Új hozzászólás Aktív témák

  • oszamaster

    csendes tag

    válasz tupacamaru #99482 üzenetére

    Mineral Glass, kristályüveg, magyarul ablaküveg Ez ugye így viccesen hangzik, hogy ablaküveg, de ez nem vicc. Az egyszerű kristályüveg semmiben nem különbözik az ablaküvegtől. A felületi keménysége

    Sok

    megegyező.

    is nagyjából

    rugalmassága

    és

    gyártó előszeretettel használja, mert ugyan nem karcálló, de lényegesen jobb, mint az acryl. Viszonylag olcsó és egyszerű pótolni, ha betörik. Hardlex, keményített kristályüveg, edzett üveg Lényegében a kristályüveg egy olyan fajtája, amit a

    majd

    hevítenek,

    650°C-ra

    során

    gyártás

    hideglevegővel hirtelen lehűtik. Az üvegfelület és az üvegmag hőmérséklet eltérésének

    Az üveg

    edzettség.

    az

    ki

    alakul

    köszönhetően

    karcállósága, ütésállósága, hajlítószilárdsága, hőmérsékleti ellenálló képessége az eljárás során a többszörösére növekszik.

    a

    ha

    zafírüveg,

    Crystal,

    Sapphire

    karcállóság is fontos Az ismert drágakő, mesterségesen előállított formája, amely megtartotta a zafír összes kedvező

    szinte

    tisztaságban

    nagy

    és

    tulajdonságát

    tetszőleges formában előállítható. Ha zafírüveges az óránk, nagy valószínűséggel a hátlapon, de sokszor még a számlapon is feltüntetik azt. Kivétel a nagyon drága prémium órák, mert azoknál ez

    üveget

    az

    Ezt

    mondható.

    természetesnek

    hétköznapi használatban, szinte lehetetlen megkarcolni. Az anyag keménysége a Mohl skálán 9-es, míg a gyémánté szilárdsága 10-es ugyan ezen a skálán. Ezért is írtam, hogy szinte lehetetlen megkarcolni, mert a gyémánt keménységű

    Szerintem

    kivitelezhető.

    ez

    azért

    anyagokkal

    viszonylag ritkán fordul az elő, hogy egy jókora brillel karcolgatjuk az óránk üvegét. Aki pedig ezzel játszik, annak nem hiszem, hogy számít. Ellenfél lehet még a gyémántvágó korong

    sarokcsiszolóban. Ha valakinek nincs kéznél egy bazi gyémánt ez egy olcsóbb megoldás lehet. Most már eleget viccelődtem. Ennek a fajta üvegnek létezik egy mesterkéltebb változata, amit úgy nevezünk tükröződésmentes zafírüveg. A lényege, hogy egy tükröződésmentes réteget kap az üveg, ezáltal jobban látható a számlap. Ennek a rétegnek bizonyos szögből van egy lilás színe. A hamisítvány órákon ez szín inkább kékes és egyáltalán nem csökkenti a fény visszaverődését így már messziről ki lehet szúrni, hogy nem eredeti az óra. Nehogy azt gondoljuk, hogy tökéletes azért akad hátránya is ennek az anyagnak. A gyenge pont a ridegsége, azaz nem túlzottan rugalmas és egy erős ütés

    Tehát

    törhet.

    darabokra

    apró

    következtében

    figyelem! Nem ütésálló és karcálló, hanem karcálló! Kizárólag azért írtam, mert találkoztam már olyannal, akinek ezt mondták a vásárláskor és sajnos nekem kellett felvilágosítani, hogy nem

    óralapok

    Ezen

    törik.

    könnyebben

    sőt

    ütésálló,

    előállítása igen költséges, hiszen a szintetikus

    nemesfémnek

    zafír

    monokristály-szerkezetű

    számít és a csiszolása sem egyszerű. Azért előfordul jó néhány zafírüveges óra elérhető áron.

    oszamaster@gmail.com

Új hozzászólás Aktív témák