Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gzm

    csendes tag

    Sziasztok!

    Néhány hete vettem egy LE40C580 -as TV-t, és ennek kapcsán találtam rá a fórumotokra, bár több angol fórumba is beleolvastam. Ezt a TV-t tudtommal Mo-on nem lehet kapni, UK edition. Ha jól tudom ebben is már az a processzor van mint a C650-ben, majd a jövő héten csinálok egy terminál kábelt és megnézem a boot folyamatot, és le tudok majd kérdezni pár belső infót is. A firmware file T-VAL5DEUC_xxx ebből is látszik a Valencia proci valószínűsége.

    HDMI kábellel kapcsolatban:
    A 0-1 ekkel kapcsolatban még helyes az állítás DE, a HDMI kábel 3 fizikai egymástól független csatornát tartalmaz, ezek: DDC(Display Data Channel), TMDS(Transition Minimized Differential Signaling) és CEC(Consumer Electronics Control) . Ezek mind nagysebbeségű soros adatátviteli csatornák, melyek órajele 340Mhz, adatátviteli sebessége pedig iszonyatosan nagy 10.2 Gbit/s !!!! Ha visszagondoltok a régi analog technikára akkor ez az órajel már simán UHF-es vivőfrekvencia lehetett volna, ebben a frekvenciatartományban a kapacitás és induktivitás is hatalmas szerepet játszik, (a TV antennajelét is koaxiális kábelen kellett vezetni) és már pf -os és nH -is értékek is jelentősen torzítják az ideálisnak szánt 1-eket és szépen kerekítik le a négyszögjelek sarkait. Természeresen ez a jelenség az optikai kábelen is megvan csak ott nem a kábel impedanciás összetevői okozzák a gondot. Ezekre a lekerekedett négszögjelekre szerencsére a mérnökök előre számítottak, hiszen ez a jelenség minden kipróbálás nélkül is nyivánvaló volt, ezért a készülékek HDMI csatlakozási pontjaira olyan áramköröket építettek amik lehetőség szerint "rendberakják" tehát újra megfaragják a jelet. De egy bizonyos alakvesztés után már nem fogja tudni eldönteni a fogadó áramkör hogy az információ mi volt és ekkor jönnek be átviteli hibák, és mivel van hibaellenőrzés (checksum) ,ha a csomag hibásan ment át akkor azt nem fogja a célállomás feldolgozni, a TV estében pl kimarad egy kép vagy szuttyan eggyet a hang.
    Kicsit bőre sikeredett de talán mostmár belátható ,hogy ilyen speciális adatátviel mellett igen is van szerepe a jeltovábbító közegnek ami jelen estben a HDMI kábel.

    Üdv Mindenkinek: Zoli

    [ Szerkesztve ]

  • gzm

    csendes tag

    válasz mephi666 #7662 üzenetére

    Ha nem értesz hozzá ne beszélj butaságokat, hogy ne lenne már kapacitív és induktív összetevője??? Szerinted pl. egy mai számítógép alaplapján is csak vezetékek vannak a nyomtatott áramkörön ???, közben meg több 100Mhz-es vagyis inkábbb több mint 1Ghz-es buszsebesség van? Keményen kell minden nagysebességű digitális áramkört mértezni impedanciás szempontból is, sőt, bár ez is kritikus dolog, a mai legnagyobb probléma már a jelkésésekböl származó időkülönbségek amik egyre több olyan problémát okoznak mint az egyszerű régi digitális áramköröknél a hazárdok. Ha jól megvizsgálsz pl egy rammodult szerited csak unalomból vagy viccből vannak kis zig-zag vonalak a buszvezetékeken? A digitális jelátvitelt pedig ne úgy képzeld el mint amikor egy elemre egy ellenállást és egy ledet teszel, igen ott vagy világít a led vagy nem, itt van hibaarány (BER) különböző hibajavítási algoritmus és még számtalan fontos dolog. De kicsit elkanyarodtunk a témátol, ha valamivel nem vagy tisztában nézz utána mielött hülyeséget írsz le. :W A digitális átviteltechnika ha ennyi lenne amit leírtál nem tanítanák 5 évig az egyetemen :W . Messzemenőkig nem ilyen egyszerű a helyzet, és nem is akartam belemenni a tudományos részletekbe csak társalgási szinten próbáltam hozzászólni, magyarázatot adni a HDMI interface és kábel működésével kapcsolatban.
    Bővebb indő pl itt:
    http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI
    és itt:
    http://www.hdmi.org/

    [ Szerkesztve ]

  • gzm

    csendes tag

    válasz mephi666 #7665 üzenetére

    Nem azt mondtam mi a jó és mit kell venni hanem ,hogy ha kell miért kell a jobb kábel és mi okozza a gyengébb kábeleken a jelátvieli problámákat. Pontosan a Te ( #7630 mephi666 ) kérdésedre válaszoltam. Az órajel pedig 1.0,1.2 nél 165 Mhz , 1.3, 1.4 nél 340 Mhz. Már a 165 Mhz is elég nagy frekvencia ahhoz hogy számítson az átviteli közeg.

    [ Szerkesztve ]

  • gzm

    csendes tag

    Urak!

    Valaki az LExxC580 -al kapcsolatban tud valami okosat mondani? Pl a proci ugyanaz ,mint a 650-ben vagy csak egy család? Estleg belső kép az alaplapról van Valakinek, mindkettő érdekelne.
    Továbbá Valakinek van-e tapasztalata HDMI 1.3-as kábel 10-15m-re való vezetésében? A egy yamaha RX-V3800-at kellene összekapcsolni a TV-vel.

    [ Szerkesztve ]

  • gzm

    csendes tag

    válasz pisti35 #7686 üzenetére

    Az egyetlen 5-ös száriába tratozó TV ami valencia processzorral készült. A firmware file-t kicsomagolva is szinte csak az internet opciókban van különbség, nem lepne meg ha csak pl belső memóriában különböznének... A 100Hz csak software-es dolog. Az összes többi 5-ös TV-t trident és mstar procival szereltek, tehát a 6-os szériára hasonlít legjobban a C580.
    Ha lesz időm kábelt csinálni akkor lesz lehetőségem hogy lekérdezzem mi van benne, mivel a 650-en alapból lehet nyitni az SSH-t és a telnet-et lesz akivel össze lehet majd hasonlítani pl a # cat /proc/cpuinfo kimenetét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák