Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz sziszegőII #15 üzenetére

    Az Irix-et bagóért vettem az előző tulajdonosától. 10 ropit kért érte. Neki nem indult el, mert az alaplapi eleme ki volt merülve. Felhívtam az SGI Magyarország Kft-t, hogy mibe kóstál egy ilyen Lítium-Ion elem? Azt mondták, hogy 30.000,- Ft + tréfa áron három napon belül hozatnak egy ilyen gombelemet egyenesen Washingtonból FedEx-el. Beleröhögtem a kagylóba. Más lehetőség nincs? De. Egy döglött PC alaplapból ki kell forrasztani a gombelem-foglalatot és beforrasztani az SGI alaplapjába. Ezt is nagyon szívesen megteszik 25.000,- Ft + tréfa áron. Nagyon szépen megköszöntem és azóta se hívtam őket. (Ezt a gombelem-foglalatot kb. hetven forintért lehet kapni a Lomex elektronikai alkatrész szaküzletben.) Elmentem egy akkumulátor-boltba a XIII. kerület Tátra utcába. Kitettem a pultra a döglött elemet. Az öreg boltos becsavart egy lupét a szemébe. Megnézte. Azt mondta, hogy per pillanat nincs ilyen eleme, mert Budapesten ritkán kérnek olyan elemet, ami abba a nyakörvbe való, amit a bálnákra adnak, hogy a vándorlásukat műholddal nyomonkövethessék, de két napon belül tud hozni Bécsből. Kicsit drága lesz, 2.000,- Ft + áfa. Oh-lá-lá, majdnem azt mondtam, hogy akár kettőt is hozhat! :D
    Két nap múlva a kezemben volt az akksi, betettem, az SGI szó nélkül elindult. A házban hátul egy busz van, arra csatlakozik a processzorkártya és a videokártya is, amikor betolod egy sinen a házba. A videokártyán kb. 9 különböző kimenet van, RGB, S-Video, amit csak akarsz. Az egérnek a billentyűzet adja tovább a jelet, mint az Apple gépeknél. Imádom.

    A HP gépet egy bontóban találtam. Az se indult el. Először borsos árat kértek érte. 30.000,- Ft-ról indult, aztán szépen, hetente csökkent valamivel az ára. Minden héten bementem és érdeklődtem, hogy éppen mennyiért adják? Aztán a hugom csinált egy túrótortát a boltosnak és azért cserébe kaptam meg. Szóval első bekapcsolás. Gyárilag olyan nagy felbontásra volt állítva, hogy csak egy 21'' colos monitorral tudtam elindítani. Gyárilag 1600*1200! Ezt lejjebb vettem. Hálózatról is tud bootolni. Ahoz képest, hogy 1993-as modell, már ismeri az IPv6-ot, amikor be kell állítani a boot-server IP címét. Kicsit húzós volt HP-UX -ot találni rá, mert a HP Magyarország már nem támogatja a saját RISC architektúráját. Szerencsére vannak még Budapesten fanatikusok, akiknél akadt 10-es oprendszer, de azt agyon kell patchelni, húsz cédényi anyaggal, ezért kapta a 11 bétát.

    A SparcStation a Sun Microsystem Magyarország Kft-től van. Két évente selejteznek náluk, akkor lehet kifogni jobb darabokat. Egy 21'' colos monitort kellett venni, ahoz adták ajándékba a számítógépet.

    Szóval nem lehetetlen alkatrészt és oprendszert találni ezekhez a régi cuccokhoz, de Canossát kell járni miattuk!

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák