Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Paxker315

    addikt

    válasz krizmo_ #10181 üzenetére

    Fölösleges belemennem, triglicerid 0.7 , triglicerid / HDL aranyom 0.6, az LDL-profilom "type A", diszkordancia ApoB reszecskeszam és LDLC tömeg közt, az életmódbeli lipidmenedzsment kimaxolva. A praktikai lipidologiahoz értek, és empirikus, hogy ilyen jó spontán koleszterolom soha nem volt. Lipid aficionadokent szégyen lenne, ha nem lennék naprakész :DDD a lipoprotein(a) "kisá/littlea"-nak érdemes utánanézni, mert nálam ez az, ami a normált ötszörösen meghaladja. Ezért kaphattam meg az inclisiran támogatást, meg persze a genetikai vizsgálat eredménye alapján, mert az életmód ki van maxolva ( fizikai aktivitás, alvás, táplálkozás, stresszmenedzsment)

    A táplálkozás koleszteroltartalmanak a legtöbb esetben nincs érdemi befolyása, de ezt Te is tudod, plusz könnyű megnézni : ha ezetimibre jó therapias válasz van, valószínűleg "hyperabsorber" a kliens, és ott van értelme megszoritani étrendi bevitelt. Ha hmg-coa reduktaz gatlasra jobb válasz van, de csekély az ezetimib hatása, akkor a foszerunk excessz koleszterolja kb saját szintézis eredménye. Ez gyakoribb.

    Ellenben a sztatin&ezetimib kombi ( vagy, amire oda fogok figyelni, bempedonsav..) sokszor szinergista, nem additiv hatású.

    Nálam a sztatin azért lesz felejtős, mert még a bebi-dozis rozuva vagy mini atorva is elég csúnya myopathiat okoz , meg gyakorlatilag duplazza a transzaminazaim ( bár tudom, enyhe hypertransaminasaemia nem kontraindikalja a HMG CoA reduktazgatlo kezelést)

    :DDD jaj de szívhez közeli topik

    [ Szerkesztve ]

    https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

  • fateless

    veterán

    válasz krizmo_ #10181 üzenetére

    Épp tegnap töltöttem le az EESZT-ből a laboreredményem, és még mindig 4 koleszterinszinthez kapcsolódó eredményem kb 20%-kal magasabb a felső határnál. Megfelelően táplálkozunk (kivéve a feldolgozott felvágottakat, bár abból is az alacsony zsírtartalmúakat vesszük, de a nitrát azokban magasabb). Idén eddig 4x futottam, van edzés is.

    Persze az is igaz, hogy ha "hagyományos magyaros" módon táplálkoznék, kb 200%-os lenne az értékem a felső szinthez képest. A genetikai hajlam is baromi sokat számít. Van kortársam, aki totál egészségtelenül táplálkozik, mégsincs rajta túlsúly és rendben van a vérképe is.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák