz Patice #14232 üzenetére

    500-nál tudja, 1000-nél nem igen. Nekem 1000-es NET-em van, de olyan 800Mbit-et bír itt a hálózat. Igaz, ezt mindig, tehát nincs visszaesés. Ez igaz a feltöltésemre is, az se megy 108Mbit alá. ;)

    Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

  • iBoli

    tag

    válasz Patice #14232 üzenetére

    Valóban így van, hogy ezek a max és nem a garantált sebességek. Én sem azt várom, hogy mindig stabilan a maxon menjen, de azt igen, hogy néha lássam a maxot kijönni a dobozomböl. Pl: ha az asztali PC-n torrentezel bármilyen klienssel, az esetek nagy részében a sebessébet 100%-a ki van hajtva.

    240-es sebességnél a 17-24MB/s az 50-80%-os sávszél kihasználtság. Ugyanez a Te 50-es netednél akkor 3-5MB/s lenne. Gondolom ennek azért nem örülnél Te sem. De a lényeg nem abban van (és ezt írtam is korábban) hogy a letöltések mindig 100% sávszélt használjanak, de legalább legyen olyan, hogy látom a sávszelt fullon csorogni. PC-vel ez rendszeres. Ami meglepő, hogy microserverrel viszont nem.

    Amit pedig a netezésre szánt sebességről írsz letöltés mellett, arra a QoS való. Nálam a router QoS beállításánál van pl megoldva, hogy mikor melyik típusü adatforgalomnak van prioritasa. Én ezt pl úgy állítottam be, hogy a HTTP, HTTPS forgalomnak elsőbbsége van mindig. A torrent forgalom pedig a legalacsonyabb prioritású. Ennek az az eredménye, hogy ha senki semmit nem csinál a netemen, akkor a letöltéseké a teljes sávszél, a nap bármelyik szakaszában. Amint elindítok egy internet browsert bármelyik gépemen, annak azonnal prioritása lesz és letöltés belassul. A QoS erre való, nagyon szépen teszi is a dolgát.

    A hálózatok sebessége folyamatosan nőni fog. Ez mindig is így volt és mindig is így marad. Ezt megállítani nem lehet. A szolgáltatók folyamatosan fejlesztenek és folyamatosan fejlődik a technika is. Nézd pont a saját eseted: 20Mbit/s induló letöltésről most 50Mbit/s sebességnél jársz. És ez nem fog megállni!

    Szóval a lényeg az, hogy én csak annyit szeretnék tudni, hogy mi és hogyan működik a dobozomban. Attól még, hogy ezek otthoni felhasználásra szánt NAS-ok, még elvárom tőlük, hogy az otthoni sávszélemmel megküzdjenek. Még ha nem is a nap 24 órájában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák