Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz Bogyó bá' #38368 üzenetére

    "...szűk kivágású portrékhoz APS-C vázon alkalmazott 50 mm-es gyútávú objektívvel - szerintem - túl közel kell menni az alanyhoz, "bele kell mászni az arcába","

    Jogos! Nikon-ról jövet - az volt crop-os vázam - az 50-est nem is nagyon használtam portrézásra, bár hátteret kenni nagyon tudott. A 24-85-öst is inkább a 85-ös végén, a 70-300D-t meg 70-200 között. 200mm felett már fellágyult a képe de 200mm-ig jó volt még a hisztis D7000-rel is.

    "Ha ilyen témát fotózna, akkor APS-C-vázra inkább a 85 mm-es üveget, FF-re meg a 135-öst javasolnám...."
    FF-en szerintem(!) 85-200(210)mm között bármi jó lehet, 200 felett már túl szűk lesz a kivágás. Arc/félalakos portréra én 135-200mm között válogatnék.

    #38369 paler
    Pedig próbáltam nem túl nyakatekerten fogalmazni. Azt tudom, hogy szerintem crop-ra szűkebb kivágású közelibb portrékat készíteni egy 85-ös teljesen megfelelhet. Ha tágabb kivágás kell akkor 50mm, vagy a 85mm-rel nagyobb távolságot kell tartani a modelltől.

    #38376 kovsol
    Hobbi fotós vagyok, bár sokszor pénzt is termel a munka (pl. kiadványokban, könyvekben jelenik meg) mégsem érzek leküzdhetetlen ingert, hogy f1.8-nál fényerősebb cuccot vegyek. Sőt! A leginkább szeretett dolgaim rendszerint 50-60 éves vintage cuccok :DDD A tőkéletlenségük életet visz a képekbe.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák