Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpo

    veterán

    válasz PuMbA #121876 üzenetére

    A felhasználói kézikönyv ennyit ír:
    Film mód
    Ez a funkció csak akkor használható, ha a bemeneti jel TV, AV, Komponens (480i, 1080i) vagy HDMI (1080i).

    A Samsungnál miért nem tudják beleírni azt, amit te most leírtál?

    Amit írtál, jól összezavarta a kevés tudásomat.
    Visszaállítja a TV sugárzási 50fps-es szabványból a mozifilm eredeti 24fps-ét, ha mozifilmet sugároz a TV adó.

    Mi történik 60 Hz-es és 120 Hz-es tévén illetve az Auto Motion Plus-beállításoknál a Torzításcsökkentés (30 fps vagy kevesebb) van-e hatással rá?

    Nem igazán van értelme, mert senki sem akar úgy filmet nézni, hogy 20 percenként reklám van, szóval általában Ki állásba jó rakni.
    Ez igaz, senki nem akar reklámot, de szerintem a többség akkor néz filmeket, amikor a tv adja.
    Sajnos a Spektrum, Natgeo, Discovery Channel is negyedóránkánt nyomja, a BBC Earth és a Da Vinci szerencsére nem, de azok meg SD adások.
    A csúcs a Sporttv, ha két gyorsan szerváló teniszező játszik, akkor 3-4 percenként reklám van.
    A sokgombos távirányítómon a Mute gombon már nem látszanak a betűk.

    Ha érted, akkor már elavult.

  • #20221952

    törölt tag

    válasz PuMbA #121876 üzenetére

    Köszönöm a választ, amit tapasztaltam az az, hogy ha az Auto Motion Plus-beállítások Egyéni beállításokra, a Film mód pedig 2. automatikusra beállítva van beállítva, akkor folyamatosabb a kép (nem szappanoperaszerű, de mégis folyamatosabb), sőt amikor még volt DIGI beltéri egységem, akkor azt a felismerés után eleve erre állította be, miközben a Auto Motion Plus-beállítások Autromatikus beállításon volt. :F

    Másik kérdésem az lenne, hogy kísérletezek a Háttérfény automatikus szabályozásával. Azt vettem észre, hogy a Eco-megoldás Minimális háttérvilágítás értékét ha levettem 0-ra, akkor teljesen sötétben a Háttérfényt teljesen nullára veszi le automatikusan - mondjuk nem azonnal, hanem folyamatosan több másodpercen keresztül tart a folyamat. De ha azt akarom, hogy normális fényerő legyen teljesen sötétben, akkor Eco-megoldás Minimális háttérvilágítás értékét vajon mire állítsam, mert mint tapasztaltam nagyon nem mindegy, hogy a Eco-megoldás Fényerő mozgáshoz Be vagy Ki van kapcsolva. Még nem jöttem rá, hogy melyik állás a jó, mert úgy vettem észre, hogy a Be állás esetén a sötétben csökkenti a fényerőt, míg világosban növeli a fényerőt. Mit javasolsz nekem? :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák