Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz mikrofon #14114 üzenetére

    Nálam legtöbbször amúgy is tiltva a touch, ugyanis leginkább bal szemmel szoktam az EVF-et használni, és az orrom folyamatosan nyomkodta a képernyőt, és elmászik miatta a fókuszmező helye. Pedig nem vagyok egy Cyrano :DDD
    Egyébként, tényleg kényelmesebb gombokkal léptetni a képeket, mint simogatni, mint egy telefont. Főleg a tárcsával, pillanatok alatt megtalálom azt amit esetleg keresek a gépen. Az is csoda, hogy van egyáltalán touchpanel egyes modelleken. Sőt, sokszor az EVF-en nézem vissza a képeket, mert az erős fényben a kijelzőn szart sem látni. Ott huzigáld a touchcreent, ha tudod :D
    videó alatt jó a touch a kényelmes fókuszáláshoz, illetve, ha gyorsan akarsz fókuszpontot váltani a képalkotás előtt.
    Amúgy tényleg könnyebb a funkciógombsor, mert egy idő után nagyon gyorsan kézre áll, és nem kell levenni a szemet az EVF-ről egy gyors ellenőrzéskor, és mehet tovább a folyamat, anélkül, hogy pozíciót váltanál.
    Fél év a6000 után eszembe sem jutott, hogy "lapozzam a képet" a 6500 kijelzőjén, vagy nagyítsak két ujjal. Nem is hiányzik, viszont a touch fókuszt egyre többször használom, mióta szoktatom magam a jobbszemes használatra. (durván balkezes vagyok) Az A7 széria előnye a középen kiemelt, és hátratolt EVF-el ilyenkor nagyon kijön.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák