Új hozzászólás Aktív témák

  • bigmasterg

    addikt

    válasz bigmasterg #254433 üzenetére

    "A mostani, újraélesztett Nivada Grenchen órákkal van valakinek innen bármilyen tapasztalata?"

    Nem sok mindent találtam itthon a márkáról. Külföldi forrásokból nézelődtem, meg megnéztem pár videót és elég szimpatikusak. Nem sok rosszat találtam róluk, max annyit hogy a "bread of rice" fém szíj csatja lehetne minőségibb.
    Régen elég nagy név volt, eléggé élen jártak, majd a kvarc válságkor húzták el a rolót. 2018ban lett újjá élesztve. Szinte 1:1 kinézetben gyártják a régi óráikat.

    szerk.: amik bekerülnek videók, direkt időre vannak linkelve

    Depthmaster: időre link, ami az első 1000 méterig vízálló óra volt (1965ben jelent meg és csak 1982-ben a Rolex sea-dweller ref.:16660 döntötte meg ezt, 1,220m-el). Webshop link.

    Előtte az 1964-ben megjelent, a Depthomatic volt az első mélységmérős mechanikus óra.
    Ezt még nem gyártják, de nem csodálkoznék, hogy előbb-utóbb ezt is kihoznák.


    Super Antarctic video link (Rolex explorer mellett)
    De létezik belőle tropic számlapos is, ami nem festett, hanem mesterségesen öregített: video link
    Weblapjukon további verziók.
    Ez is egy valid felfedezős óra, amit Antraktiszi expedíción használtak.


    A chronomaster volt, illetve most is a legnépszerűbb órájuk.
    Igazi mindenes darab "Chronomaster Aviator Sea Diver" :)
    Erről nehéz videót linkelni, mert elég sok fellelhető (The Urban Gentry, Teddy Baldassarre is rakott fel). De pl [link] szépen végig mutatja a funkciókat.
    Itt pedig jól bemutatja a feketének a számlapját: [link]
    Weblap link: [link]

    Amúgy februárban fog kijönni ehhez hasonló meca-quartz órájuk olcsóbban.
    Bár ezt kevésbé tartom vonóznak, mint az eredeti mechanikus kivitelt.

    Amúgy a Datomasterből szintén gyártottak meca-quartz kivitelt.

    Ha valakit részletesebben érdekli a történelmük több leírás is akad neten, de pl röviden: [link] és [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák