Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz jmakk #17787 üzenetére

    Phillip és társai oldalát már évek óta olvasgatom, ezért tudom, hogy ők az abszolút élességre mennek, ami miatt a legtöbb zoommal eleve nem is foglalkoznak, ritkaságszámba megy, ha egyáltalán egy legacy zoomról írnak (így fejből 4-re emlékszem, MD 35-70, 75-150, CY 35-70 és FD 70- vagy 80-200L), részletesebb review talán egyikről sem volt. Az FD lens guide-ban sem beszéltek bővebben egyetlen zoomról sem, csak a végén említik meg, hogy amúgy a 20-35 még jobb is a 20-asnál:
    "Honorable mentions
    nFD 2.8/20-35 L – As good or better as the 2.8/20 but bigger, more expensive and a longer short focusing distance."
    Mióta Phillip megvette a 16-35-ösét, azóta csak Bastian ír egy-egy UWA obiról, de ő az ultra-szélesekre utazik, mint 10, 12, 14, 15 - Tejútra nekem is ott van a Samyang 14, de azon kívül szinte nem is használom, mérete miatt ritkán viszem magammal.

    A 20-35 f3.5-4.5-t ugyan a Dxo is tesztelte pár éve, de ritka a real-life teszt modern vázon (pl. itt egy A7II-n, pár flickr képpel), pedig alacsony tömegével, kis méretével elég jól passzolna az A7-eshez.

    Reméltem majd Gyula (80hun) és Rapid kollégák megjelennek, akik többet kísérletezgettek ilyen-olyan obikkal :)

    Mikrofon: kis híján naponta fotózok, nem véletlenül írtam, amit :) Nem a matek határozza meg, hanem hogy milyen látószögeket szeretek, mik váltak be nekem.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák