Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laffesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám a winchesteremmel, és ebben kérnék segítséget.
    A probléma következő:
    A HDD típusa wd caviar green(1 TB). Eddig tökéletesen működött, nem volt vele soha semmi probléma. A napokban vásároltam egy 200GB-os Kingston SSD-t. Beraktam a gépbe. Az SSD-t a legelső sata portba dugtam, a HDD-t pedig egy távolabbiba. A BIOS-ban be van állítva, hogy az SSD-ről bootoljon, a sata beállításoknál be van álltva az AHCI opció. Rendszer csak az új SSD-n van, a HDD-t teljesen megformáztam.

    Első indításnál minden tökéletes volt, pár indítással később észleltem a problémát, bootoláskor a HDD-ből motorzúgás hallottam, megfogtam és nagyon meleg volt, valamint a motor olyan erőseket próbált lökni, hogy rendesen rázkódott ugrált a kezemben. Ez a jelenség a bootolást megelőzően jelentkezik, próbálná olvasni a HDD-t, az is küzd, majd meglehetősen lassan bejutva a boot menüben nem is látja a HDD-t a megfelelő sata porton.

    Körülbelül 10-ből 6 indításnál történik ez. A maradék 4 indításnál minden tökéletes. Minden szépen, gyorsan elindul. Ilyenkor ha megnézem a meghajtókat a HD Sentinel programmal, akkor tökéletesnek írja a HDD-t is.
    Olyan is történhet, hogy elindul minden szuperül, majd később kezd el kínlódni a hdd, majd leáll, és utána nem is találja a rendszer, holott indításkor még látta.

    Próbálkoztam kábelcserével, átdugtam más sata portokba, próbáltam jumperelni a hdd-t semmi nem segített. Olvastam erről a parkolós mizériáról a wd-s green szériánál és kikapcsoltam a parkolópályára állítást, és ez se oldotta meg a problémát. Gondolkodtam azon is, hogy lehet csak az ssd mellett nem jó, és volt, hogy kiszedtem az ssd-t majd csak a hdd-vel indítottam a gépet, és olyankor is előjött ez a jelenség, tehát egyértelműen nem merném kijelenteni, hogy az ssd megvétele idézte ezt elő.

    Valaki esetleg tapasztalt hasonlót, vagy van valami ötlete? Igazából nem gond, ha új HDD-t kell venni, de szeretnék rájönni a probléma okára, na meg feleslegesen ha esetleg valami beállítás hibádzik, akkor nem vennék új eszközt. Köszi előre is a segítséget. :)

  • Laffesz

    csendes tag

    válasz Saltwater #4705 üzenetére

    Hát nem tudom, a tápom típusa: Chieftec CTG-450-80P 450W PFC 12 cm .
    Lehet, hogy csak 450W, de alapvetően nem sok minden van a gépben, igazából semmi. Integrált a videókártya, a hangkártya, dvd-írót/olvasót nem használok. Ehhez elégnek kellene lennie a tápnak.

    Esetleg valamilyen progival tudnám monitorozni a tápomat, vagy a gépet, hogy kap-e elég kakaót?

Új hozzászólás Aktív témák