Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Secunda

    csendes tag

    Warehouse 13 finálé / 5. évad

    Láttam, hogy itt is voltak / vannak, akik kedvelik ezt a sorozatot, tegnap én is befejeztem, némi szünet után újranézve az egészet. Nekem nagyon tetszik, kár, hogy nem készült belőle több rész, de legalább egy szép, illő lezárást kapott. Valamennyi évada bejött, a minősége nagyon jó volt végig. Ami a véget illeti, az utolsó évadnál kicsit furcsának éreztem a kapkodást és az erős desztillálást / gyorsított történetmenetet, pedig erre felkészültnek kellett lenniük, hiszen utólag rendelték be az évadot úgy, hogy lezárják, utolsó lesz. .. így nem értem, miért kapkodtak, volt 6 rész (inkább 5 + 1). Valda abszolúte nem hiányzott, inkább erre a Paracelsusos fickóra kellett volna erősebben koncentrálni, és végighúzni az évadon. Őt viszont pont hamar elintézték, pedig jobban jártak volna vele, mint Valdával. Nem volt rossz a feloldás, csak hamari, mindenesetre szvsz a negyedik évad cliffhangere a legerősebb az egész sorozatban. A Claudia és testvére történetet úgy tűnik, mindenképpen bele akarták még tenni, amit megértek, jó dupla részt kaptak. A telenovellás rész az utolsó klasszikus, átívelés nélküli sima raktáras ereklye-vadászat, szuper volt.
    Az utolsó résznél a sorozat vége okán kb. az ötödik perc után sejteni lehet, hogy visszaemlékezős rész lesz, ami jó, hiszen időt ad a végére. Engem kicsit bosszantott, hogy úgy tűnik, mintha marhaságokra pazarolnák az időt, ahelyett, hogy zárnának. De volt értelme, jól sikerült emlékek voltak, illettek oda, ahová kellett, és az üzenetet is átadták (pedig rühellem az ilyen visszaemlékezős részeket, de ez jó volt). Pete itt erőn felül teljesített, nagyon szép volt az egész. A raktár költözésének ijesztgetése jó ürügy volt erre a részre, de én nagyon és őszintén örültem, hogy az alkotók meghagyták a nézőknek a 13-as raktárat úgy, ahogy az évadokon keresztül láthatták, és nem erőltették bele a céltalan költözést a sorozat vége okán. A költözéshez társuló hanyatló nyugat jellegű szál szerencsére a háttérben maradt, szvsz egyáltalán nem kívánkozott ide, a rész eleje után annyi is volt. A raktár majd megy, ha akar, és eljön az ideje, de abba holmi sorozat-cancel nem fog beleszólni :) Talán csak egy másik ürügy volt, hogy még egyszer utoljára lássuk H.G.-t.) A pinget kapó, a következő munkába belendülő csapat lezárta (a nézőknek) az ő korszakukat. A szép átmenet a jövőbe (az eltűnő karakterekkel) nagyon jó megoldás volt, ugyanakkor előremutató is, hiszen a jövőbe is betekintést enged, ahol a 13-as raktár még mindig 13-as, de minden változik, a raktár is, semmi sem örök. És Claudia végül csak caretaker lett, hát igen, ez teljesen várható volt. Az utolsó részes meghasonlása érzésem szerint inkább az érzelmeknek / emlékeknek szólt, semmint magától a pozíciótól történő viszolygásnak.

    Zseniális egyensúlyozás volt ez a vég. Szuper sorozat. Endless wonder.

    [ Szerkesztve ]

    Viribus Unitis -- Bernie says: "$$$$$ $$$$$$ $$$ $$$$$."

  • Secunda

    csendes tag

    válasz rétisün #24913 üzenetére

    Nekem nagy kedvenc. Időnként egy pár részre, kikapcsolódásra tökéletes sorozat.

    Más:

    Megnéztem a Shield ügynökei új évadának első részét.

    Az inhuman szál tovább folytatódik, jól indul az évad. De Bobby és Hunter ereszdelahajamat kapcsolatával megint felbosszantottak, és ez a megoldás nem is az első, a korábbi évadban Fitz és Simmonsnál hajszálpontosan ugyanezt játszották el: amikor két, egymásba szerelmes karakter eljut a katarzisig, pillanatok alatt szétverik őket, majd akár egy komplett évad kell, hogy valahogy helyreálljanak. Ezt nagyon utálom, vagy csináljanak együtt valamit, vagy külön, vagy legyen ilyen sorozatokra jellemző "plátói", de ez a kombináció nagyon rossz. Anno Fitz is szerelmet vallott Simmonsnak, aztán a következő évadban ment a teljesen gyerekes durci. Hogy az utolsó részben úgy folytassák, mintha mi sem történt volna . . .rofl. Bobby az előző évadban mondjuk szerelmet épp nem vallott (férj - feleség voltak amúgy is), de elég alaposan egymásra borultak Hunterrel (amikor azt majdnem megölte a már rég ki kellett volna nyírni fickó). Most pont ugyanez a gyerekes viselkedés, bármi értelem nélkül. És ez a kettő menne spinoffba . . . Mondjuk ezek mind csak kis mellékszálak, de olyan gázak, hogy ezeket használják emocionális második szálnak, hogy áááá . . .

    [ Szerkesztve ]

    Viribus Unitis -- Bernie says: "$$$$$ $$$$$$ $$$ $$$$$."

  • Secunda

    csendes tag

    Könnyedebb, szórakoztató, humoros, de nem vígjáték sorozatot tudtok ajánlani?

    Viribus Unitis -- Bernie says: "$$$$$ $$$$$$ $$$ $$$$$."

Új hozzászólás Aktív témák