Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Technoman #62938 üzenetére

    "S mivel az Extreme, az MM mellett hivatalos viszonteladó, így nincs semmi akadálya, a "külsős" vásárlói garinak."

    Köszönöm a kiegészítést!

    A Media Markt, Euronics, Auchan, Tesco hivatalos forgalmazók. Aztán nagyjából ennyi.

    Az Edigital/EMAG konszern román, az Alza szlovák tulajdon. Ezek saját, közvetlen beszerzésből tartják készleten a készülékeket; a náluk vásárolt televíziókra nem érvényes a SONY Magyarország hivatalos jótállása; nem lehet megvásárolni a kiterjesztett 5 éves jótállást.

    Természetesen nem "hasraütésből" mondom mindezt, hanem direkt rákérdeztem a Központi Szalon alkalmazottjánál, amikor az új tévém kiterjesztett jótállásának feltételeiről érdeklődtem, hogy melyik üzletekben vásárolt készülékekre él a konstrukció, és melyik üzletekben vásárolt készülékekre vonatkozóan nem él.

    - Villámcsapás ellen állítólag ez az eszköz is hatékonyan védi a koax kábelt: [link]

    A "szakik" azt mondják, hogy az elektromos hálózatot viszont csak egy rendszer szintű, tehát a teljes lakásra, házra kiépített villámvédelem (kombinált, túlfesztültség-védelmi készülék) tudja megvédeni.

    Igaz, olvastam több szakmai topic-ban (itteniben is), hogy egyes túlfeszültség védő elosztók is megakadályozzák a problémát.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák