Új hozzászólás Aktív témák

  • momcrew

    tag

    Ez egy tipikus tetszik vagy nem tetszik óra. Az első benyomásom az volt, hogy hú, ez kicsi, képen nagyobbnak hatott, 18mm-es szíj való rá. De pont méret és jobban nézve minden el van rajta találva. Egy dolgot nem tudtam hova tenni rajta, az a halvány sárga segédszámlapok. Miért nem ezüst, mint a tok? A kék-sárga passzol egymáshoz, a természet is alkotott ilyen kombinációt. Idővel megszoktam és rájöttem, hogy kell és még jó hogy nem ezüst. Ötletesen megy át ez a halvány arany a vékony ezüst indexeken keresztül. Ezek a segédszámlapok a szélein lévő letörések miatt mélyebben ülnek, így szendvicsszerű lesz a számlap tőlük. Alkalmi óra, nem való mindennapos használatra, mert a 12 órás korona párszor koppant az asztalon ahogy letettem a kezem. Számomra az óra egyetlen gyenge pontja a mutatók. A nagy piros másodperc mutató nagyon vonza a tekintetet, pedig ez nem sport óra. Az óra és a perc mutató az egyszínű fehér végei miatt nappali fényben beletudnak olvadni a segédszámlapok hátterébe. Kontrasztossabb lenne, ha a mutatók szélei feketék maradtak volna. A kék bőrszíj nem tetszik és nagyobbnál is nagyobb csat van rajta. A fém szíj középső szeme polírozott, egyszerű, kinyomós stiftes. A fémszíj érdekessége számomra az, hogy nem a szélein vagy teljes szélességében kapcsolódnak a szemek, hanem csak középen, a kis polírozott szem fogja össze a következőt.


Új hozzászólás Aktív témák