Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz Rapid136 #20093 üzenetére

    Szerintem nemegyszer írtam, hogy lehet bennem van a hiba és ezt elfogadom, csak a reakciók miatt folytattam :)

    De vannak olyan elszíneződések, amik kellemesek a szemnek, de pl. a zöldülés rózsaszín, magenta stb. az arcon szerintem egyáltalán nem az, legalábbis én ezt kevésbé tudom elhinni hogy valakinek ez tetszik, ha nincs kihangsúlyozva művészi szándékkal. Néha visszatérek a JPEG+RAW-ra mert azt vettem észre hogy bizonyos szituációkban a kamera belső motorja jobban értelmezi a színeket, mint a RAW feldolgozás (többféle szoftverrel) de máskor ha a wb vagy az expo megzavarja, akkor egyáltalán nem jó.

    De ahogy már szintén mondtam korábban, legjobban az bosszant hogy van vagy 100 képem és látom ahogy változik rajta a szín, akár két egymást követő képen. Ezt az előbbi Tyler videó is megerősíti az A9-el kapcsolatban és azt mondja hogy csak fehéregyensúly változás, én meg nem ezt érzékelem (de azt igen, hogy az auto fehéregyensúly nem olyan jó).
    És nem arról van szó hogy a másik kamerán ugyanaz volna a szín, csak ott valahogy mégsem annyira szembetűnő, egységes marad át lehet tenni az egyik beállítás a másikra, és kész.

    Ha az ember csak egy "bestof" galériát gyárt, akkor talán nem annyira zavarónak.
    Ha pl. borús az idő, akkor megint eléggé egységesnek mondható. És még sorolhatnám.

    A GH4 is egy ilyen kamera, hogy amikor kijött akkor mindenki éljenzett, hogy 4k, most meg már a legtöbben úgy emlékeznek rá, hogy jó volt, de egyébként rosszabbak a színei mint a Sony, a GH5 jobb a GH5s megint jobb, stb. stb.
    Meg küldtem az FS5 II bemutató videót, ott is kíváncsi vagyok, hogy preferálja-e valaki a régi FS5 színeit, mert hiába mondják hogy csak a standard profil változott, ha egyszer látszik hogy rendszer szinten állítottak rajta valamit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák