Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    SGI Iris Indigo
    HP PA-RISC 712/60
    Sun SparcStation 20

    (Az Apple gépek és a Commodore 64 már csak zárójelbe fér be)

    Ez a gyűjtemény jó belépőnek? :D

    Dícséretes, hogy más is foglalkozik itt a Prohardveren nem x86-os architektúrákkal.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz sziszegőII #13 üzenetére

    Ezek EREKLYÉK! Az íróasztalom felső polcán vannak - és természetesen mindegyik működik.

    Az SGI-n IRIX van, a HP-n 11 beta HP-UX, a Sun-on viszont nem solaris, hanem debian.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz sziszegőII #15 üzenetére

    Az Irix-et bagóért vettem az előző tulajdonosától. 10 ropit kért érte. Neki nem indult el, mert az alaplapi eleme ki volt merülve. Felhívtam az SGI Magyarország Kft-t, hogy mibe kóstál egy ilyen Lítium-Ion elem? Azt mondták, hogy 30.000,- Ft + tréfa áron három napon belül hozatnak egy ilyen gombelemet egyenesen Washingtonból FedEx-el. Beleröhögtem a kagylóba. Más lehetőség nincs? De. Egy döglött PC alaplapból ki kell forrasztani a gombelem-foglalatot és beforrasztani az SGI alaplapjába. Ezt is nagyon szívesen megteszik 25.000,- Ft + tréfa áron. Nagyon szépen megköszöntem és azóta se hívtam őket. (Ezt a gombelem-foglalatot kb. hetven forintért lehet kapni a Lomex elektronikai alkatrész szaküzletben.) Elmentem egy akkumulátor-boltba a XIII. kerület Tátra utcába. Kitettem a pultra a döglött elemet. Az öreg boltos becsavart egy lupét a szemébe. Megnézte. Azt mondta, hogy per pillanat nincs ilyen eleme, mert Budapesten ritkán kérnek olyan elemet, ami abba a nyakörvbe való, amit a bálnákra adnak, hogy a vándorlásukat műholddal nyomonkövethessék, de két napon belül tud hozni Bécsből. Kicsit drága lesz, 2.000,- Ft + áfa. Oh-lá-lá, majdnem azt mondtam, hogy akár kettőt is hozhat! :D
    Két nap múlva a kezemben volt az akksi, betettem, az SGI szó nélkül elindult. A házban hátul egy busz van, arra csatlakozik a processzorkártya és a videokártya is, amikor betolod egy sinen a házba. A videokártyán kb. 9 különböző kimenet van, RGB, S-Video, amit csak akarsz. Az egérnek a billentyűzet adja tovább a jelet, mint az Apple gépeknél. Imádom.

    A HP gépet egy bontóban találtam. Az se indult el. Először borsos árat kértek érte. 30.000,- Ft-ról indult, aztán szépen, hetente csökkent valamivel az ára. Minden héten bementem és érdeklődtem, hogy éppen mennyiért adják? Aztán a hugom csinált egy túrótortát a boltosnak és azért cserébe kaptam meg. Szóval első bekapcsolás. Gyárilag olyan nagy felbontásra volt állítva, hogy csak egy 21'' colos monitorral tudtam elindítani. Gyárilag 1600*1200! Ezt lejjebb vettem. Hálózatról is tud bootolni. Ahoz képest, hogy 1993-as modell, már ismeri az IPv6-ot, amikor be kell állítani a boot-server IP címét. Kicsit húzós volt HP-UX -ot találni rá, mert a HP Magyarország már nem támogatja a saját RISC architektúráját. Szerencsére vannak még Budapesten fanatikusok, akiknél akadt 10-es oprendszer, de azt agyon kell patchelni, húsz cédényi anyaggal, ezért kapta a 11 bétát.

    A SparcStation a Sun Microsystem Magyarország Kft-től van. Két évente selejteznek náluk, akkor lehet kifogni jobb darabokat. Egy 21'' colos monitort kellett venni, ahoz adták ajándékba a számítógépet.

    Szóval nem lehetetlen alkatrészt és oprendszert találni ezekhez a régi cuccokhoz, de Canossát kell járni miattuk!

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz Dilikutya #64 üzenetére

    Voltam az oszeres.com boltjában régi, használt Macintosh-okat nézni. Hát ne tudd meg, hogy mennyire el van szálva a tulaj a régi gépek árával! Egy Color Classic gépet 50.000,- Ft-ra tartott, a Macintosh 20 éves fennállása alkalmából kiadott gépet pedig 150.000,- Ft-ra! Fordult egyet velem a világ, seggel jöttem ki a boltból! Oké, hogy ritka gépek, meg limitált széria, de ez akkor is egy kicsit khm... SOK! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha az eladó tisztában van az eszmei értékkel, akkor horror árak jöhetnek ki! Legalább is a gépek teljesítménye kurvára nem indokolja az ilyen magas árakat. Több, mint tíz éves gép!

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz Dilikutya #67 üzenetére

    Olvasd csak el a 16-os hozzászólást, hogy a SGI Magyarország Kft. mennyire el van szállva az árakkal! Egy gombelemért 30.000,- Ft + tréfát kértek! A videokábel is spéci, a csatlakozó neve: 13W3
    [kép]

    Ezért 25.000,- magyar Forintot kértek! Egy 80 cm hosszú kábelért! :D

    Hidd el, sajnos ők is tisztában vannak az ESZMEI értékkel!

    Réges-rég vettem volna tőlük használt gépet - csak sajnos a használt gépet is az új gép árában adják...

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    Tudjátok, rájöttem arra, hogy ez milyen kétszínű dolog! Az összes konkurrens multi szája sír, hogy a wintel világ milyen szar! De amikor venni akarok egy Apple/Sun/SGI gépet, annak horror ára van új korában! Egyszerű home user SOHA nem engedheti meg magának, hogy újonnan vegyen egyet! Pedig nagyon szívesen vennék és kipróbálnám, annyit szívtam már a kindózzal!

    Aztán múlnak az évek. Lassan kivonják a forgalomból a konfigot, már támogatás, pótalkatrész sincs hozzá, de még mindig horror áron adják! Akkor meg mit akarnak? Így sose lesz konkurrencia a wintel világnak! Én elhiszem nekik, hogy jobb, gyorsabb, életképesebb architektúra, de egyszerűen nem jutok hozzá, mert kib*szott drága!

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák