Új hozzászólás Aktív témák

  • LélekVándor

    tag

    válasz Tin #8657 üzenetére

    :D Ami még hatalmas fegyvertény a Sony a7s és tsai. szerű gépeknél, hogy tudják az S-Log 2, ill. S-Log 3-at, ami ugyan nem raw, de sztem egyedüláló újdonság. Sztem ha minden mást kivennénk a képletből, már ez akkora vonzereje lenne ezeknek a gépeknek, hogy érdemes lenne váltani. Hát még ha beleteszik majd a felsőbb kategóriás gépekbe az A6300-nál bevállt követő AF-et videó módban, akkor nemhogy ebben a kategóriában megaláz mindent és mindenkit a piacon, de még 2-3 kategóriával feljebb is. Vegyük pl. a Black Magic legújabb gyermekét, az URSA ill. URSA Mini-t. Tök jó kis kamera, sőt tudja a Raw-t is videóban is. Ellenben nincs benne az S-Log-hoz fogható dinamika tartomány korrekció, és ha néztek teszt videókat, tisztán lehet látni a különbséget, mert a Sonynál nincsenek nagyon kiégett képek, még a BM-nél ugyanúgy jelen van ez. Emlékezetem szerint mindkét kamera dinamika átfogása 13-14 Stop, de a gyakorlatban még sem így van.Meglátásom szerint az S-Log funkció legalább plusz 5 értéket hoz még, innen lehet az a többlet, amit nem kapsz meg más gyártótól még 3-4 Millió Ft-os árkategóriában sem. Asszem a legújabb Red kamerák tudnak vmi. 18-19 Stopot, de azok árából minden tartozékkal együtt kb. egy villát lehetne venni a Rózsadombon.

Új hozzászólás Aktív témák