Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • genndy

    addikt

    válasz shield #8763 üzenetére

    Itt valami kavarás van:
    - OL-t ne keverd a Complete-tel, két külön mod
    - TSL16b-ék a Complete-hez készítettek magyarítást. Ehhez viszont nem a STALKERHU-v1.20-t kell feltenni, hanem a STALKERHU-v1.00m-et (ez sajnos az oldalukon nincs jól láthatóan kiírva, de a .zipből kiderül)
    - hogy ugyanők csinálták-e az OL magyarítását, azt nem tudom

    Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

  • TSL16b

    csendes tag

    válasz shield #8763 üzenetére

    Huh, várjunk, várjunk! :B

    A Complete az egy (vagy a 2012-essel talán már kettő) mod, az OL (és különféle változatai) meg egész más tészta. Utóbbival FoxMurder foglalkozott, hozzáalakította és kipótolta a szöveget, ha jól tudom. Ahogy már mások is írták, a modok nem keverhetők, főleg a bonyolultabbak, mert nagy eséllyel egymás tyúkszemére lépnek. Nagyon figyelmesen, minden részletet átgondolva esetleg össze lehet békíteni őket, de ahhoz mélyen ismerni kell az x-ray motor sajátosságait, és sokszorosan tesztelni kell minden változtatást.

    Ráadásul egy mod (pl. az OL) szövegsorai egy másik mod (pl. a Complete) számára semmi jót nem jelentenek, legjobb esetben fölöslegesek (mert a fenn levő szkriptkészlet sehol sem hivatkozik az azonosítójukra), de akár át is írhatják a helyes szöveget másra, úgyhogy leginkább csak a zűrzavart növelik. Ezt tapasztalatból tudom. :)

    Ha maga az azonosító jelenik meg a játékban, az arra utal, hogy a teljes szövegkészletben nem található meg az az azonosító, meg a hozzá tartozó szöveg. Ezt lehet pótolni, ha (pl. az angol változatból, mert oroszul sajnos nemigen értünk) ki tudjuk deríteni, mit is írt az író abba a sorba.

    Szóval a Complete (2009, a 2012-t még nem néztem) mod angol szövegét próbáljuk magyarítani, és a feliratozó modot belegyógyítani, hogy legalább egy mod legyen magyarul játszható. A többivel nem bírjuk tartani a lépést, de néha eleve nem is honosítható technikával vannak megírva (pl. valamelyik orosz modban láttam a szkriptbe drótozva orosz szavakat azonosítók helyett, az mindig oroszul akar majd megjelenni, még ha az éppen használt betűtípusban nincsenek is orosz betűk, és így semmilyen nyelven nem lesz értelmes).

Új hozzászólás Aktív témák