Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz mjani1172 #3262 üzenetére

    Bevállaltam 4-5 hónapja egy prémiumnak beállított Panasonic 200 ezres szettet. Elálltam a szerződéstől, mert (szerencsére) sziszegett. Nem csak akkor ha odatettem a fülem a hangszórókhoz, hanem messziről is hallottam, ha pl. a filmben nem volt akciójelenet. Azért szerencsére, mert amúgy sem jött be...nem volt rossz, de többek között pont ez volt a bajom vele, hogy teljesen külön szólt a mélynyomó a magasakhoz viszonyítva. Haverom ennyit mondott: "Igen jól szól meg minden... de egybeszett és még sincs egybe". Mintha más lenne a mélynyomó gyártója és egyszerűen nem illene bele a képbe. Hallom, hogy szép tiszta a magas "onnan", és megy a mély "innen",de nincs összeolvadva, és külön hallom őket. (A JBL SB450-nél egyből ez a Panasonic jutott eszembe MM-ba.)

    Egyébként arról is beszéltünk, hogy vajon hangnál mennyire számít az első benyomás látvány szempontjából: ha mondjuk hallasz egy nagyon durván jó hangot...és ránézel, hogy ráadásul ezt egy 15 cm-es "bögreszettből" hallod - azt mondod: 'aztarohadtéletbe hogy szól". De ha ugyanezt hallod egy 1m magas fadobozos cuccból, lehet ezt mondod: "nem rossz, de semmi extra".

    Illetve mennyire számít az első benyomás hang szempontjából: sokat vártam a Panasonic mélyétől.
    Megmozdítani is nehéz volt, meg hát látni mekkora monstrum. Azt hittem majd leviszi a fejem. Ehhez képest semmi, alap beállításon meg sem mozdul. Főmenüben Level 1-2-3-4 állásból Level 3-ra tettem, bekapcsoltam külön a mélykiemelést, illetve a Speaker beállításban a magasak hangerejét -5db-re csökkentettem, a mélyét +4-re emeltem. Szinte max-ra kellett tolni. Akkor már korrektebb volt a mély. És akkor mi vetődött fel mennem:... Most ez akkor hogy van? Az LG 10 évvel régebbi, sok ember által leszólt ócska koreai, kis vacak sz..nak tűnik mellette(pedig az sem kis darab), de alap beállításon is erősebb, szebb, dinamikusabban szól. Érdekes dolgok ezek...

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák