Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digitalpimp

    senior tag

    válasz gyapo11 #5539 üzenetére

    Nekem olyan adagolóm van, aminek 5, vagy 6 fokozata van. Ebbe jó minőségű Brilliance [link] szappan van, nagyon szuper a tisztító hatása. Ezt használom mikor igazán koszos a kezem. Meg van mellette egy kézi nyomós habszappan adagoló, azzal megy a többi kézmosás. Nekem így sokáig tart mindkettő, a habszappanhoz Rossmanos, meg Pennys szappant szoktam bekeverni.

    "...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

  • Skillet

    addikt

    válasz gyapo11 #5539 üzenetére

    A spórolós része is megvan a dolognak.... szerintem, de mi a legelején nem abból indultunk ki.
    A fiam pici volt még, amikor elkezdtük a habszappan témát, hogy rávegyük a kézmosásra. Először valami mackós, majd hipp kacsás sima pumpás habszappanadagolója volt, talán rossmannból.
    Jópofa volt. Ennyi.
    A sima pumpás folyékony szappanunk iszonyat gyorsan fogyott. Kiderült, hogy kb 2ml-t tol ki egy adagnak. Az rengeteg. Már csak a folyamatos utántöltések miatt is kivoltunk tőle.
    Mi is elkezdtük a habszappanozást. Aztán talán YouTube - on láttam, hogy sima folyékony szappant ha hígít az ember, az is tud habszappan adagolóban működni.
    Még mindig könyörögni kellett a kölyöknek, hogy mosson kezet. Akkor jött az automata habszappan adagoló. Hátha viccesnek tartja és könnyebben rávehető a mancs mosásra. Ez volt a Lidl féle, ami egy kalap kaki volt.
    Innen meg már elindult a lavina... (ez már az én saram, mert elkapott a lendület :DD) Xiaowei, lebath, Mijia, stb stb. Most épp egy mágneses töltésű lebath van. Ez eddig a legtutibb. Egyrészt li-ion tölthető. Szóval nem kell ceruza elemeket használni. 450ml-es a tartálya, ami nagynak számít. Nem kezd végtelen adagolásba, ha habos lesz a szenzor. Két adagot is tud. Nem feltétlenül tolja ki a teljes adagot, mert ha közben elveszed a kezed, leáll az adagolás.
    Erre semelyik másik nálunk járt adagoló sem volt képes.
    Igen, lemértem az adagok súlyát. Mert fura volt, hogy volumenre némelyik adagoló eléggé nagy adagot nyom ki, mégis emelni kell a szappan víz arányon, mert nem eléggé szappanos. Azok levegősebb szappant csinálnak.
    Szóval a Lebath nagy adagja kb 1.7gramm habot tol ki. Most pontosan nem tudom, mert nem találom a papírt, ahova leírtam, de le tudom mérni újra, azon nem múlik.
    Szóval ez eléggé sok. (A xiaowei kis adagja 0.6, a nagy adagja pedig 0.9 gramm volt. :))
    1:5 aránynál ez kb 0.3ml szappant jelent.
    1:4 aránynál mondjuk 0.35ml.
    Használtunk nemrég egy automata dettol szappanadagolót. 4-en vagyunk. Nagyjából 3 nap alatt fogyott el belőle a 250ml. Egyébként az még istenes, mert "csak" 1ml szappant adagol egy adagnak.
    De így is horror volt. Szóval szerintem igen. Habszappan adagolóval sokkal kevesebb szappan fogy. Némelyik pumpáshoz képest, ami 2ml-t a kezedbe tol, eléggé nagy a különbség. De az 1ml-t adagoló dettolhoz képest is nagyjából harmada.
    A sima szappant én passzolom. Mi azt nem szeretnénk használni. Az olcsóbb folyékonyoktól (pl balea) gyakran száradt a kezünk (egyébként a dettoltól is), a dove bevált.
    A frosch büdös volt. Vagyis, nekünk nem jött be.
    Kimondottan habszappan löttyöt nem valószínű, hogy fogunk venni. Pont a fentiek miatt. Érzékeny a kezünk.
    Asszony munkahelyén is volt anno valami ilyesmi, ki is nyúvadt a keze. Meg az a vonal nem igazán jön be nekünk. Sikamlós cucc, nekünk inkább ez a krémesebb szappan jön be.

    [ Szerkesztve ]

    Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Új hozzászólás Aktív témák