Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz #75501312 #52904 üzenetére

    dehogy gyenge a boys
    a belinkelt képed meg tökéletesen passzol a valóságra... sajnos.

    első évad nagyon állat

    most megy a második évad, eddig lement 4 rész, szerintem még mindig jó (bár van 1-2 gyengébb jelenet az igaz)

    [ Szerkesztve ]

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz #75501312 #52904 üzenetére

    Kontextus:

    1. AmcsiKapcsi képe: ő ugyebár bejár egy karakterívet, szóval melyik stációjára gondol a költő éppen? (És akkor legyünk idealista-naivak és gondoljunk a kiindulópontra, de innentől spoiler)
    Kapitány egy naiv, jószívű, kötelességtudó hős, és igen: az USA is szerette így beállítani magát a világ porondján (legyőzte a mordori sötét urat - nácik -, ellenállt a kommunista nyomásnak is, és felügyeli a világbékét). Persze ezek csúsztatások, de hát ki szól be egy vezető katonai hatalomnak? Szóval innen nézve a felső kép lenne a hazug kamuprofil. Más kérdés, hogy Cap eljut az idealizmustól a teljes kiábrándulásig: csalódik Amerikában, a szeretett hazájában, és ezzel pont a karakter fogja semmissé tenni a mémet.

    2. Homelander képe (spoileres, újabb, ismeretlenebb lévén)
    Ő egy Superman-szerű legyőzhetetlenül erős, de érzelmileg egyrészt visszamaradott, másrészt nem kicsit pszicho-/szociopata beütésű, ergo egyszerre manipulálható egy bizonyos valaki által, másfelől szanaszét manipulálja (és/vagy öli-dirigálja) a környezetét. Roppant veszélyes. Persze a marketingelt imidzse a feddhetetlen hős jófiú, de csak egy túl erős esendő seggfej. Tud jó lenni, ha akar, de simán önzően átgázol rajtad, ha olyanja van. Emberi.

    3. A mém:
    Túlzottan szélsőséges az értelmezési mezeje, mivel egy adott szélsőértéket egy másikkal vet össze (fekete vs. fehér), miközben a világ a szürke 50 megannyi árnyalatából tevődik össze, hogy az a komplexitás létrejöjjön, amiben nem lehet az usa-t egyértelműen elítélni vagy felmagasztalni. Vannak előnyös, vonzó és visszatetsző, taszító jellemzői... ahogy minden egyes népnek/államnak a történelem minden pillanatában.
    Én ezért nem tartom jónak (működőnek) a beszúrt képet: fals kiindulópontból irányított (fals) konklúzióig vezeti a befogadót, nem pedig elgondolkodtat egy jellemzően nem megvilágított igazság kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák