Aktív témák

  • #75490304

    törölt tag

    Hátez elég rosszul hangzik :(( !!

    Eza fagyás sehogysem orvosolható??? Egyébként sokat kell állítgatni az alapbeállításhoz képest?? Elvileg én is ma megyek a monitorért, de ez nemtom hogy hogylehet hogy elvben zsír monitor és ien kaki szoftver van hozzá... :(((

    Ha vkinek van ötlete hogy hogyan lehet ezt orvosolni polz írja le. Illetve ha van vkinek olyan beállítása amivel jól megy a moncsi mert én az ien finomhangolásokhoz nem igazán értek...
    Thx!
    :R

  • dchard

    veterán

    Hát ez nem valami bíztató...

    Volt már egyáltalán valaki, akinek hasonló hiba után sikerült megoldania, hogy normálisan menjen a magcitune?
    A többi: magic rotation meg natural colors már csak hab lenne a tortán, egyelőre annak is örülnék, ha a magictune működne?

    Ötletek?

    Köszi előre is!

    Dchard

    PS: A samsung programozóinak a jó édes anyukáját, hogy egy ilyen drága monitorhoz - ami egyébként igen jóra sikeredett - nem képesek normális programot írni. Vagy ha nem megy a program írás, akkor miért nem raktak rá gombokat? Túl átlagos lett volna? :((

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • ddekany

    veterán

    válasz dchard #302 üzenetére

    Most neked egyáltalán nem indul el a MagicTune, vagy csak egy idő után rohad le? És a többieknek akinél szintén így vagy úgy rohad, ott mindíg bejött a csel, hogy az ember csak akkor futtatja a MagicTune-t amíg állít a monitoron (és aztán bezárja), vagy a cucc valamit csinál amikor települ, ami miatt akkor is instabil lesz a rendszer amikor nem fut a MagicTune?

    Azért kérdezem, mert fontolom egy ilyen monitor beszerzését, de csak ha a MagicTune probléma leredukálható olyan szintre, hogy kényelmetlen állítani a monitort, de azért nem lehetetlen + az egész rendszer nem lesz instabil. Ez a tapasztalatok szerint lehetséges? Mint viszonylag sokat megélt gépszerelő, nagyon kompromisszumkész vagyok... ha alapszintem valahogy menjenek a dolgok, és már boldog vagyok.

    Egyébként, szállingózott vmi olyasmi, hogy a MagicTune fagyás talán a 64 bites AMD-khez kötődik... gondolom csak pletyka, de azért -- bocs most nem nagyon néztem vissza fórumokat -- van valaki, aki ezt egy ellenpéldával megcáfolja?

    És senki nem talált a témával kapcsolatban külföldi fórumot? Mert én egy-két szorványos panasztól eltekintve nem találtam semmit. Ez pedig elég furcsa.

    Ami a fagyás nonszenszségét illeti, ezeket szeritem már direkt csinálják vagy mi... Pl. itt van a Creative legutóbbi húzása a legújabb SoundBlaster családdal, az X-Fi-vel, amiből a két olcsóbb (értsd kb 30e és 50e Ft) típus, úgy tűnik, nem működik nForce4-es chipset-ű alaplapokkal (ill. mostmár egyes alapokhoz van firmware update, de pl ha jól tudom asus-okhoz még mindíg nincs)... Nyilván való, hogy mielőtt vmit sorozatban gyártani kezdenének, kipróbálják jónéhány géppel, és itt fatális nemműködésről van szó, szóval nehogy már ez átmenjen. Szóval botrányos az egész. És, a lényeg, ezek után 1,5 hónappal, néhányan írták fórumon, hogy a Creative technical support NEM TUD a hibáról. Csávó mondta nekik milyen alaplapja van (vmi nForce4-es), de nem tudták mi lehet a baj (mármint úgy tettek... szívja csak magát halálra a kedves vásárló). Sőt, egy vásárló tudta pontosan hogy van ez nForce4 kompatibilitás hiba, és hogy ingyen le lehet cseréltetni a kártyát javított firmware-úra (mindezt a Creative embere többször kijelentette a Creative-nak az X-Fi gondokkal foglalkozó fórumán), de a telefonos technical support azt mondta csómó ''kérem tartsa'' után, hogy nem tud ilyen kompatibilitási hibáról (és így nyilván arról sem, hogy lenne valami lecserélés). Hasnoló dolgokkat egy másik neves cég csúcstermékeivel kapcsolatban is hallottam mostanság (az Antec Neo HE tápja), szóval úgy tünik, ez a viselkedés manapság nem ritka. Na, szóval ennyit arról is, hogy a Samsung technical support erről nem tud. Nyilván való, hogy simán hazudnak, és gondolom ha tudják is hogyan lehet ezt elkerülni (vagy hogy milyen konfig esetén lép fel a gond), akkor sem fogják megmondani. Ja, és vegyük észre, hogy mindhárom esetben ''luxus'' cuccokrol van szó, nem valami filléres kackokról.

  • Panellakó

    csendes tag

    Végre sikerült tegnap beszerezni eme igen drága kincset,és szeretném megosztani veletek első tapasztalataimat.Kezdődött a boltban ahol sajnos nemvolt mód kipróbálnom a monitort de megígértem nekik ha unfrankó akkor visszaviszem és megnézhetik magukat :) Natehát otthon kicsomagoltam a cuccot szép ízléses rugós talp gyönyörű fehér boldogság meg minden.Bedobtam a sarokba a 17'' os Lg Flat motyót és a hejére állítottam.Összekötés pofon 1szrű elrontani nem is lehet.Kapásból felismeri a digitalis jelet semmi akadás mint 1-2 jómunkásembernél.Elémtárul mind a 19'' hatalmas éles gyönyörű képe.Következzenek a progik ezekre igazából nemtérek ki mert magic tune,magic rotation,natural color minden gond nélkül felment,indult.Beállaigattam mindet,minden könnyen gyorsan használható és NEM fagy!!! ''nekem''.Alaposan kigyönyörködtem magam a monitorban rotation nagyon paraszt :) .Legyen aminek lennie kell ökölbeszorított kézzel elindítottam tft test-et.Pixelhiba nincs és minden a monitor paramétereinek megfelelően alakult,Némi sávosodás észlelhető de kontraszt növeléssel szinte teljesen eltüntethető.Tehát a teszt azt hozta amit a prohardware-s teszt.fasza.Most jöjjön gamme mivel én is 930bf hejett döntöttem emellett nagyon kíváncsi voltam.GO CS:S Azt kell mondanom nagyon szépen teljesít a monitor fps ben bár az én vájtszemem 2 óra aktív játék után azért észreveszi,hogy igenis minimális nevezzük ''fehéres aurának'' jelentkezik az obiektumok körül amely gondolom az owerdrive technológiának köszönhető bár ha az nemlenne szellemképes lenne.illetve mikor fordulsz és halad el előtted a fal kissé elhomályosodik bár nemcsunyán én úgy mondanám inkább amolyan ''mozis feeling''Egyébként teljesen mások a színek és az árnyalatok legalkábbis CS:S ben.Mindeint összegezve azt kaptam a moncsitól amit vártam gyönnyörű kép,Samsung minőség,fps-re először érdekes más színek,aztán rájössz,hogy szebb 1 idő után kiszúrod a MINIMÁLIS!!! ''utánhútást'' de összeségében kiváló fps re is.Még annyit,hogy ugyebár tft-ről van szó és érdemes 1280x1024 ben tolni a CS:S-t is hogy lásd mit is tud a moncsi.CSAK AZTÁN A VGA-D BÍRJA!!! Na ennyi szevasztok.

  • ddekany

    veterán

    válasz Panellakó #304 üzenetére

    Szóval, neked megy. Remélem, hogy nem csak az van, hogy a Samsung-nak dolgozol... ;)

    Jó lenne, hogy ha az, aki már meggyőződött arról hogy fagy vagy nem fagy a MagicTune nála, az ezt közölné itt, azzal együtt hogy milyen a konfigja. Videókártya (+ CPU + Alaplap... hátha számít), Windows pontos verzió, videó kártya driver verzió, MagicTune verziója... Tudom, esélytelen, de hátha kiderül valami összefüggés. Meg esetleg kiderülne, hogy csak úgy nagyságrendileg, hány százaléka érintett az emberekenk.

    [Szerkesztve]

  • euclio

    tag

    válasz ddekany #305 üzenetére

    Ha valaki emlékszik még erre az oprendszerre: Win98SE alatt nem találkoztam különösebb gonddal medzsiktúnilag (4.0).
    Egyebek: HIS Ati Radeon 7500 utolsó win98 drájverrel, Asus P2B, PIII600
    a magicrotation viszont nem megy, ezt már leírtam, talán többször is

    [Szerkesztve]

    minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

  • Krajczi

    tag

    válasz ddekany #305 üzenetére

    Nekem fagy, csak a nemrég ismét leírt módszerrel megy a Magic Tune, ha gyors vagyok. :D
    Ati Radeon 9600 Pro a legfrissebb Catalyst driverrel [5-13] (+Athlon 64 XP 3000+ egy Asus A8V Deluxe alaplapon 1 GB Samsung DDR 400 memóriával Win XP SP2 op-rel)

    [Szerkesztve]

  • #75490304

    törölt tag

    Nos, immár éni 970p tulaj vagyok...

    Hát a moncsi nagyon szép meg minden,de:

    Van egy pixelhiba rajta :( A srác aztmondta hogy ha 3 napon belül visszaviszem egy pixelhibával 3 napon belül kicserélik, aztán magyarázott vmit hogy utánna 3 pixelhibával lehte viszavinni vagy mi. Igazából nemtom megéri e viszavinni egy oixelhiba miatt és nemsok kedvem van mászkálni vele de nemtom micsináljak :O Sztetek?

    A magic tune... Fagy. elsőre szépen lefagyot.. mikor a prefered resolutiont akartam állítani... (9600 pro-m van)

    Egyelőre enyi.

    Kérdés ti is 1280*1024es felbontásban és 60 Hzen használjátok a moncsit? ugyanis ezt írja..? Egyébként a magic tune-nál van vmi amit fontos állítani vagy nagyjából jók az alap beállítások?

  • Panellakó

    csendes tag

    válasz ddekany #305 üzenetére

    Nem sajnos nem a Samsungnak dolgozom :)
    A Konfig 3Ghz Prescott,Alaplaplap Asusp4p800se,2x512 noname ram,X800XT PE:05.11 Catalist,OS:Win Xp Prof.SP2 +mindíg updatelem.
    Magic Tune 3.6 (gyári cd).És ezek alatt folyamatosan fut zonealarm ill. norton tehát azok nemblokkolhatnak.
    Volt még itt fentebb 1 kérdés a felbontással kapcsolatban.Van 1 teljeskörű ám kicsit bugyta képekkel illusztrált kezelési útmutató melyben feketén,fehéren ezt írja:A nem megfelelő felbontás és képfrissítési gyakoriság a szemekre ártalmas lehet.19 hüvelyk - 1280 X 1024.Így ezt is használom,valamint 60Hz-t ajánl de 75 ön futtatom.Bár sztem a felbontásra és Hz-re vonatkozó értékek inkább csak mérvadóak a legjobb képminőség érdekében azoktól eltérni nemhiszem,hogy veszélyes lenne emberre,gépre tehát mindenki úgy állítsa be ahogy neki jó és tetszik.Van még 1 érdekes dolog aztírja elforgatás előtt kapcsold ki mert megvághat az áram :D :D Remélem tudtam vmit segíteni.

  • dchard

    veterán

    válasz #75490304 #308 üzenetére

    Igen, ugyanez van nálam is.

    A gépet magát egyáltalán nem teszi instabillá, csak amikor elindítod, na ott kezdődnek a gondok.

    Ha elég gyors vagyok, akkor persze nálam sem fagy, de nyilván nem lehet egy akár fél óráig is tartó finomhangolást 10-20 másodperces blokkokra darabolni.
    És egyébként is: miért kéne sietnem? FIzettem egy rahedli pénzt a monitorért, minőséget várok el.
    Ha már így elbaszták, hogy nincs hozzá gomb, legalább a software működhetne...

    Holnap hívom a Samsungot. :(( :(((

    Dchard

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • ddekany

    veterán

    válasz dchard #310 üzenetére

    Na akkor még egyszer, ha nem gond... Aki mondta itt, hogy rohad/nem-rohad neki a MagicTune, az légyszives közölje már a konfigja kapcsolódó adatait is, ha eddig még nem tette. Grafikus kártya + driver verzió, CPU, alaplap, pontos Windows verzió, és MagicTune verzió.

    Ami a frissítéses meg felbontásos dolgokat illleti: mivel fixen 1028x1024 pixel van a monitoron fizikailag kialakítva (mint majdnem minden 19 colos TFT-n), ezért az ettől eltérő felbontások ocsmányan fognak kinézni rajta. A frissítés meg TFT esetén kevésbé lényeges, mivel itt a monitor nem villog a frissítés frekvenciájával. Annyiban számít a képfrissítés, hogy van olyan hogy a mozgó kép a vertikális képfrissítéshez van szinkronizálva (játékban, film lejátszóban), ha úgy van beállítva. Tehát pl. a jéték így max 60 FPS-el mehet 60Hz-en. Meg pl. ha 25 FPS-es egy film, akkor hol 3*1/60, hol 2*1/60 másodpercre teszi ki a ''filmkockákat'' a lejátszó, ami így nem egyenletes, de szerintem átlag ember ezt nem érzékeli. Ja meg elvileg a ditherelés (pixelek színének gyors váltogatása két ''szomszédos'' szín közt, egy köztes szín látszolagos megjelenítésére) miatt is számithatna a frissítés... hát ki kell próbálni mikor ''másznak'' kevésbé a pixelek, ha ezen a monitoron ez a jelenség látható egyáltalán.

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz #75490304 #308 üzenetére

    Mondád: ''Van egy pixelhiba rajta A srác aztmondta hogy ha 3 napon belül visszaviszem egy pixelhibával 3 napon belül kicserélik, aztán magyarázott vmit hogy utánna 3 pixelhibával lehete viszavinni vagy mi.''

    :Y??? Na ha ezt te jól hallottad, akkor ez nem semmi! Ilyen nincs, hogy először visszaviheted 1 pixelhibával, de utána már csak 3-al! Mi ez, kalandjáték kockázat? ''Ha vissza meri hozni, akkor lehet hogy nyer vele, de lehe hogy még nagyobbat bukik... hmmm... Vajon beválalja, kedves vásárló?'' Esetleg, kérdezd ezt mégegyszer az eladótol, és ha tényleg ez a szabály, akkor közöld már az üzlet nevét... Meg esetleg vigyél néhány nagyra nőtt havert és baseball ütőt is a cseréhez, biztos ami biztos... :)

    Egyébként, teljes pixel hiba, vagy subpixel hiba (azaz csak az egyik szinkomponens hibás)? 98% vagyok benne, hogy teljes pixel hiba egyáltalán nem lehet ezen a monitoron, mert a Samsung azt már hibás terméknek veszi. Subpixel mintha lehetne... de nézz utána a Samsung oldalán.

  • koxminator

    senior tag

    válasz ddekany #311 üzenetére

    nálam működik fagyás nélkül

    Konfigom:

    Alaplap: MSI K8N Neo4 FI 1.9es BIOS gyári
    CPU: A64 3200+
    RAM: 2 Gb Kingmax Hardcore DC
    VGA: MSI NX7800 GT + Forceware 82.18 Beta
    Windows XP SP2 English
    Magictune 3.6 English

    remélem kielégítő a válasz

    Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

  • euclio

    tag

    válasz ddekany #312 üzenetére

    A samsung.hu-n ez van:

    ''A Samsung monitorokat az ISO 13406-2 támogatja a hibásan működő, vagy hiányzó pixelekkel kapcsolatban.'',

    de az ügyfélszolgálat telefonon megerősítette, hogy már 1 szubpixelhiba esetén is cserélnek 3 napon belül (és tényleg, ki is cserélték). 3 nap után viszont már csak ''sok'' pixelhiba esetén: van ugye a fenti ISO akármennyi, illetve a monitorhoz adott valamelyik papíron az van, hogy 1 ppm hibás pixel lehet... (pixellel számolva ez 2, szubpixellel pedig 4)

    Visszatérve a 3 napra: ezt a kedvező pixelgaranciát a magyar Samsung vállalja, nem pedig az anyacég! lásd: [link]

    Ami tuti: ha egy terméket akár 3 napon belül, akár a jótállási időt belül kicserélnek, akkor egy új terméket kapsz a hozzát tartozó jogokkal-papírokkal együtt, vagyis ugyanolyan feltételekkel újra kezdődik a 3 nap, az 1 vagy 3 év.

    Azt meg itt is megismétlem, hogy a monitor garanciapapírján 1 év jótállás szerepel, de az ügyfélszolgálat szerint a cégnek megküldött papírokra rábélyegzik az ígért három évet, és visszapostázzák. (Én még nem küldtem el nekik, de majd beszámolok róla.)

    minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

  • Kviky

    tag

    válasz ddekany #311 üzenetére

    Cáfolom (sajnos), hogy csak az AMD-knél fagyna.
    Nekem Asus 9600 xt-m van a legfrissebb driverrel, Asus P4P800-E Deluxe alaplap, P4 3,2GHz-es proci, XP pro és fagy! :O
    De megoldom, mert csak akkor indítom el, ha valamit állítani akarok, és akkor van kb 20 mp-em :D

  • #75490304

    törölt tag

    Hát köszi mindenkinek az infókat!

    Namost sztem subpixelhiba bár érdekes kéken pirpspn és rózsíszínen nem látszik. a többin főleg a világos szineken igen. Nemtom mit csináljak. Illetve ez a 3 nap munkanapra vonatkozik? Mert most semmi kedvem visszavinni ma meg hó van stb. Holna holnapután viszont ünnep csaknem dolgoznak olyankor. Mert akkor 2.án lehet viszaviszem... Adig belefér sztetek?(tegnap lett véve)

  • euclio

    tag

    válasz #75490304 #316 üzenetére

    A három napba nem számít bele, amikor nincs nyitva a bolt. A vásárlás napja nem az első, hanem a nulladik nap.
    Egyébként nézd meg nagyítóval...

    minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

  • ESP

    senior tag

    Sziasztok!

    Most készülök a 970P tulajok táborába, s az lenne az elsődleges kérdésem, hogy akinek már volt tft-je mekkora különbséget látott a fejlettebb panel és technológiából adódóan...

    Valamint mennyire alkalmas ez játékokra???
    Szeretek játszani(Cod2,CS,NFSMW, ilyesmik) és fontos lenne, hogy ez a jószág se egy homályt jelenítsen meg, mert a másik kiszemelt a Viewsonic 924VX lenne...

    Tomi

    2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

  • #75490304

    törölt tag

    Thx. És nagyítóval mit nézzek rajta???

  • euclio

    tag

    válasz #75490304 #319 üzenetére

    ha érdekel, hogy pixelhiba, szubpixelhiba vagy valami kis kosz a panelon belül(!) -- tényleg, van ilyen is --, elő az alapszínekkel, fehérrel, feketével, meg egy nagyítóval, és felállíthatod a diagnózist

    minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

  • Halihólaci

    tag

    válasz ddekany #311 üzenetére

    Most olvasgatom lelkesen a fórumot, a kistesót vásároltam meg, a 770P is egyszerűen gyönyörű a képe, de a progik felrakása után egyszerűen a MagicTune indítás után pár percen belül lefagy.
    Teljesen új telepítésű XP, Asus P4P800, Asus 9600 XT 5.11 driver, 3 gigás Pentium,
    2*512 Geil Ram, Samsung gyári telepítő lemez.

    [Szerkesztve]

  • bjo

    csendes tag

    Heló mindenkinek, segitség, tanács kéne egy MOHÓ laikusnak:
    monitort vennék grafikai munkához, netezéshez, film-játék minimális.

    A kutakodás a S 970P - hez vezetett, (''...majd úgysem a talpát nézem'').

    Viszont a mohóság nagyobb képernyő felület felé hajt. A 21''-os (vagy nagyobb)
    cuccokat nem tudom megfizetni, így merült fel az az ötlet, hogy legyen két sb-ból:
    2 db jobb 17''-os árban kb ott van, felületre kellemes, és ha még elforgatni is lehet
    őket, akkor ''Asztal kiterjesztése...'' és a munkához nagyon ígéretes...

    ...vagy mégsem? Marhaság? Műxik WinXP alatt? Csinált valaki hasonlót?

    Kösz a segitségeket előre is.


  • ddekany

    veterán

    válasz bjo #323 üzenetére

    Ha két 17-es ugyan kb olyan árba jön ki, mint a 970P, akkor, bár nem ismerem a konkért típust amit választottál, azok talán nem lehetnek túl jó TFT-k. A TFT-knek gondjaik vannak a sötétség árnyalatokkal (összeolvadnak rajtuk a világos árnyalatok és/vagy a sötét árnyalatok, sávosodás a grádiensekben, meg ál grádiensek jelennek meg a belátási szögre való érzékenység miatt), szóval én kétlem hogy kifejezetten grafikai munkára, ahol gondolom fonotosak az árnyalatok, érdemes olcsóbb TFT venni. (De persze, nem szabad nekem hinni, nézd meg jól amit venni akarsz, hátha...)

    Egyébként, én személy szerint nem szeretem a 17-es TFT-ket, mert kicsik rajtuk a pixelek (u.i. 1280x1024 felbontásúak, akár csak a 19 colosak), és így kisebbek rajtuk az ábrák (betűk) mint a 15 colos vagy 19 colos TFT-ken. Nekem meg elég rossz már a szemem, de ahogy elnéztem magam körül, ez sok más embernek is gond. A Windows-ban persze nagyobbra lehet állítania DPI-t, és akkor a betűk mérete már normális lesz (a legtöbb helyen legalábbis, mert van ahol nem méreteződik át az írás), viszont a pixelekben mért elemek (pl. ikonok) nem méreteződnek át az írással, és így kissé aránytalanul néznek ki néha a dogok. Szóval ez, hogy minél kissebbek legyenek a pixelek, elvileg jó lenne, csak jelenleg a felhasználói felületek elég bénán skálázhatóak... ha szinte minden ''vektoros'' lenne, akkor jó lenne.

    (Két monitor használatával nincs sok tapasztalatom... elvileg megy ha videókártyád tudja, de ezt nyilván te is tudtad.)

  • makszi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy 770P-t nagyon meg vagyok vele elégedve, persze a magictune-nal én is szívok. Nekem még a 4.0 jön be leginkább. Viszont az volna a kérdésem hogy ha elindítom akkor a brightness-t azt tudom a csúszkán változtatni, viszont amikor a contrast fülre kattintok ott NOT AVAILABLE üzenet fogad és nem tudok állítani semmit!! :Y
    Kérdésem az hogy mitől lehet ez?? Ha valaki tud légyszi segítsen!

    Köszönöm előre is és BUÉK mindenkinek! :)

  • ddekany

    veterán

    válasz makszi #325 üzenetére

    Bocs makszi, de közérdekű kutatási project miatt :), esetleg meg tudnád mondani pontosan milyen videó kártyád van + driver verziót + Windows verziót. És pontosan mit jelent az, hogy a 4.0-ás jobban bejön? És egyébként a kb 20 másodperc múlva elszálás az nálad van (4.0 és 3.6 esetén is)?

  • ddekany

    veterán

    válasz ddekany #326 üzenetére

    Ja egyébként, a Samsung oldala szerint ([link]) a MagicTone 4.0 az ''only 204Ts, 214T, 244T''. Lehet, hogy ezért nincs kontraszt állítás neked.

  • makszi

    aktív tag

    válasz ddekany #326 üzenetére

    Természetesen a köz érdeke az enyém is...
    Nekem Inno 6600 Non GT vga-m van. Win XP SP1 81.85-ös forceware-al.
    A 3.6-os nál (ez volt a CD-n) volt az amit írsz is hogy kb 20 sec után reset gomb ésmás semmi. A 2.0 ás ra azt mondta hogy a monitorom unsupported...
    A 4.0 as azért jön be jobban mert el lehet indítani és állítani is lehet benne egy két dolgot de egy csomo csuszkánál azt mondja Not Available. Ezért tudok csak brightness-t állítani de kontrasztot nem!!!! És én kontrasztot akarok!!! Qrva élet! Ha egy 50 k-s monitor lenne a metróból aminek ilyen baja van akkor is ki lennék akadva nem így :Y
    Ja és a 4.0-ás is el tud szállni csak nem mindig és nem olyan hamar mint a 3.6-os. Csak ugye nem állandóan futtatom.

    Szóval ha tudna valaki a problémámra okosságot azt szívesen elolvasnám :R

    BUÉK mindenkinek!

  • makszi

    aktív tag

    válasz ddekany #327 üzenetére

    Ez igaz én is olvastam csakhogy ha ez így van akkor jelenleg nincs semmilyen használható szoftver ehhez a moncsihoz :O :O
    És akkor mást miért tudok állítani :F :U

    [Szerkesztve]

  • ddekany

    veterán

    válasz makszi #328 üzenetére

    Na tessék... Idáig, a 3 rohadós konfigban mind Radeon 9600 volt, de most meg itt egy GForce. Mi lesz itt az összefüggés?

    Egy ''apróságot'' elfelejtettem megkérdezni, hátha...: Nem lehet, hogy egyesek itt analóg jelet használnak (azaz a videókártyán nem DVI csatlakozóba dugják a kábelt, hanem hagyományosba)? Akinek fagy, az hogyha az analógra dugja a monitort, akkor is fagy?

    [Szerkesztve]

  • cskamacska

    addikt

    A Magictune ízű fagyiról: Én a kapott CD-n lévő 3.6-os Magictune-t telepítettem először a másik két progival együtt, de újraindításkor már a bejelentkező képernyő 640x480/16 színben fogadott. Áhh azok a régi szép idők Win3.1, MS Word 5.0...(Ez azért is durva mert még a csökkentett mód is 16 millió színnel indul) A megjelenítés tulajdonságai panelnél a beállítások fülhöz érve pedig lefagyott. Csökkentett mód, uninstall. Majd később újra beállíthatnékom támadt. Felraktam újra a Magictune-t de most már egymagában(Natural colors úgy is csak icm profilokat gyárt(én az alap 970P-t használom), forgatáshoz meg elég nekem a meghajtó beállítása is) és hallgatva egy előttemszóló emberkére msconfiggal kitettem a Magictune szűrét az indítópultból. Indult beállítottam mit tudtam.(és kitöröltem a magictune könyvtárából a fölösleges nyelvi fájlokat így csak kb 30 mega helyet foglal) Ha tehát nem indul Windowssal együtt a progi, nincs fagyás nálam. Azóta Magicrotationt, Naturalcolors-t nem próbáltam használni, Magictune 3.6 működik.
    Gép:adatoknál(Athlon64 3000+, Ati X800 Pro ViVo), WinXP Prof+SP2+frissítések, Ati Catalyst 05.6, DVI kábellel használom a monitort

    ui: Még sok Boldog új évet!

    [Szerkesztve]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • dchard

    veterán

    válasz ddekany #330 üzenetére

    Ha lesz időm este kipróbálom D-Sub-on.

    Egyelőre annyi, hogy windows reintall után próbáltam a windows beépített driverrel is, a legfrissebb stabil gyártói driverrel is, úgy is, hogy csak a magic tune 3.6 volt fent, és úgy s, hogy először Natrual color, magic tune 3.6 , és magic rotation (valaki ezt rta korábban) telepítettem, és így is úgy is fagy a szokásos 15-20 másodperces idő után.

    Hozzáteszem, hoyg Radeon 9100pro-m van (mind a pro, mind a sima a magictune 3,6-nál a támogatott listán van.)

    További konfig a nevem alatt is van, de lírom a lényeget:

    P4P800
    Northwood 2,8GHz@800MHz
    Sapphire Radeon 9100 pro
    Audigy 2 ZS hang
    2x512MB Dual-Channel TwinMOS RaM

    És eddig DVI-n próbáltam.

    Nem igazán tartom valószínűnek, hogy valaki ezt a méregdrága monitort ne DVI-n hajtsa.
    De este kipróbálom, hátha azon jobban működik.

    Üdv.
    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz dchard #332 üzenetére

    Jah és angol XP-t használok. (prof SP2 + all updates.)

    Ez még fontos lehet.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Krajczi

    tag

    Én is DVI-on keresztül használom. Egyéb jellegű problémák miatt belekerült a gépbe egy csak D-Subra képes vidkari, de akkor eszembe se jutott, hogy a Magic Tune problémáját is orvosolni probáljam. Nekem most fent sincs a progi, de nagyon jól elvagyok. :)
    Ha majd visszarakom, akkor a gyorsasági módszert fogom alkalmazni, az bevállt.

  • dchard

    veterán

    A magictune problema gyors osszefoglaloja (amire eddig rajottem):

    1. Pontosan 1 perc (60 sec.) utan kovetkeyik be a fagyas. (a magictune elindulasatol szamitva)

    2. Ekkor az addig bekes magictune.exe 50%-os proc terhelest csinal.

    3. Ha az angol XP-mben angolra allitom a Reginal settingst *A list separator pontosvesszorol vesszore valtoyik, akkor is fagy. (koravbban a list separator allitasa oldott mar meg haosnlo prog. hibat, de most nem).

    Egyelore ennzire jutottam.

    Ha gondoljatok ellenorizzetek, hogy nalatok is eyeket a tuneteket produkalja-e a cucc.

    Dchard

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • ddekany

    veterán

    válasz cskamacska #331 üzenetére

    Ezt mondtad: ''egy előttemszóló emberkére msconfiggal kitettem a Magictune szűrét az indítópultból. Indult beállítottam mit tudtam. [...] Ha tehát nem indul Windowssal együtt a progi, nincs fagyás nálam.''

    Akkor neked most egyáltalán nem fagy a MagicTune, akkor sem ha percekig nem zárod be, így van? (Tudom, ezt írtad, de azért rákérdezek...)

  • ddekany

    veterán

    válasz dchard #335 üzenetére

    ''pontosan 1 perc''. Akkor esetleg a többiekenk is ennyi, nem is 20 másodperc? És egyébként, a fagyás alatt azt kell érteni, hogy az egész mindenség lefagy (szóval csak a reset segít)?

    Ja hogy mi a jelentősége ha mindenkinél pont 1 perc, meg mi a pics*t okoskodok itt... Attol tartok gyakorlatilag úgyis esélytelenek vagyunk, de azért, akkor talán van valami percenként ismétlődőre beütemezett dolog, amit a MagicTune végrehajt. Mittudomén, lekérdezi a változásokat a monitortól (mert hogy egyes MagicTune-val használt monitorokon van gomb is), ilyesmi. És ha ez így van, akkor nem esélytelen, hogy az ember átírja az exe-ben az 1 percet sok napra. (Egyébként, az hogy lerohadás előtt felmegy a CPU használat, utalhat vmi végrelen ciklusba kerülésre... egy kis debuggolással esetleg meg lehet csípni, hogy hol a ciklus, és kiderülhet vmi, és az sem lehetetlen hogy ki lehet javítani. Na persze, nincs ilyen monitorom (még?) úgyhogy sajnos én nem tudok kísérletezni, meg nagyon minimális a gyakorlatom a programok, hogy is mondjam, ''megjavításban'' ;)...)

    [Szerkesztve]

  • dchard

    veterán

    válasz ddekany #337 üzenetére

    Ezért írtam, hogy ellenőrizzék a többiek is, hogy náluk is pont 60 sec-e.

    Most rászántam egy adag időt, és a következő a helyzet:

    Kipróbáltam az összes létező driver kombinációt, különböző magic tune-okat (érdekes: a CD-n lévő 3,6-os megy(elindul de 60 sec után fagyi), míg az oldalról letöltött 3,6-os magictune meg se nyikkkan: aszondja ez a gép nem magictune kompatibilis (miközben a kártyám is az, a monitorról nem is szólva).

    A működő magictune-ban játszottam a nyelvekkel: ugyan az a fagyás 60 sec után.

    Eltűntettem a monitor drivert, és kipróbáltam plug and play és default monitorként is, de ugyan ez, vagy el sem indul a magic, mondván hogy ez a gép nem magictune kompatibilis.

    Szóval nem tudom mit lehetne még erre mondani.

    Kipróbálom D-sub-on.

    Üdv:
    Dchard

    PS: ddekany: a program hiba megoldása nem a mi feladatunk, nehogymár 130 rongy kipengetése után még én vadásszam az elírt kódosrt, és ez amúgy sem nyílt forráskódú :(

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • ddekany

    veterán

    válasz dchard #338 üzenetére

    ''PS: ddekany: a program hiba megoldása nem a mi feladatunk, nehogymár 130 rongy kipengetése után még én vadásszam az elírt kódosrt, és ez amúgy sem nyílt forráskódú''

    Na ja, csak hát kérdéses hogy ők ezt sziveskednek e valaha kijavítani. Végülis lehetséges. (Ami a nem-nyilt forráskódot illeti... disassembly, hexaeditor... Volt már rá néhányszor példa, hogy így voltam kénytelen megoldani vmit, pedig nem vagyok egy ''hacker'', szóval nem lehetetlen.)

    Egyébként, felhívtad azóta Samsung-ékat? Hátha a progardver.hu fórum említése használ valamit... arra gondolok, hátha akkor többet mondanak, és nem csak letagadnak mindent. A silentpcreview-en láttam efféle hatást, bár az nyilván sokkal jelentősebb fórum.

  • dchard

    veterán

    válasz ddekany #339 üzenetére

    Hali!

    Kipróbáltam D-sub kábellel, és pontosan ugyan az a 60 másodperc után fagyós effektus.

    Az elmúlt 2 napban nem volt ügyfélszolgálat, holnap fel fogom hívni őket.

    Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy valami megfexik a magictune-nak és attól kotlik be, mert külföldi oldalakon nem találtam ezzel kapcsolatos problémákat.

    EGyébként érdekes, hogy valaki írta, hogy felrakta a 3,7-es Magictune-t és azzal sem ment.

    Érdekes: A magctune-ból a gyártó hibajelentő lapaja szerint van 3,7-es ellenben letölteni sehonnan sem lehet... Bár gyanítom, hogy emögött a hiba mögött komolyabb probléma lehet.

    Minden esetre én azzal fogom megfenyegetni őket, ha nem hajlandóak intézkedni, hogy csoportosan lépünk fel a fogyasztóvédelemnél, és nem csak a hiba miatt, hanem azért is, mert hazudik az ügyfélszolgálat, mert én már tudok 2 emberről is, akik felhívták őket a hibával kapcsolatban, szóval ha nekem azt mondják, hogy senki sem jelentette, akkor csúnya dolgok fognak történni. ;]

    Egyelőre ennyi, továbbra is arra kérek mindenkit akinek fagyik a Magictune, hogy ellenőrizze a 60 másodperces dolgot, így kiderül, hogy kiterjedt hibával állunk-e szemben.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • ESP

    senior tag

    válasz dchard #340 üzenetére

    Sziasztok!!!

    Jómagam a monitorvásárlók bizonytalan cipőjében járok azzal a kis plusszal, hogy nálam még a Viewsonic 924VX is befutó lehet...

    A Samu mindentm ütő és modern panellel képes-e a profi játékélményt elém (elénk) varázsolni???

    Elsősorban az utánhúzás mértéke, észrevehetősége és zavaró jellege érdekelne...

    COD/COD2/CS -ban

    Tomi

    [Szerkesztve]

    2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

  • cskamacska

    addikt

    válasz ddekany #336 üzenetére

    Igen, most már 7 perce stabil, s valszeg később sem fagyna le.
    Konkrétan a ''Rendszerkonfigurációs segédprogram'' ablakában az ''Automatikus indítás'' fülnél kiszedtem a pipát a Magictune3.6 bejegyzés elől.
    Viszont a Magictuneban az Image fülnél ''Not Available'' az Image setup és a Position panel. A többi beállítási lehetőség működik.
    Illetve magyar XP-t használok.
    Még valami: lehetséges hogy régebbi videókártyával nem működik az analóg bemenet?
    Egyébként normális az, hogy ha kihúzom a videókártyából/monitorcsatlakozóból a kábelt, majd visszadugom, akkor a monitor a gép újraindításáig nem ad újra képet?(DVI vidkari kimenetet használva) Vagy ilyet nem is szabadna játszani?:B:D

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Halihólaci

    tag

    Miután ez a probléma a 770p-re is teljesen igaz, tényleg össze kellene fognunk, mert valószínüleg nem csak pár ember egyedi telepítési problémája, én a Ramirisen keresztűl vásároltam, ők sem hallottak még a problémáról, vagy legalábbis azt mondták...
    Most az Asus 9600 XT saját progijával állítom a fény-kontraszt viszonyokat, de nagyon érdekelne, mi miatt jelentkezik ez a lefagyás, és szeretném hinni, hogy a felhasználokon kívül ez mást is érdekel!
    A gépem, amivel használom, egy teljesen új telepítésű XP SP2, Asus P4P800, Asus 9600 XT 5.11 driver, 3 gigás Pentium,2*512 Geil Ram, Samsung gyári telepítő lemez.
    Kitartás, még annyit, hogy az 1 perc sajna nálam is stimmel... :O

    Halihólaci

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz cskamacska #342 üzenetére

    Ilyet ne csinálj!!! :(

    Menet közben, ne huzogasd le a DVI csatit, mert kárt okozhat!! :(

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • cskamacska

    addikt

    válasz ESP #341 üzenetére

    CS : CZ-ban, American McGees Alice-ben, Battlefield 2-ben nem zavaró az utánhúzás. Azaz játékra is megfelelő. Szerintem.

    [Szerkesztve]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • dchard

    veterán

    válasz Racecam #344 üzenetére

    Hali!

    Nincs valami hozzáfűznivalód, vagy bármi ötleted a 60 sec után lefagyásos dologhoz?

    Valami, amit még kipróbálhatnánk?

    Holnap megy a telefon samuéknak, ez már messze túlmutat a néhány felhasználón, meg az elszigetelt eseten, közben más fórumon is olvastam hasonló problémákkal küldő néhány felhasználóról.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • ddekany

    veterán

    válasz Halihólaci #343 üzenetére

    ''Most az Asus 9600 XT saját progijával állítom a fény-kontraszt viszonyokat''

    Na de ez DVI-vel hogy működik? :( Ha a videó kártya kontraszt/fényerő állítása DDC/CI-vel állítja a monitort (erősen kétlem), nem pedig a kimenő pixel adatokat manipulálja, akkor jó. De ha nem DDC/CI-zik, ez úgy nem tűnik jó megoldásnak egy profi monitornál. Ugyanis (legjobb tudomásom szerint) a DVI kábelen 8 bit R, 8 bit G és 8 bit B megy ki pixelenként (nem fokozatmentes mint az analóg kimenet). És a true color (16.7M szín) is pont ugyan így 3x8 bitet használ, szóval a DVI-n kimenő adat nem tud annál finomabb fokozatokkal szineket közölni, nincsenek erre extra bitjei. Ha tehát a videókártyán állítod lejjebb a kontrasztot meg ilyeneket (nem a monitorn), akkor adatvesztésesen kapja a TFT a szín adatokat (tehát pl nem 0-255 lesz a színkomponensek tartománya, hanem 30-225, ami ugye 60-al kevesebb árnyalat). A MagicTune viszont DDC/CI-vel utasítja a monitort, hogy mekkorára módosítsa a kontrasztot meg a satöbbit, és a monitor megkapja rendesen módosítás és így adatvesztés nélkül (0-255 RGB) a színeket (persze csak ha nem állítottad el a videókártyádat), és aztán az a monitor belső ügye, hogy hogyan jelenítse meg az árnyalatokat, miután minden adatnak az ismeretében van (így pl dither-elhet, hogy köztes árnyalatokat állítson elő). Nem?

    [Szerkesztve]

  • Halihólaci

    tag

    válasz ddekany #347 üzenetére

    Műszakilag minden bizonnyal igazad van, játék még nincs is telepítve a gépemre, friss még a vas, ráadásul csak az állíthatóságát néztem meg, hagytam is alapon mindent.
    A moncsi egyébként 4. napja van tulajdonomban, és ilyen színtű tft még a közelemben
    sem volt, egyántalán nem vagyok képben a műszaki tartalmával, a leírások, külhóni tesztek, és az egy órás barátkozás után döntöttem -remélem jól- mellette.
    A kinti oldalakt előtte olvasgatva én nem találkoztam progi hibával, mindenképpen érthetetlen nekem ez az egész, ez a fórum nem a monitorával - amúgy valszeg elégedett- emberek ''összetertozását'' mutatja, hanem lassan mindenki sorstársa a másiknak, egy egyenlőre megfejthetetlen hiba miatt.
    Ebben én csak a gépem adataival tudok segíteni, én két órás próbálkozás után már csak a nyomok eltűntetésén fáradoztam, csak felhaszn színten ''értek'' hozzá.
    Persze nagyon tudnám értékelni, ha megoldódna a probléma, de egyenlőre még nem sokkolt a hiánya, így kénytelen vagyok kivárni, míg -helyettem- vki megoldja ezt a problémát. :R

  • ddekany

    veterán

    válasz Halihólaci #348 üzenetére

    ''A kinti oldalakt előtte olvasgatva én nem találkoztam progi hibával''

    Azt tudni kell, hogy ilyesmik általában csak a fórumokon derülnek ki, a különféle Internetes ''magazinok'' cikkeiben nem. Volt már, hogy beszóltam ilyesmi miatt (miért nem közlik a cikkben, hogy milyen probléma van a cuccal), és hát eléggé kitőrt az anyázás, hogy az nem az ő dolguk, hogy a termékek misztikus kompatibilitási hibáival foglalkozzanak. (Aha... Az olvasó dolga meg az, hogy kiadjon egy valag pénzt, és utána szívjon. :U)

    Amúgy érdekes, hogy külföldi fórumokban én sem találtam erről az egészről szinte semmit... Lehet, hogy angol nyelvterületen még nem elterjedt ez a model, a többit meg nem találom meg google-val, meg nem is értem...

  • euclio

    tag

    válasz cskamacska #342 üzenetére

    DVI-vel persze, hogy nincs Image setup és Position.

    minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

Aktív témák