Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    Üdvözletem!
    Mostanság cseréltem lapot az X-Fi XtremeMusic alatt (azelőtt VIA KT890/VT8237R volt, most Intel P35/ICH9 van alatta). Amint betöltődik a kártya drivere (a hozzá adott CD-vel és a legújabb július végivel is próbáltam) gyakorlatilag fehér zaj jön a hangszóróból. Ha kézzel letiltom a drivert, a zaj megszűnik. Ha letiltom az alaplapi integrált cuccot, ha átrakom egyik slotból a másikba (3 db PCI slot van, ebből egy az X-Fié egy pedig egy öreg Realtek 8139-es hálókártya, de ugyanez volt a régi vasban is - a BIOS szerint az X-Fi nem osztozik semmivel IRQ-n), semmi változás, ugyanúgy jelentkezik a zaj. Megpróbáltam egy zsír új szűz rendszerben működésre bírni, hátha agykeveredése van a windózomnak, de ott is ugyanúgy csak zaj jön belőle.
    Még nem sikerült rájönni, hogy hogyan, de egy alkalommal egy driver letiltás-újraengedélyezés alkalmával ismét megszólalt a kártya zaj és minden egyéb nélkül, ez a következő újraindításig tartott, tehát valószínűsítem, hogy a hardver rendben van. Mit tudok még kezdeni vele?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák