Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz Rigormortiis #70639 üzenetére

    Az idő kereke (The Wheel of Time)
    A tél szíve a 9. könyv (a 14-ből).

    Az kimondottan jó, hogy nem tudod felidézni a sztorit, mert akkor nem zavar, hogy teljesen átírták. ;] A neten van egy csomó spoiler arról, hogy mik a főbb eltérések, pl. én ezeket olvastam régebben:
    * How Amazon's 'Wheel of Time' is different from the books
    * Wheel Of Time: All Book Changes In Season 1 Explained
    (A cikkek nem mindenhol pontosan interpretálják a könyvet (IMHO), és egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy ezzel bármilyen értelemben jobbá tették volna történetet. Azt elfogadom, hogy a könyvet nem lehet egy az egyben átültetni, mert drága lesz, vagy nem filmszerű, de egy csomó olyan módosítást is csináltak, ami egyszerűen értelmetlen (ki lehet újjászületett sárkány?), vagy zagyva (extra ta'verenek), vagy egyenesen felrúgja az egész koncepciót (életkor, családi állapot, stb.))

    Valami eldugott fórumon olvastam, hogy (állítólag!) Sanderson már megbánta, hogy eladta a jogokat. Most rákeresve persze olyan cikkeket találni, ahol éppenséggel méltatja a sorozatot -- csak ő sem tekinti adaptációnak... ("[...] I view this as a new turning of the wheel. It's not an adaptation of the books to me; it's an adaptation of the NEXT time these people are living this story." [forrás])

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák