Új hozzászólás Aktív témák

  • _OldBoy_

    tag

    válasz sith7 #21400 üzenetére

    sith7, a mineral mezőt a fog of war ellenére mindig látod, rá lehet klikkelni.

    oxox, még nem próbáltam így csak theorycraft, de úgy gondolom hogy a következő opciók vannak:
    - én a scouting drone-al próbálnám, mert a mineral walk közben 1 ütést mindenképp kapna a drone befelé. Ha nem a scouting drone-al, akkor viszont kettőt vinnék mineral walkra
    - szerintem amíg lehúzza a protoss a probe-okat segíteni, addig 2 ütést legalább kap az ajtóban álló zealot két oldalról, ez elég már a kinti lingeknek hogy bejussanak
    - onnantól probe-al nem véded le, pláne ha choak-ban harcolnak a lingek a probe-ok ellen
    - ha a zelot után sentry-t hozol, az se védi le ha bent vannak már a lingek
    - az counterel-heti ha a második egység is zealot, akit be lehet gyorsan rakni az első helyére, utána pedig a probe-okkal surroundolni a bejutott lingeket
    - vagy ha befalazod pylon-al a bejáratot, a benti lingeket probe-okkal elintézed, és sentry-t vagy stalkert hozol másodiknak.
    - poén lenne kipróbálni 1 base all-in-ként is mikor az összes drone-t átmineral-walkolom, bár nem tudom mi lenne az optimális BO hogy nagyon korán a lehető legtöbb ling kijöjjön

    ... megnéztem unit testerben, zealot 1 ütésre 16 damage-t okoz. A drone-nak 40hp-je van, a lingnek 35, mindkettő 5-öt sebez a zealoton. Szerintem előbb a lingekkel kell támadni hogy azokat üsse a zealot, és csak utána a belső drone-al. Az első ling a harmadik ütéstől esik el, körönként 10 dmg-t okoznak. Ha a zelottal lefókuszálja a drone-t, akkor arrébb kell húzni így kinyílik az ajtó és megvan a surround.

    [ Szerkesztve ]

    ---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

Új hozzászólás Aktív témák