Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz kiss73 #1111 üzenetére

    ''A következő hdd-nél kapcsold ki a S.M.A.R.T.-ot a biosban:''
    A bios annyit csinál, ha a SMART be van kapcsolva, hogy a boot folyamat közben 1xcsak megkérdezi a vinyót, hogy ''van valami bajod''? Ha erre a vinyó azt válaszolja, hogy ''nincs'', akkor a boot folyamat megy tovább, de ha azt mondja, hogy ''van'', akkor a bios kiírja a ''SMART fail'' hibaüzijét.
    Mint a folyamatból is látható, a bios semennyire nem nyúlkál a vinyó lelkében, így különösebb veszélye sincs a dolognak, a HDD-t meg főként nem károsítja.

    ''- alaplapgyártók is javasolják (pld. ASUS TUSL2-C leírásban);''
    Kezdetben a SMART nem vala szabványos, ezért sok esetben a bios lefagya általa vala.
    Ezért az alaplapgyártók annó beleírták ezt a manualjaikba, és a Ctrl+C, Ctrl+V lustasági billentyűzet kombináció miatt azóta is ott van.

    ''- hallott arról v.ki, hogy ez a v.mi segített vona v.miben? (olcsó megoldás érdekel)''
    Igen, már személyesen beszéltem olyan egyszerű userrel, aki még életében nem hallott a SMART-ról, de amikor az új és eddig ismeretlen hibaüzenetet meglátta, akkor megkérdezett egy hozzáértőt, és így legalább az adatai megmenekültek.

    ''- nekem 1 Quantum lct10 20-as halt meg (szerintem ettől) kb. 13hónap után''
    Szerintem inkább a fordulatszámszabályzós Vargáné vagy Skyhawk tápod volt az elkövető.

    [Szerkesztve]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák