Aktív témák

  • Halihólaci

    tag

    válasz D600 #500 üzenetére

    Nos, azért legyen jó hír is, én Szhelyen, az Öntöde melletti számtek üzletben megrendeltem ( évek óta oda járok...) dec 28.-án, szerdán, és 30.-án pénteken bementem érte... :C
    Persze azért nálam is csak a MagicTune 3.5 mükszik, de ne legyünk telhetetlenek :O !
    És persze nekem a formája is nagyon bejön, a szine is teljesen megfelel, pixel hiba mentes, nagyon elégedett vagyok vele!

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • DonLeo

    senior tag

    válasz Halihólaci #501 üzenetére

    nekem magictune 3.6-al megy, az is volt hozzá. :F
    neked miért nem megy?

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • ddekany

    veterán

    válasz DonLeo #502 üzenetére

    ''nekem magictune 3.6-al megy, az is volt hozzá.
    neked miért nem megy?''


    Ha azt valaki tudná mitől függ... egy ideig reménykedtem, hogy ez egyszerű összefüggésben van a videókártya típusával, de most már úgy tűnik nincs (lásd [link], ahol 6600 GT mindkét kategóriában szerepel, reáadásul ugyan azzal a Forceware-rel...). Persze a Samsung bizonyosan tudja mitől függ, csak nem mondja meg. Háhá! Ravasz gyerekek ezek...

    DonLeo, ha megadnád a géped adatait (videókátya, driver, windows, esetleg alaplap), az jó lenne.

    (Amúgy, ha van két ember aki közel lakik egymáshoz, és egyiknek működik, másiknak meg nem, akkor azért egy videókártya cserét meg lehetne játszani...)

  • misk@

    tag

    1800xl, Asus A8N SLI, Cat.6.1, Win XP SP2 = egyik magictune sem megy, amelyik elindul annál szürkék az ikonok. :O

  • DonLeo

    senior tag

    válasz ddekany #503 üzenetére

    ott van az adataimnál a gépem részetesen, egyébként:

    asus p4c800 + P4 2.8C
    win sp2 pro hu
    ati 9800pro + catalyst 5.7 (de lehet, hogy 5.6 v. 5.8), majd nemsokára felrakom a legújabb 5.13-at vagy mit. :)

    nem lehet hogy esetleg nvidia-knál, 6600 gt-knál van vmi összeakadás?
    vagy ott is egyikkel megy másikkal nem?

    egyébként a linkeden nem jön be semmi, merthogy nem tudunk belépni a yahoo-dba. :D

    nem tudom számít-e vmit, de ez előtt is samsung tft-m volt, 172X magictune-al, nem tudom, az milyen verzió volt...
    azt próbáltátok, hogy a 3.5-re rátenni a 3.6-ot?

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • bkissb

    csendes tag

    válasz ddekany #503 üzenetére

    Szerintem a vid. kártya/alaplap típusából nmem tudod egyértelműen megállapítani miért fagy a MT 3.5
    Valószínűleg IRQ megosztás okozza a hibát!
    Inkább azt kérdezd meg, melyik IRQ-t használja a videókártya és esetleg van-e más eszköz megosztva ezen a megszakítási csatornán!
    NEM ALAPLAP-VGA-PROCI összefüggésben kell keresni a fagyás okát!

  • DonLeo

    senior tag

    válasz bkissb #506 üzenetére

    na ha pontosan megmondod, hol is tudom megnézni az irq megosztást, leírom.
    bios-ban csak, vagy win-ben is meg lehet? :)

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • ddekany

    veterán

    válasz DonLeo #505 üzenetére

    Bocs, a linket valóban elb, itt van jól: [link]. (Google meg nem indexeli be már vagy 2 hete... összeesküvés a Samsung-al... :) )

    Az X1800XT már szerepel egyszer a fenti oldalon, úgy, mint ami nem működött semmivel, méghozzá a tiedhez hasonlatos vagy azzal azonos hibajelenséggel.

    Aki még küldött gép adatot, köszönöm, este felrakom őket.

    Ami az IRQ megosztásos dolgot illeti, az IRQ megosztás manapság teljesen szokványos dolog, sőt az XP néha szeret dolgokat egyetlen IRQ-ra rakni akkor is, ha van még szabad IRQ. Persze, ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy ez jól is működik, de meglepődnék ha ezzel függene össze a dolog. (Nekem az a tippem, hogy ki fog derülni, hogy valami koreláció van videó kártya típusokkal, csak nem annyira egyszerű mint szerettem volna...)

    [Szerkesztve]

  • M.T.

    senior tag

    Sziasztok!
    Senki ne keseredjen el aki ilyen monitort minnél hamarabb akar venni.
    Pl.:nekem az Edigital-nál még tegnap azt mondták január 30-ig nem valószínű, hogy kapnak ilyen monitort, de ha akarom rendeljem meg és akkor lehetséges, hogy 1 hét múlva mégis tudnak nekem hozni.
    Ehhez képest ma már megint azt írják a honlapjukon, hogy van raktáron!
    :U

  • DonLeo

    senior tag

    válasz M.T. #509 üzenetére

    ha azt írják, akkor van is.

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • DonLeo

    senior tag

    válasz ddekany #508 üzenetére

    most jut eszembe, hogy nekem is volt ilyen totál fagyásom, amikor át akartam állni a NOD32 vírusírtóra. Nem sikerült, azóta is a kaspersky van ami előtte volt. :)
    Hátha összefüggésben van a kettő. :F
    Ki tudja...
    Próbáltam több verziójú nod-ot feltenni, nem sikerült...
    volt, hogy fél perc után, volt, hogy 1-2 perc után fagyott be, örültem, hogy volt annyi időm, mikor bejött a win, hogy eltávolítsam a nod-ot :DDD

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • Peetry

    senior tag

    Üdv!

    Ezen sorokat már énis egy 970P elől írom, és hát nem nagyon tudok mit mondani.
    Félek hogy féltékeny lesz az asszony:D

    Egyenlőre CD-n lévő magictune 3.6 van fenn. folyamatosan fut, már 7 perce, semmi fagyás. többit még nem raktam fel, de majd próbálom aztán irok hogy mia helyzet.

    a vas amugy:
    P4 3GHz prescott, MSI 865Pe-neo2 lap
    MSI Geforce 5200Fx vidkari.

    kezdésnek vidkarit frissítettem, és úgy tettem fel a magictunet. most jött ki dec21-én uj nvidia driver, ugyh akinek ilyen krátyája van próbálkozzon esetleg az uj driverrel, hátha segit.

    bye

  • D600

    tag

    Ki mennyiért tud árat mondani?
    Találtam bruttó 121 ezerért. Ez olcsó?
    http://www.vtcomp.hu/index.php?action=kosarba_tesz&db=1&id=140&x=12&y=12

  • Peetry

    senior tag

    nah megvolt az első probléma a monitorral.

    fagyásmentes minden, minden fent van, simán fut háttérben.
    viszont ha elkezdek jáccani a CS-vel, akkor mikor kilépek belőle rebootol a gép.
    majd mikor betölt a win, üzenet, hogy a windows sulyos rendszerhiba után állt helyre?
    ez mitől lehet? ha kivan kapcsolva mtune meg mrotation, akkor is. szal monitor miatt van:(
    pls help, ha vki tud

  • ddekany

    veterán

    Na most akkor én ezt nem értem... mindenki megvakult? Vettem egy 970p (már megrendeltem régebben). Mármost, ez a monitor grafikai munkára eléggé szívás, mert, a köztes árnyalatokat úgy állítja elő dithereléssel, hogy nem változtatja az eltérő színű pöttyök helyét! Ilyen basszus nincs, ilyen marhaságot még nem nem láttam... Ezt az ''apróságot'' hogy nem sikerült még soha senkinek megemlítenie??? Már bocs... kedves Prohardver. Nézitek a grádienseket meg minden, ez hogy nem szúrta ki senkinek a szemét??? Aki nem értené miről van szó: Tegyük fel van A és C szürjke árnyalat, és a kettő közt van sötétségben a B szürke árnyalat. A panel ennyi fokozatot nem tud (ez eddig természetes), sóval ilyenkor a pixeleket az A és C szín közt szokták vibráltatni. Na ez a monitoron meg ílyen ez egyenletesen C színű szürke felület (egy betű egy pixelt szimbolizál):

    ACACACACACAC
    CACACACACACA
    ACACACACACAC
    CACACACACACA


    Ilyen pepita. Frankón. 1:1 mintha pepitára rajzolták volna azt a szürkét. Más normális TFT monitoron ezt látod (enyhén ''mocorog'' esetleg a szín mert valójában felváltva A-t és C-t és mutat minden egyes pixel)

    BBBBBBBBBBBB
    BBBBBBBBBBBB
    BBBBBBBBBBBB
    BBBBBBBBBBBB


    És itt most nem arról van szó, hogy ez esztétikailag mennyire jó vagy rossz (amúgy grádiensél elé ronda, meg kicsit olyan életlennek/koszosnak látszik tőle minden, de ez utóbbi csak alíg észrevehető), hanem arról, hogy nem lehet eldönteni, hogy most ez a kép tényleg pepita (mert olyanra rajzoltam, vagy véletlenül lekonvártalm 256 színre, stb), vagy csak a monitor kockázza be. Mondjuk, ha képet mozgatom, és a pepita minta nem mozog vele, akkor lehet tudni hogy az csak illuzió, amit a monitor rajzolt ode, na de, ne nevetessenek már. Szóval, ez sok embernek, akinek látnia kell hogy tényleg milyen színűek az egyes pixelek, gáz. Amit nagyon nem értek, hogy ez miért nincs benne egyik reviewben-sem, egyik fórumon sem... hibás a monitorom, vagy mi?

    Egyébként, ha vkinek eddig nem szúrt eleve szemet, ezen nagyon világosan látszik:
    [link]

    Itt az első széthúzott grádiensnél, azok a függőleges sávok teljesen egyszínűek (mint ahogy a felettük lévő rózsaszín rece mutatja), és mégis mindenféle kockás abroszokban gyönyörködhetünk.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz ddekany #515 üzenetére

    ''Na ez a monitoron meg ílyen ez egyenletesen C színű szürke felület (egy betű egy pixelt szimbolizál):

    ACACACACACAC
    CACACACACACA
    ACACACACACAC
    CACACACACACA''


    Akarom mondani, az egyenletesen B színű szürke felület. Bocs...

  • DonLeo

    senior tag

    válasz Peetry #514 üzenetére

    ennek sztem semmi köze a monitorhoz
    én is cs-zek, és a régi monitorommal is volt ez néha, lehet táp, melegedés, memória, vagy ugye a CS maga, mert hát nem tudom, hogy eredetivel játszol-e. :D
    na mind1
    a CS source egyébként, meg maga a CS is allergiás a tuningra, szóval ha húzod a gépet, próbáld alapon.

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • DonLeo

    senior tag

    válasz D600 #513 üzenetére

    sztem az elég jó, mert az edigital-nál is 124.800,- bruttyó, és nekik elég jó áruk van. :)

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • DonLeo

    senior tag

    válasz ddekany #515 üzenetére

    nekem nem teljesen tiszta, hogy milyen furcsaságot kellene látni a belinkelt képen :F

    egyébként sztem grafikai munkára nem feltétlen tft-t kellene használni, vagy vmi nagyon ''drága'' és lassú iiyama-t vagy viewsonic-ot...
    szerintem.

    de az is lehet, hogy az ''Ön'' készülékében van vmi gubanc?

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • D600

    tag

    Nana, nana! Ez új! Még a MT szofhibát elnyelném, de ez már sok! Azért nem mondom, hogy grafikus vagyok, de a photoshop 9-el szoktam gyakran képeket alakítgatni, kivágni, formálgatni. Kíváncsi lennék mégis, hogy ez egy fotón valójában hogyan nézz ki amit mondtál ddekany. Például ha photoshop-ban ránagyítok a fotó egyik kisebb méretű pixel négyzetére mit látnék? Mert ha nem annyira zavaró egy laikus grafikus szemnek azért számomra még elmenne.

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz ddekany #516 üzenetére

    Jól vagy? :F
    Ez a monitor egyáltalán nem ditherel, 24bit-es a színmélysége. :U
    Állitsd át a videokártyán a színmélységet 32 bit-re. ;)

    u.i.: Nálam nincs semmi anomália. :(

    [Szerkesztve]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • LuiT

    tag

    válasz Peetry #512 üzenetére

    Próbáld meg fordítva. Elöbb telepítsd a monitor programjait és utánna az nVIDIA driver-t.
    Nálam ismét előjött az a probléma, hogy ha monitort cserél az ember akkor a VGA drivert is kell frissiteni. Most is ezt történt, szépen felraktam a monitor programjait, nekem sem fagyot semmi, aztán fél óra vagy 1 óra után úgy gondolta a gép hogy újraindul.
    Ezt megcsinálta 3xor, aztán eszembe jutott, hogy a legutóbbi monitor cseréléskor is volt probléma a VGA driverrel. Akkor nem tudtam állítani a képfrissítést az újabb CRT monitoromon, most meg újraindulgat a drágám. :)
    Viszont ha újra telepítettem a ForceWare-t akkor minden rendben működik.

    Nem értem miért kell a VGA drivert is frissiteni XP és P4 alatt, mert win98 és P3 alatt ilyet nem kellett tenni soha.

    Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

  • DonLeo

    senior tag

    válasz Racecam #521 üzenetére

    LOL no comment. :)

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • ddekany

    veterán

    válasz Racecam #521 üzenetére

    ''Jól vagy?
    Ez a monitor egyáltalán nem ditherel, 24bit-es a színmélysége.''
    stb.

    Higgyetek nekem, jó a szemem, ez teljesen szabályos ditherelés, olyan amit a rajzprogramok csinálnak amikor egy képet kevesebb színűre konvertálsz. És emaitt, nem, egyáltalán nem vagyok jól. :) Szóval, bekapcsoltam a monitort, és rányomtam az említett grádienst, és anélkül hogy nagyítóval ránéznék, és kapásból: ''Mi a... de szép ditherelés, biztos visszavette ez az izé 16 bitesre a színmélységet.'' És, megnézem, de nem, 32 biten van. Ráadásul, ez az effekt mindenben világosan látható. Filmekben is, PaingShop Pro-ban is, Irfan-ban is... nem program függő. Mármost... gondoltam, hátha a videókártya szórakozik csak, fene tudja miért... de ez nem valószínű, mert... na kifejtem részletesen és akkor érthető lesz: Először is, ha 50 a kontraszt (ez az ideális grádiens szempontájból, az én példányomban legalábbis) és 50 vagy afölötti a világosság (50 fölött a háttér világítás ereje nő, az alatt már ''digitálisan'' söttétít, azaz mintha rajzprogramban csinálnád, szóval veszteséges), akkor pontosan a fenti mintát követi a 256 fokozatú szürke átmenet (Ahol a lenti ábrában: x a sötétebbik szürke, O a világosabbik. A számok a 16M színű képfájlban szereplő szürke árnyalatok értéke, azaz a 20 esetén a képben az R G B az 20 20 20, a 21-nél, 21 21 21, stb. Ez az általam meglinkelt ábrán fölé is van írva a fokozatoknak egyébként, szóval ki lehet próbálni. A négyzetek közti szóköz csak illusztráció, az a csík nincs ott természetesen.).

    ---20--------21-------22-------23-------24---
    xxxxxxxx xOxxOxxOx xOxOxOxO OxOOxOOx OOOOOOOO
    xxxxxxxx xxxxxxxxx OxOxOxOx OOOOOOOO OOOOOOOO
    xxxxxxxx xOxxOxxOx xOxOxOxO OxOOxOOx OOOOOOOO
    xxxxxxxx xxxxxxxxx OxOxOxOx OOOOOOOO OOOOOOOO
    xxxxxxxx xOxxOxxOx xOxOxOxO OxOOxOOx OOOOOOOO
    xxxxxxxx xxxxxxxxx OxOxOxOx OOOOOOOO OOOOOOOO
    xxxxxxxx xOxxOxxOx xOxOxOxO OxOOxOOx OOOOOOOO


    Ez így tisztán látható. Nem mocorog, nem rezeg, stabilan ez jelenik meg a képen. Esküszöm. Na mármost, ha állítom magictune-val a világosságot 50 alá (''digitális'' sötétítés), akkor ezek a mintál elkezdenek jobbra mászni, azaz, a 24-es ami eddig egyszínű volt, ritkítottan pepita lesz (pont mint a 23-as volt), a 23-as 50%-osan pöttyözött (pont mint a 22-es volt), stb. És ez a bökkenő. Ha videó kárta ditherel, akkor ezt hogy lenne lehetséges? Érted... A sötétség/kontraszt ''számításokat'' a monitor végzi, nem a videókártya, tehát nem is tud arról hogy én állítottam azokat. Ja, és 50 fölötti világosság emelésnél, mivel ott csak a háttér világítás erősödik (ez a fekete sötétségén is látszik, de amúgy ez egyáltalán nem zavaró, csak mondom hogy így működik), már nem mozognak a pepita minták természetesen, csak világosodik a kép.

    Hogy ha senki sem látja most sem (egyébként a sötétebb árnyalatoknál nagyon látszik, főleg emberi bőr színén, hát az tiszta C= 64)... akkor ez mostmár kezd felettéb érdekes lenni. De nézze már meg vki rendesen (mégegyszer a kép, be is van számozva mint fentebb: [link]. Aki már életlenül lát, az hajoljon közelebb/vegyen fel szemüveget... bocs, de most komolyan. Én ''sajnos'' monitor távolságba élesen látok, szóval mondom, nem kötözködésből szúrtam ki ezt.)

    Amúgy... a franc tudja... bebootolok Linux-ra, meglátom ott mi a helyzet...

    Ami a 24 bites dolgot illeti, emlékeim szerint a 24 bites TFT-k is ditherelnek... tudom, ott meg van a 8 bit szinkomponensenként, de valami disznóság volt mégis, most nem tudom mi (de kapásból, ha elálítod a sötéséget/kontrasztot, akkor máris kevés lenne elvileg a 24 bit... szóval talán azért). De az viszont olyan ditherelés amit nem nagyon látsz, mert váltogatja hogy mikor melyik pötty sötét, szóval csak azt látod mintha egy kicsit zizegne az a szín. De a lényeg, hogy akárhogy is kéne kinéznie elvileg, ez dítherel, minden programban, keményen, és méghozzá úgy mint egy rajzprogram (azaz nem vibráltat). Ez tuti, 100%, esküszöm. Ez egy tény. Konkréten, jól láthatóan ott van.

    Ami a zoom-olást illet, vki kérdezte... ha rázúmolok, akkor is pepita marad, és a pepita mintában a pöttyök 1 pixelesek maradnak. Szóval az nem nagyítódik. Mert nem a szerkesztett képben van benne. Ha meg mozgatom az egyszínű képet, akkor maga a papita minta mozdulatlan marad (csak amíg az adott helyen u.a. a szín van, természetesen).

    Hogy grafikára mit kell venni... egyet értek, a CRT ott jobb, ha árnyalatokról van szó. De, én elsősorban programozok, és ritkábban firkálgatok. Úgyhogy gondoltam, inkább legyen kicsit vacakok az árnyalatok, de ne villogjon... régóta van TFT-m (eddig más fajta volt), és nekem bejött. (Neten több helyen olvastam, hogy van aki ''allergiás'' a TFT-kre... pillanatok alatt megfájdul tőle a feje, és nem is tudja megszokni. Mindegyik TFT-től. Nem tudni miért van ez, talán a háttér világitás spektruma olyan, hogy bántja a szemét.)

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz ddekany #524 üzenetére

    Na szóval, ez a 970p, legalábbis az én példányom, tényleg ilyen gagyi! 5 árnyalatból 2 tiszta, 2 sakkkockásan dítherelt 1 meg ritkásan pöttyözve. Azaz, 5 árnyaltból 2 az amit ténylegesen megjelenít, a többi esetben 1:1 ugyan az (de szó szerint), mintha direkt kockásra/pöttyösre lenne rajzolva a kép a 2 színnel! :((( Hihetelen! Láttam már néhány igazán olcsó TFT-t, na de ilyet még nem pipáltam. Linux alatt is ezt csinálja. Állítottam már kínomban felbontástól kezdve színmélységig mindent. Sőt, D-SUB-al is kipróbáltam. Ez következetesen midíg mozdulatlan (pepita) ditherelést csinál a fizikai pixelek felbontásán (azaz a bállított felbontástól függetlenül). Pontos leírást és tesztet (bár mondom, sötétebb árnyalatokon, pl. emberek arcán sötét jeleneteknél, simán látszik) lásd az ez előtti üzentben. Na most akkor mi lehet:

    a) Mindenki rajtam kívül teljesen vak (vagy összesküvés része). Na de ennyire, na neeee... Ez azért már rég nem olyan mint az overshooting meg az elkenődés, hogy vki látja vki meg nem.

    b) A Samsung a termék bevezetése után (beetetési időszak) elkezdett kölcségmegtakarítás ill. vevő-szívatás címén lebutított példányokat árulni... ez elég baljós annak, aki még csak most akar vásárolni.

    c) Ez egy hibás példány... de akkor ez egy elég érdekes hiba. (Mondjuk azt boritékolni mertem volna, hogy ha vki, akkor én eltolom a vásárlást... mert túl sokat írkálok, és akkor persze hogy én legyek a béna a végén, égjek mint rejsztág... Én barom, csak a 3 alapszínt és a feketét néztem meg... hát pixel hiba meg háttér világitás hiba az nincs. Köszi...)

  • ddekany

    veterán

    válasz ddekany #525 üzenetére

    Szóval... akár hogy is nézem -- és most ne nézzetek elmebetegnek --, ez bizony nagyon úgy fest, hogy ez a 970p példány nem 24 bites, hanem 18 bites. :Y Még délelőtt kipróbálom egy másik számítógépen, de aztán már tényleg annyi. Nem hiszem, hogy tévedek, de soha nem lehet kizárni. Minden esetre, jobb vigyázni, mert ha igazam van, akkor 24 helyett 18 bites 970p-k is forgalomban vannak, szóval figyelni a monitor átvételekor, nehogy aztán vki úgy járjon mint én ostoba slendrián áááh... :((( Grádiens nézés kötelező.

    Ja miért 18 bit... mint ez előző két üzenetben kiderűlt, az ideális beállításban kb miden 4. szűrke árnyalat tiszta, a többi, azaz az árnyalatok 75%-a, ditherelt (méghozzá álló pöttyözéssel, szóval tényleg bárki látja hogy mi ditherelt és mi nem). Ez pont 6 bit/színkomponensnek felel meg. Az egy dolog, hogy a Samsung bejelentés nélkül megváltoztathatja a termékei specifikációját, de a jól ismert üzletben ahol vettem, a termék leírásban 16.7M (azaz 24 bites) monitor szerepel. Én ilyet rendeltem... Ez meg ugye, ha minden igaz, egy 262 ezer színű monitor (amit néha 16.2M-nek neveznek, de mivel ez nem villogtat, ezt akár hogy is számoljuk, csak 262 ezer színű... de egyébként is, a 16.2M sem 16.7M). És ez nagyon nem mindegy, ráadásul nekem tényleg gond is. Következésképpen, ha nem veszik vissza a cuccot, hát... inkább nem is mondom. Persze valószínű, hogy a bolt sem tud erről az ''apróságról'', szóval nem azt mondom hogy át akartak volna verni, de az már biztos, hogy hülyének fognak nézni. Samsung-ékat meg mostmár biztos, hogy felgyújtom... :)

  • M.T.

    senior tag

    válasz ddekany #526 üzenetére

    Ha igazad van abban, hogy vannak 18 és 24 bites 970P-is a forgalomban akkor talán a gyártási idő/hely vagy valami ilyesmi alapján ki lehetne deríteni melyek a nem kívánatos példányok.
    Pl.:az enyémet(amit még itthon nem tudtam kipróbálni mert még nincs hozzá táp)
    Kínában(nem meglepő)Tianjin-ben 2005 novemberében gyártották.
    Az adatai:
    Model type:970P S.
    Model code:LS19VDPXHQ/EDC
    Type No.:GH19GS.
    s/n:VD19HVFYB01598W
    Hátha ezek alapján ki lehet valamit deríteni.
    Én is multicégnél dolgozok és tudom, hogy nálunk is vannak jó és rossz szériák ugyan abból a tipusból.
    Sokszor a beszállító hoz valami szutyok alkatrészt amiről tudják, hogy nem valami jó, de mégis legyártatják mert a nagy megrendelést teljesíteni kell és időben(ESETLEG a reklamácíó után majd cserélik a cuccokat).


    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz ddekany #526 üzenetére

    Huh.....
    Előre is elnézést, csak most keltem fel és így nem olvastam el teljesen figyelmesen, amit írtál, csak átfutottam. De én hiszek Neked, hogy azt látod amit leírtál! ;) Viszont, mivel én nem látok semmi ilyesmit, pedig már a szemüvegemet is felvettem - monitorhoz eddig még nem kellett, de hátha :) -, ezért az nagyon jó lenne, ha tudnál fényképet csinálni róla. És akkor mindjárt látnánk is, hogy hogyan néz ki ez Nálad! ;)
    Azért a felgyújtással még várj egy picit. :D

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • D600

    tag

    :) :D :) :D Na ez után gyorsan nézzetek utána és ellenőrizze mindenki a saját monitorját, hogy tényleg van 18 bit-es is! Mert akkor vásárláskor ezt is ellenőriznem kell.

  • DonLeo

    senior tag

    válasz D600 #529 üzenetére

    így terjed a pletyka, aztán a végén már az megy át, hogy bakker fekete-fehér a 970P moncsi... :D

    ha meg tényleg 18bit-es, akkor vissza kell vinni!

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • Peetry

    senior tag

    válasz DonLeo #517 üzenetére

    nincs húzva semmi. és csak akkor csinálja a rebootot amikor kilépek a játékból. nem eredeti :F úgyhogy lehet hogy ezzel van a gond. bár a jelenségből gondolom nem sima reboot, hanem elszáll a rendszer, és kékhalálkor ugye automate reboot. majd lehet hogy kikapcsolom hogy megnézzem. és kérlem hogy melegedés. mert gépinditás után játokt inditok, és kilépek egyből akkor is elszáll. de ha jól emléxem csak akkor csinálja ha fel is lépek vmi szerverre. szal ha csak elniditom ajátékot, és kilépek asszem nem. de majd próbálkozok pár dologgal.

  • DonLeo

    senior tag

    válasz Peetry #531 üzenetére

    nem tudom én sem, hogy mitől lehet, bár szerencsére ritkán csinálja...
    dehát tudod a sok agyonpeccselgetett ''házi'' verzió... azért nem a tökély :)

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • ddekany

    veterán

    válasz M.T. #527 üzenetére

    Ez én 18 bitesnek kinéző darabom adatai (nagyon közel vannak a tiedhez):

    Model: 970P S
    Model code: LS19VDPXHQ/EDC
    Type No.: GH19GS
    S/N: VD19HVFYB01520E
    Made in: TIANJIN CHINA(TSED)
    Manufactured: NOVEMBER 2005

    Egyébként azóta kipróbáltam egy az enyémtől erősen eltérő gépen... Pentium 130, S3 Virge (2M RAM), Windows 95B, 800x600 16.7M. És, ugyan az... ditherelés. (800x600-ban a pixelek mérte nagyobb mint a fizikia pixeleké, a ditherelés azonban továbbra is a natív felbintáson történik, tehát mintha felnagyítanád a 800x600-as képet 1280x1024-re, és aztán azon a felbontáson leditherelnéd kevesebb színűre egy rajzprogrammal. Egy Radeon 9600-ból az ember kinéz varázslásokat (bár mint mondtam, a dither mászás miatt nem lehet a Radein sem), na de egy ősi S3 Virge-ből...)

    Fényképet majd csinálok ha tudok, bár lehet hogy egy nativ felbontású pepita eleve nem látszik egy ilyen olcsó digitális gépen...

  • M.T.

    senior tag

    válasz ddekany #533 üzenetére

    Hát most már én is nagyon kiváncsi vagyok az én monitoromra, bár az eladó srác ugyan megmutatta a színátmeneteket, de azon nekem nem tünt fel ilyesmi.
    Bár az is lehet, annyira örültem a 0 pixel hibának, hogy nem is néztem meg annyira.
    Itthon meg a táp hiányában nem tudom kipróbálni mert valószinűleg a Posta csak jövő héten hozza, és én holnap megyek 1 hétre németországba úgyhogy jövő hétig nem tudom megnézni.
    Visszatérve a problémára:
    1:
    Ha neked van igazad akkor lehetnek 18bitesek, és akkor másnak is nagyon meg kell néznie vásárláskor(ami azért nem biztos, hogy meglepne mert a Prohardveres tesztben is olyan monitor volt ami különbözött a forgalomba hozottaktól, bár állítólag csak annyiban, hogy volt rajt USB csati). :F
    2:
    Lehet, hogy kifogtál valami elektronikailag hibás darabot és csak az szivat téged.
    (Nem rosszindulatból de nagyon sok ember örülne, ha csak a te példányod lenne rossz.Sajnos én is) :F

    Remélem minnél hararabb kiderül mi a helyzet.
    Ha az 1-es verzió akkor :Y

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz ddekany #533 üzenetére

    Egy digitális géppel is meg tudod nekünk mutatni.
    Biztosan van rajta makro mód, és akkor kb. ilyen képeket tudsz csinálni:

    [kép]

    Eredeti méret: [link]

    [kép]

    Eredeti méret: [link]

    Ezen biztosan észrevehető, bármilyen anomália.

    u.i.: A képek egy Samsung 214T-ről készültek, amelyik szintén ''overdrive''-os S-PVA paneles monitor.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • D600

    tag

    És a többieknek? Sok tulaj volt és van itt, mások is látnak ilyet a monitorjukon? Mindenki mondja már el akinek van!

  • ddekany

    veterán

    válasz Racecam #535 üzenetére

    ''Egy digitális géppel is meg tudod nekünk mutatni.''

    Valóban, a 2. géppel amivel próbáltam (mindkettő olcsó darab) tényleg elég jól le tudtam fotózni. Bár kicsit más mint ahogy a szem látja, de így is világosan látszik, hogy miről beszélek.

    Íme a fotók + amit lefotóztam: [link]

  • bkissb

    csendes tag

    válasz DonLeo #507 üzenetére

    IRQ megyosztás ellenőrzése:
    start/vezérlőpult/rendszer/Hardver/eszközkezelő
    A megjelenő abalkon a nézet menüben:
    nézet/erőforrások kapcsolat szerint... majd a listában a MEGSZAKÍTÁSOK sorra klik..
    Nálam például az nvidia GF a 16-os IRQ-n van és más eszköz nem használja a 16. cstornát!
    ...tehát nincs megosztva a 16. IRQ...
    Ennyi
    Valószínűleg a megosztott IRQ-s gépeken fagy az MT3.6.

    Nézzétek meg, ezzel kideríthető lenne a hiba!

  • ddekany

    veterán

    válasz bkissb #538 üzenetére

    ''Valószínűleg a megosztott IRQ-s gépeken fagy az MT3.6.''

    Nekem nem fagy, egyenlőre legalább is (Radeon 9600SE + XP SP2 Magyar + Catalsit 5-13 + 970p, 18 bites...). Tegnap este óta használom, rengeteget állítgattam, meg minden. A Radeon a 16-os IRQ-n osztozik a VIA USB állomásvezérlővel.

    Egyébként, még valami amit érdemes lenne megnézni, hogy kinek milyen MagicTune 3.6-ja van... az már kiderült, hogy ebből legalább kétféle van, szóval ki tudja. Ez enyém ilyen 3.6 (Support/Version-ban látszik): MagicTune 3.6 AP2005-06-03-1045

    A MagicTune programozói teljesen idiótáknak tünnek, szóval inkább ezt is megadom: A C:\Program Files\SEC\MagicTune3.6_Client_pivot-ban, a MagicTune.exe mérete 233472 byte, az MTResEng.dll-é 9543680 byte, a GCResEng.dll-é 3510272 byte.

  • DonLeo

    senior tag

    válasz bkissb #538 üzenetére

    én időközben felraktam a legújabb 6.1-es catalyst-ot, meg a networkframe 1.1-et vagy mit ami kell a control center-hez (és a catalyst control center-t is feltettem) és így SEM FAGY. :)

    Közben megtaláltam én is az irq kiosztást a cat.contr.center-ben és innen be is tudtam copy-zni :D

    A 16-os nálam is meg van osztva: vga és usb-re és NEM FAGY SEMMI. (kop-kop-kop)

    IRQ 0 Rendszeridőzítő OK
    IRQ 3 Kommunikációs port (COM2) OK
    IRQ 4 Kommunikációs port (COM1) OK
    IRQ 6 Szabványos hajlékonylemez-vezérlő OK
    IRQ 8 A rendszer CMOS/valós idejű órája OK
    IRQ 9 Microsoft ACPI szabványnak megfelelő rendszer OK
    IRQ 10 Intel(R) 82801EB SMBus vezérlő - 24D3 OK
    IRQ 13 Numerikus adatprocesszor OK
    IRQ 14 Elsődleges IDE csatorna OK
    IRQ 15 Másodlagos IDE csatorna OK

    IRQ 16 RADEON 9800 PRO OK
    IRQ 16 Intel(R) 82801EB USB univerzális állomásvezérlő - 24D2 OK
    IRQ 16 Intel(R) 82801EB USB univerzális állomásvezérlő - 24DE OK
    IRQ 18 Intel(R) 82801EB USB univerzális állomásvezérlő - 24D7 OK

    IRQ 19 Intel(R) 82801EB USB univerzális állomásvezérlő - 24D4 OK
    IRQ 20 Creative SB Audigy 2 ZS (WDM) OK
    IRQ 21 OHCI szabványnak megfelelő IEEE 1394 állomásvezérlő OK
    IRQ 22 3Com Gigabit LOM (3C940) OK
    IRQ 23 Intel(R) 82801EB USB2 bővített állomásvezérlő - 24DD OK

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • DonLeo

    senior tag

    válasz ddekany #539 üzenetére

    nekem is ugyanez a verzióm van egy az egyben és a file méretek is byte-ra ugyanennyiek.

    tényleg nektek hány ikon fut jobb alsó sarokban? nekem megy a magictune3.6, az LCD Gamma és a MagicZone és így jó minden, bár a magic zone néha idegesítő, hogy kivilágosítja a videóképet ha kisebb ablakban van, szóval azt lehet, hogy lelövöm majd. :)



    [Szerkesztve]

    ''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

  • M.T.

    senior tag

    Sziasztok!
    Valaki legyen szives megnézni, hogy tapasztalható-e nála a ddekany által leírt jelenség.
    Főleg ha már vette a fáradságot, hogy lefotózza nekünk! :R

  • ddekany

    veterán

    válasz M.T. #542 üzenetére

    Na, a geocity-s oldalamat túl látogatták... ha vkiek beszól, akkor itt egy második példány letöltésre: [link]

    Amúgy itt az eredeti, ha épp menne: [link]

  • richies

    senior tag

    nekem is '' fekete pöttyös '' a szürke átmenet a gray-gradients.tif-nél

    Rozsomak of Power

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz ddekany #543 üzenetére

    Látod, így már világos minden! :)

    Vidd vissza, ahogy lehet, ennek sz@r az elektronikája! :Y

    u.i.: Egyébként, nagyon jók a fényképek és jó/érthető a magyarázat is hozzá. Mivel nem hallottam, hogy ez bárki másnál is előfordult, azért mondom, hogy a monitor elektronikája lesz a rossz.

    u.i.: El tudod küldeni, ill. fel tudod rakni azokat a képeket, azonos méretben amikről a fényképet is készítetted? (filmképek)

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • M.T.

    senior tag

    válasz Racecam #545 üzenetére

    Na most egy ilyen hiba miatt kicserélik a monitort 3-nap után is?
    Szerinted ez egyedi hiba?
    Csak azért kérdem mert az enyémet még itthon nem tudtam kipróbálni.
    Bár az üzletben kipróbáltuk, ott nem láttam ilyesmit de főleg a pixelhibákra koncetráltam! :F

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz M.T. #546 üzenetére

    Én biztos addig verném az asztalt, amig kicserélik! ;]
    Teljesen mindegy, hogy milyen monitort nézel meg mellette - lehet az akár TN+Film is, ami ugye ''csak'' 18 bit-es - azokon sincs ilyen jelenség.
    (A TN+Film monitorok a 262.144 szín és a 16.2M szín közötti átmeneteket un. FRC technológiával jelenítik meg, ami a legközelebb eső színek gyors vátogatása - ahogy azt ddekany is írta -, nem pedig dithereléssel)

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Hyena

    senior tag

    Mar kb 2honapja hasznalom a monitort, de nekem nem fagy tole a gepem, a MT4 van feltelepitve, a grafikus kartya pedig egy MSI 6800 GT.Az nagyritkan elofordul ,hogy a MT4 dob 1 hatast , vagy ha a MagicColort hasznalom inteligent modban akkor hirtelen onnan off-ba valt,de mas hiba nem volt vele.A magicrotation nincs feltelepitve.A kerdesem az, hogy ki milyen brightness, contrast, es gamma beallitasokat talalt idealisnak?
    Az en beallitasim 50es fenyero, 70 kontraszt, es +0,5 gamma.

    harley-davidson-nyiregyhaza.hu

  • ddekany

    veterán

    válasz Racecam #545 üzenetére

    ''Vidd vissza, ahogy lehet, ennek sz@r az elektronikája!''

    Hogy vissza viszem, az biztos. Hogy lehet e véletlenül valami ilyen... mondom, teljesen szabályosan ditherel 18 bites színekkel, így elég esélytelennek tűnik hogy ez véletlen hiba legyen. Suttyók ezek a Samsung-ék, én arra tippelek. Mindenki nagyon nézze meg hogy mit vesz, mert meglehet hogy nem csak pixel hibás lehet, meg hátsó világitás hibás, hanem 24 bit helyet 18 bites is.

    ''El tudod küldeni, ill. fel tudod rakni azokat a képeket, azonos méretben amikről a fényképet is készítetted? (filmképek)''

    Azok vannak a ''film-screenshotok.tif''-ben. A felsők a screenshot-okból vannak kivágva, az alsók rajzprogrammal nagyítva. Magát a tif-et fotóztam le. De mindegy, mert ugyan úgy mintásak mint maga a mozgó film, ugyan az. (Hiszen, ellenben a videókártyával, a monitornak mindegy hogy mi az ami a képen van.)

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz ddekany #549 üzenetére

    Ha csinálsz egy screenshot-ot a filmből, akkor az a Te monitorodon hibásan (pepita) fog megjelenni. Ha elküldöd, akkor nálam rendesen fog megjelenni.
    De én egyelőre csak a fotózott (hibás) változatát láttam, a tif-ben lévő pici képek nem jók. Az lenne az igazi, ha az én monitorom is egy az egyben (és ugyanakkorában) jelenítené meg a Nálad ''hibás'' képet ;)

    u.i.: Jöhet mail-ben is.

    [Szerkesztve]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák